Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 40 minute, Vriies a spus:

Na belea! Începe aruncatul cu pietre, să te ții, ca pe vremea VT!

Vrei și tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, Stu' said:

Vrei și tu?

Io? Da' ce-ți făcui? :sad: 

Bine, bre, iote...mă apăr băgând pieptul și inima la înaintare. Dacă te lasă suflețelu', bagă un cuțit în ele!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg mai greu cum cineva care-si distruge propria familie, nu este preocupata decat de ultima aventura si cum sa-si acopere urmele.

Asta o fi fost vreo piatra? Nu-mi dau seama.

Liana, nu-ti mai face atatea probleme, din momentul asta poti merge cat de departe vrei, oricum nu mai conteaza.

 

  • Like 4
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liana dragă, după cum observi, ai stârnit oprobriul majorității membrilor comunității. Mai ai puțin și riști să fii dată afară de la noi, din UE! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, LianaMusetescu a spus:

Ce trebuie sa spun este ca sotul meu a fost, este si va fi singurul barbat pe care l-am iubit, il iubesc si il voi iubi, indiferent de ce se va intampla, desi nu o data, s-a intamplat sa mai calc stramb. Dar de fiecare data au fost doar aventuri, relatii fizice si nimic mai mult. Iubirea pt sotul meu este in sufletul meu si nu a fost atinsa de ceea ce mai faceam eu din cand in cand cu corpul meu. Inca ii port de grija, daca se duce la doctor, daca si-a luat medicamentele, daca mananca, ce mananca, daca se odihneste etc.

Da, probabil il iubesti, dar intr-un mod superficial, iar pe copiii tai ii iubesti si ii respecti tot intr-un mod superficial.

Fiecare iubeste cum poate si cum il lasa inima, asa ca nu-ti face probleme in legatura cu acest aspect. Totusi, daca sotul si/sau copiii tai afla de escapadele tale spune-le ca ii iubesti enorm,  dar ca efectiv nu te poti abtine sa calci stramb deoarece ai nevoie de atat de multa atentie si atat de multa dragoste incat nu-ti ajunge ceea ce iti ofera ei. Sunt sanse sa inteleaga si sa accepte ca asa esti tu.

Editat de Gaslight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca lucrurile vor fi lamurite clar si cu fermitate se va ajunge la doua divorturi :yu:

Eu zic ca este cazul sa lasam scrupulele si sa fim mai pragmatici :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori divortul este chiar solutia salvatoare, iar daca se vor reuni din nou, asta se va intampla de pe un alt nivel, acela unde nu-si mai gasesc locul acele compromisuri facute.

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, Vriies said:

 

Soluția -cum o văd eu.

Dacă tu ai 53 de ani, înseamnă că și soțul tău are o vârstă. Probabil peste 53 de ani. Și e clar că are nevoie de tine. Adică, medicamente, ventuze, mâncărică bună și caldă, alea-alea. Așa că, dacă ții la el, împacă-te cu el cât mai repede posibil. Îi zici: Bre, am călcat strâmb, asta e, îmi pare rău, sfinții sunt doar în ceruri! Dă-mi două perechi de palme dar tot pe tine te iubesc și tot de tine voi avea grijă!

Te muți cu el și-o luați pe fata voastră cu voi, să aveți grijă de sănătatea ei și să încercați s-o puneți pe picioare.

Asta cam asa ar trebui sa fie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un subiect de genul acesta este ca un test pentru noi. Cu aceasta ocazie putem sa ne dam seama cat de multe putem acepta, care ne este limita intr-o situatie de acest gen si nu numai.

Principala provocare este: cat de deschisi sa fim.

Se pare ca trendul este sa fii cat mai deschis posibil, pana acolo incat sa poti accepta orice.

Oare omul trebuie neaparat sa-si depaseasca limitele acceptarii? Pana unde?

Asta apropos de pietre si de unii useri, sau unul care pare mai deschis, asa.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×