Jump to content
Forum Roportal
TyriontheDwarf

Alegerile Prezidentiale 2019

Rate this topic

Recommended Posts

9 hours ago, TyriontheDwarf said:

E poate cel mai bun presedinte din istoria Romaniei de dupa 1990.  Si cel mai performant  din moment ce a naruit PSD-ul si l-a dus la 22%.  

Nu știu. Asta ne-o va spune istoria, dacă a fost cel mai bun și cel mai performant. 

Deocamdată îl votez pe Iohannis. Și nu pentru faptul că ar fi cel mai bun și cel mai performant, ci pur și simplu pentru simplul fapt că nu văd o alternativă.

În rest...îi înțeleg supărarea lui Luci. Dacă Dragnea nu mai e, atunci nimic nu e! :laugh:

• Like 1

Acum 11 ore, Gaslight a spus:

Dragnea era cel mai bun, dar a fost executat la ordin ...

Imi pare rau pentru tine, mai ales ca tu vroiai sa-l votezi, altfel nu ai tot vorbi despre el!

Acum 10 ore, Vriies a spus:

Dacă Dragnea nu mai e, atunci nimic nu e! :laugh:

Pentru tine asa este asa, in niciun caz pentru mine. Tie nu ti-au iesit pasentele si acum il votezi pe Iohannis, din cate ne spui. Eu am zis ca-l votam pe Tariceanu, daca ar fi candidat.

Ce mi-e Dragnea, ce mi-e Tariceanu. :lol2:

pesedeul e in declin rapid si la cotitura asteapta Ponta sa-l preia. Tariceanu este un deliciu de urmarit acum cum spumega si cum isi ia teapa dupa teapa, si-o merita din plin ca o curva politica ce este. Nu stiu ce sperante si-au pus astia in Mircea Diaconu si ce calcule politice si-or fi facut, probabil ca chiar nu au avut un om cat de cat curat sa puna si au ales sa-l sustina pe Diaconu care are si el bubele lui, doar ca inca nu se vorbeste despre ele.

Paleologu e un baiat interesant, doar ca pmp-ul din spatele lui iti taie orice chef sa il votezi.

il mai avem pe Pandele - :lol2: si pe COzma care vieaza la gloria de alta data. Plesoianu fantana de fake news cu orice ocazie, trage tare pe social media, are sustinatori foarte activi dar nu stiu daca jumate din ei nu sunt decat conturi fantoma special create pentru asta.

Catalin Berenghi, dac-ul liber autentic, of course. Uite aici candidat pentru dacopati, eh?

Despre Demos ca platforma si partid, numai de bine, dar sunt mici - candideaza Claudiu Craciun. Pe ei ii plac de cand au supravegheat votul sa nu fie fraudat, sunt vigilenti.

Si Cumpanasu of course, care moare cu ei de gat, si ne-a facut si demonstratie aproape live de infarct ca sa vedem noi cat de implicat este si cat se straduie el.

Plus inca cativa

Acum, sa vedem care isi strange semnaturile.

• Like 1

Acum 4 minute, Enki a spus:

Catalin Berenghi nu-ti face cu ochiul, asa, de sub pileus?

:laugh: Cine-i ala?! Nici nu am mai auzit de el, pana la tine! Esti tu in rezonanta cu el si ti-l doresti de presedinte? Ii faci reclama? Ti-a facut tie cu "ochiul, asa, de sub pileus"?:lol2:

Edited by Lucia N

Nu ai auzit de Catalin Berenghi de la partidul DAC? :lol2:

Si mai zici ca dacii sunt stramosii tai. LOL, Lucia. Ai ocazia sa votezi un DAC autentic si liber.

Edited by Enki

Chiar acum, Enki a spus:

Nu ai auzit de Catalin Berenghi de la partidul DAC? :lol2:

Nu! :laugh: Io-s doar pe jumate "daca", nu ca tine "DAC" total!:lol2: Ca de-aia-i pomenesti pe aici...

Acum 4 minute, Lucia N a spus:

Nu! :laugh: Io-s doar pe jumate "daca", nu ca tine "DAC" total!:lol2: Ca de-aia-i pomenesti pe aici...

Doar pe jumate? Sunt dezamagita. As fi zis ca esti 300% daca, la ce scrii pe aici.

Despre Plesoianu ce parere aveti? Si-a luat mare avant pe retelele sociale. Intreb pentru ca multi dintre cei care erau sustinatori ai psd, nu sunt neaparat si sustinatori ai lui Dancila si vireaza catre Plesoianu.

Edited by Enki