Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

Eu l-am oprit, nici berea n-a intrat de plictiseala. Cel mai boring meci de pana acum. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un meci terminat 0-0, care a curs într-o singură direcție, anume spre poarta suedezilor, și în care garg a fost la numai câteva minute de cel mai bun pronostic din propia-i viață.  :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Oki, repede meciurile de mâine:

Ungaria- Portugalia

Franța - Germania

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria - Portugalia 1-3

Franta - Germania 2-2

Primul nu-l pot vedea, imi iau castile la munca si macar ascult pe telefon. La fel si joi, cand joaca Belgia. :resent:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in ziare ca Portugalia inca n-a suferit "bataie" de la unguri in fotbal DAR nimic nu este imposibil azi ca joaca altii pe teren decat in echipa de aur la Campionatul Mondial de Fotbal din 1966 cand Eusébio marca golurile in portile adversarilor!!!   

Avand in vedere ca Ronaldo joaca in echipa portugheza, se schimba deja scorul, de azi ca ei, cei tari in parcare vor castiga :bb: 

 

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adică Ungaria?!

Ungaria e țară?! 

Gizăz... cred că mă voi întoarce din nou  spre sportul meu preferat: cuțchi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata la orele 10:00 AM, ora mea locala se va juca acel meci, acum vom vedea daca se va transmite  :derisive:            See related image detail

Ar fi bine langa cafea si o activitate mai aparte decat rutina.  Ma prepar de pe acum, scot Portelanul de Limoge pentru ocazia asta si planific ceva si pentru micul dejun ... nu tin minte cand am mancat ceva la acea ora, dar OMU' o sa aibe grija sa nu se mucegaiasca nimic, orice o sa prepar!!!    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fiecare persoana se prepara cu ceva de mancat-baut in fata TV-ului pentru acele ore.   Am 2 feluri de Floricele, unu cu mai multa sare si unt dar dimineata nu prea pot sa mananc asa ceva langa cafea.   Am decis langa  "Pulled Chicken Mini Tacos" ca am pui fiert in supa si ce mai aveam nevoie, deja am preparat ca eu lucrez mult mai complex decat scrie in retetele mexicane cu 2-3 ingrediente si un sos iute de se opreste respiratia.    Inlocuiesc ce nu-mi convine cu ceva ce-mi place, iar dimineata doar le asamblez.   Omu' nu merge la plimbarea matinala sa nu piarda micul dejun festiv ca in alte zile nu-i prepar nimic  :derisive:   O sa fie ceai dar si cafea pe masa si prajiturele cumparate de la poloneza, un pepene galben, mango si nici nu mai stiu ce fel de seminte si nuci ca-i loc pe masa de sufragerie, el le va etala ca tot el le va mananca.      

Asa ceva se mananca aici la meciuri pe langa hot dog si altele, am citit, ca eu nu merg in acele locuri sa mai dau si bani cu basca!!!

Portugalia - Ungaria: 2 - 2   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meciul incepe la 8:30 AM, peste 7 ore, bine ca am verificat inc-odata si va fi si cel cu Franta repede dupa Portugalia.  Ungurii n-au nici o sansa asa sint contabilizati deja de pariorii, care intretin toate sporturile cu favoriti si umpluturi ca au nevoie de aceste echipe sa fie ei puternici.   Ma uitam la Campionatul American de Fotbal, care se joaca acum, Columbia cu Guatemala sau cu cine dar nu conteaza chiar daca sint Gospodinele din zona ca tot Columbia va castiga desi darama baietii din echipa adversara.  Toti sint spalati cu apa si controlati la gat sa n-aibe oase rupte cat sint pe teren, ca mai incolo, au alunecat pe o coaja de banana.   Pun ceasul sa sune altfel voi pierde meciul, dar nu cred ca fac de mancare nimic.  E prea devreme pentru 2 activitati.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×