Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

Oricum, dincolo de primele rezultate de la Euro, o observație aș vrea să fac și io. 

Bre, tată, organizarea jocului și apărararea sunt elemente fundamentale în jocul de fotbal. Bine, prin extenso,  în orice joc de echipă. 

Aici, ne-au demonstrat-o din plin finlandezii. Fără veleități tehnice deosebite, dar cu organizare și apărare beton, au înfrânt! :laugh:

Hai să vedem dacă și federația noastră de kko va înțelege ceva din această chestie. Ah, e vorba de numirea selecționerului, așa? Care eventual să facă, cu pricepere, maxim din ceea ce are la dispoziție. Dar ce putem să-i cerem lu alde Rădoi care nu și-a luat nici măcar Bac-ul? Deci despre ce să mai vorbim?...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Blues said:

Sa fie, nu ma supar daca belgienii imi strica pariul, sunt preferatii mei. Dupa Olanda, fireste. 

Forta Benelux! :o:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vedem maine cata forta, cred ca ies sa vad meciul la carciuma. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Vriies a spus:

Dar ce putem să-i cerem lu alde Rădoi care nu și-a luat nici măcar Bac-ul? Deci despre ce să mai vorbim?...

Mi-e dor sa tin cu Romania la un campionat, serios. Sa pun steagul pe casa langa cel olandez si sa fiu mandra de amandoua. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Blues said:

Mi-e dor sa tin cu Romania la un campionat, serios. Sa pun steagul pe casa langa cel olandez si sa fiu mandra de amandoua. 

Clar! Și mie mi-e dor. Să sperăm că există viață... și după Rădoi și după Burleanu!:laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun. La sfârșitul acestei zile sper că garg, care a intrat în horă și din postura de perdant al acestei etape/ture, va realiza și el că e cazul să-i recompenseze cu o melodie pe cei care ghiciră rezultatul corect. :smile: :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 minutes ago, alexandru_al3c said:

Poate ne vor aduce un strainez:lol2: cum a fost Christoph Daum care nu a adus niciun plus.

Sunt și străinezi buni. Și nu de tot kktul cum fuse ăla, Daum, pe care niște idioți din capul FRF l-au scos de la naftalină ca să antreneze naționala  României!

Plus de asta, avem și antrenori români cu mult peste Rădoi - care nu și-a luat nici măcar bacalaureatul! 

Editat de Vriies
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Vriies a spus:

Bun. La sfârșitul acestei zile sper că garg, care a intrat în horă și din postura de perdant al acestei etape/ture, va realiza și el că e cazul să-i recompenseze cu o melodie pe cei care ghiciră rezultatul corect. :smile: :laugh:

Well... toți învățăm din greșeli, măcar uneori.

09 - Everybody's Gotta Learn Sometimes - YouTube

Acum 14 minute, alexandru_al3c a spus:

Poate ne vor aduce un strainez:lol2: cum a fost Christoph Daum care nu a adus niciun plus.

Pentru naționala României, Daum nu a fost antrenor, a fost boală. 

Sindromul Daum.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×