Jump to content
Forum Roportal
TyriontheDwarf

Alegerile Prezidentiale 2019

Rate this topic

Recommended Posts

pana mea, e ciudat sa-mi schimb tabara in ultima clipa, dar il voi vota pe Barna sau Paleologu in turul 1.

Iar in turul 2, de o sa fie Dancila vs Iohannis, o sa-mi anulez votul si o sa emigrez, impacat cu ideea ca romanii isi merita soarta!

A disparut Ninel Peia, candidat la alegerile prezidentiale.

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-23475411-alerta-disparut-candidat-prezidentiale-ninel-peia-plecat-azi-noapte-hotel-nu-mai-putut-contactat.htm

Ninel Peia, candidat la alegerile prezidențiale susținut de Partidul Neamul Românesc, a dispărut în cursul nopții de miercuri spre joi de la hotelul din Cluj unde era cazat.

Potrivit unor surse apropiate anchetei, acesta efectua activități de campanie electorală în Cluj Napoca și, la terminarea activităților, echipa SPP care îl însoțea - acesta beneficia potrivit legii de mașină cu șofer și ofițer de protecție - l-a lăsat la hotelul unde era cazat.

Ninel Peia urma să fie preluat de echipa SPP a doua zi, la 8 dimineața. Candidații la prezidențiale beneficiază de protecția SPP doar pe perioada în care desfășoară activități electorale.

Însă, la ora 1,17 noaptea, acesta a plecat din hotel, îmbrăcat în costum și cu o borsetă, potrivit surselor citate, plecând într-o direcție necunoscută.

A doua zi acesta nu a mai putut fi contactat nici de ofițerul SPP nici de staff-ul de campanie.

În urma acestui incident, a fost sesizată poliția și a fost informată familia acestuia, fiind în desfășurare o anchetă în acest caz, au precizat sursele citate.

UPDATE Comunicatul IPJ Cluj privind dispariția lui Ninel Peia:

„În această după-amiază, IPJ Cluj a fost sesizat de către Serviciul de Protecţie şi Pază despre dispariţia lui Ninel Peia, candidat la preşedinţia României. Acesta s-a cazat ieri la un hotel de pe raza municipiului Cluj-Napoca iar în această dimineaţă nu a mai fost găsit şi nici nu a mai răspuns la telefon. În cauză se efectuează cercetări. Facem precizarea că persoana în cauză beneficia de serviciile de protecţie şi pază doar pe perioada activităţilor publice din cadrul campaniei electorale, el fiind văzut pe imaginile de pe camerele de supraveghere părăsind hotelul, în cursul nopţii, la ora 1,17 minute”.

Acum, ce s-a intamplat cu Ninel Peia?

1. l-au rapit gay-ii.

2. a murit din cauza unui vaccin

3. s-a pierdut in tunelurile de sub Bucegi

4. l-a lichidat Soros

5. toate de mai sus

• Like 1

6. l-a prins DNA-ul  cu vreun dosarel si s-a dus fuguta  sa plateasca spaga la vreun interlop sau politist.... sau a fugit din tara.  

7.  e la pacanale si la gagici  si s-a facut disparut ca sa devina mai cunoscut, ca pana mai ieri nimeni nu stia cine este 

Cea mai naspa varianta ar fi ca a intrat intr-o criza de depresie , realizand ca nu o sa castige, ca nu e bun de nimic  si s-a dus sa-si curme viata. 

13 hours ago, TyriontheDwarf said:

pana mea, e ciudat sa-mi schimb tabara in ultima clipa, dar il voi vota pe Barna sau Paleologu in turul 1.

Ești foarte nehotărât și dai dovadă de inconsecvență. Cine știe, poate mâine o să schimbi iar tabăra și vei spune triumfal că îi vei vota pe Dăncilă sau Diaconu :laugh:

13 hours ago, TyriontheDwarf said:

Iar in turul 2, de o sa fie Dancila vs Iohannis, o sa-mi anulez votul si o sa emigrez, impacat cu ideea ca romanii isi merita soarta!

Dacă te duci în Congo să ne scrii. Nu cred că acolo ai net. 

Doar 41 000 de diasporeni s-au inscris pe liste. E de rau!   Dancila ar putea castiga prin absenteism. 

https://www.vice.com/ro/article/mbmdqa/romani-din-diaspora-care-nu-voteaza-la-prezidentiale

Si ceva despre presedinti: 

https://www.vice.com/ro/article/xwe3jq/presedintii-romaniei

Edited by TyriontheDwarf

Despre ce liste vorbesti?

In diaspora se voteaza 3 zile la rand, la muuuult mai multe sectii decat au fost in anii trecuti. Numai azi au votat peste 100k oameni, mai pot vota si in weekend. 

De ce m-as inscrie pe liste de vot prin corespondenta cand mi s-au oferit sectii de votare cum nici nu am visat? Duminica merg si eu la vot. Cu haita, ca de obicei. Lux de data asta, doar 70 km in loc de 280.  :smile:

• Like 2

Ziua de azi se anunta buna. 140 000 au iesit la vot si pana diseara e de asteptat sa depaseasca 160 000, chiar sa ajunga la 200 000. 

https://www.mediafax.ro/alegeri-prezidentiale-2019/alegeri-prezidentiale-2019-a-doua-zi-de-vot-in-diaspora-140-000-de-romani-au-votat-topul-tarilor-cu-cea-mai-mare-prezenta-18558821

Maine poate ca vor iesi mai multi la vot fiind mai multe cabine de vot si poate vor putea 500 000 de romani din diaspora sa voteze.  

Sunt dezamagit de lipsa de interes fata de votul electronic si cel prin corespondenta. 

Aia e, poate apucam in sfarsit ziua cand PSD va rata intrarea in turul 2.  Ar fi inceputul tranzitiei adevarate de la comunism la liberalism. 

Chiar ar fi de vis sa-i vedem pe Barna si Iohannis in turul 2  . Macar de raul cel mare sa scapam. 

ILIESCULE, SPER CA ESTI BINE! Sa traiesti si pana la anu' cand partidul tau de suflet va pierde cu  15-20% , va pierde majoritatea in parlament, cat si controlul asupra multor judete considerate fiefuri rosii. :drunk:

Edited by TyriontheDwarf

On 11/8/2019 at 6:38 AM, TyriontheDwarf said:

muia de Iohannis , 

Recunoaște că asta a fost o măgărie! :laugh: