Jump to content
Forum Roportal
buratinox

Terapie neconventionala in tratarea cancerului - metastazelor

Rate this topic

Recommended Posts

Am o sugestie dar va spun de la inceput ca nu e nimic probat de cineva apropiat mie. E vorba de o clinica din Rusia despre care am auzit de la niste prieteni care la randul lor auzisera de o persoane ce s-a tratat cu succes acolo. E vorba de tratamente noi, descoperite de medicii rusi de acolo, tratamente pe baza de vaccinuri anti-cancer, imunoterapie. Eu m-am interesat pentru ca mama mea are cancer si suntem in cautare de tratamente alternative chimioterapiei, care ii face atat rau. Am discutat in nenumarate randuri cu medicul care este seful departamentului de oncologie de acolo, se numeste Victor Seledtsov si este un om rabdator si cu foarte mult bun simt. Merita sa il contactati, nu va costa nimic. Eu i-am scris in nenumarate randuri pe mail, mi-a cerut toate detaliile documentelor medicale si ale starii mamei mele de cand a fost diagnosticata si pana acum si mi-a spus sincer ca ei nu au experienta relevanta in tratarea cancerului ovarian dar ca ar vrea sa incerce un tratament pe baza de vaccinuri in ceea ce o priveste pe mama. Mi-a explicat amanuntit ce fel de tratamente fac ei, care e rostul lor si ce rezultate au avut pana acum. Costurile depind de la caz la caz, in functie de pacient, de starea lui, de tipul de tratament prescris. Ne-am interesat in mai multe locuri (nu doar in tara) despre aceasta clinica si despre medicul cu pricina si am auzit numai lucruri bune. Noi suntem hotarati sa incercam, dar suntem inca in faza incipienta, cea de eforturi financiare.

Ideea e ca merita sa-i scrieti un mail. Va va raspunde destul de repede (in cazul meu mi-a raspuns dupa fiecare mesaj repede). V-am spus de clinica asta pentru ca am vazut si am aflat ca au rezultate semnificative in ceea ce priveste cancerul de stomac (printre alte forme de cancer).

Site-ul clinicii este www.transplantation.ru si este in limba engleza.

Mailul doctorului nu il am acum la indemana dar il gasiti pe site la sectiunea "contact", Victor Seledtsov (are si poza acolo, il veti vedea).

Sper sa va fie cu ceva de folos.

Numai bine!

Medeea Munteanu

Astazi am primit si eu un raspuns asemanator de la medicul curant al tatalui meu. Are 54 ani. Metastaze la ficat si BANUIELI cum ca ar fi inceput de la pancreas, desi nu a vazut nimic. Icter mecanic dat de cancer in profunzimea ficatului. Spun ca nu au ce face, dar il tin in spital pentru a termina investigatiile necesare, adica tomografie computerizata si consult oncolog. Nu prea imi inspira incredere, insa nici noi nu stim ce sa facem...

Din ce stiu si am studiat, tratament curabil nu ar fi, dar revigorante, suplimente, vitamine, etc...

Nu stiu ce sa zic!!

:doh:

Nu stiu cita incredere aveti in produsele naturiste dar gelul de aloe vera impreuna cu antitumoralele produse de aceeasi firma dau rezultate extraordinare.Scrieti-mi pentru detalii la dannyfree35@yahoo.com

produs natural extras de roca vulcanica , de 3 sau 4 ori cate 15 picaturi pe zi , se pare ca are efete uimitoare in urma unui test efectuat pe un esantion de pacienti 78% din bolnavi in stadiul 4 au fost tratati 100% Cel mai bine este citesti direct pe siteul indicat ;

numai bine

te rog din suflet,spune-mi si mie unde gasesc "cellular zeolite" :carmendudy9@yahoo.com

exista tratament cu vit B17 si schimbarea modului de alimentare.....(asa ca un sfat......eliminarea carnii.....

s-a descoperit ca boala este de fapt o deficienta de anumite substante naturale in corp.....vit b17....

e un studiu aprofundat ....e mult de discutat pe aceasta tema.......dar da rezultate......

Buna ziua,

am o mare problema, e vorba de tatal meu care are cancer la stomac cu metastaze in ficat, doctorii nu l-au mai operat pt ca, spun ei, nu mai are rost. Ei zic ca ar mai avea cateva luni de trait.... I-au dat doar tratament cu citostatice.

Noi insa cautam un tratament neconventional, orice i-ar putea mari speranta de viata. Am citit despre multe tratamente naturiste, despre tratamentul cu CELULACT H al domnului Ioan Istrate care ar fi vindecat unii bolnavi de metastaze.

Exista printre voi cineva care sa fi incercat astfel de tratamente ? Cu success sau fara ? Noi dorim sa ne informam inainte sa luam o decizie. VA ROG MULT sa imi raspundeti daca stiti ceva concret, persoane care sa se fi vindecat astfel.

Va multumesc anticipat.

Cu speranta,

Dan P

Buna,

Scuza-ma, dar ma intereseaza si pe mine acest tratament cu celulact h.

In aceesi situatie este si tatal meu...si nu stiu ce sa mai fac. Tu ai luat legatura cu domnul Istrate?

Tatal tau se simte mai bine?

Astept un raspuns...daca ai timp.

Multumesc frumos.

Cri

Buna ziua,

am o mare problema, e vorba de tatal meu care are cancer la stomac cu metastaze in ficat, doctorii nu l-au mai operat pt ca, spun ei, nu mai are rost. Ei zic ca ar mai avea cateva luni de trait.... I-au dat doar tratament cu citostatice.

Noi insa cautam un tratament neconventional, orice i-ar putea mari speranta de viata. Am citit despre multe tratamente naturiste, despre tratamentul cu CELULACT H al domnului Ioan Istrate care ar fi vindecat unii bolnavi de metastaze.

Exista printre voi cineva care sa fi incercat astfel de tratamente ? Cu success sau fara ? Noi dorim sa ne informam inainte sa luam o decizie. VA ROG MULT sa imi raspundeti daca stiti ceva concret, persoane care sa se fi vindecat astfel.

Va multumesc anticipat.

Cu speranta,

Dan P

vin si eu cu intrebarea: ati rezolvat ceva cu celulact h? tatal meu este in situatia in care ar avea nevoie dar nu stim cat de eficient este.va multumesc mult daca imi raspundeti.

Va salut pe toti.

Am o cumnata de 37 de ani care a fost diagnosticata cu cancer la stomac,nu pot sa va dau mai multe informatii in ce stare este avansat cancerul,dar,va pot descrie putin starea femeii,este foarte slaba,foarte galbena la fata,i-a iesit un chist mic pe gat si este foarte galbena la fata...dar,mananca ,nu vomita,nu simte dureri.

Va rog frumos cine stie sa-mi explice putin cum stau lucrurile cu boala asta.

Credeti ca se poate vindeca?

Daca cancerul este in stare avansata credeti ca are sannse sa se vindece?

Va multumesc aticipat.

Of, imi pare tare rau.

Nu cred ca exista un raspuns pentru intrebarea ta. Niciodata nu se stie sigur.

Dar speranta exista mereu.

Eu in familie am 2 cazuri in care doctorii ne-au spus ca nu se mai poate face nimic si ca in maxim 6 luni se duc si au trecut multi ani de atunci. Si vorbesc tot despre cancer.

Cel mai important este sa se vada stadiul bolii si abia dupa poti sa incepi sa te interesezi si sa cauti tratamente alternative.

Ce pot sa-ti mai zic este sa nu va multumiti doar cu parerea unui singur doctor.

te astept cu vesti.....

Of, imi pare tare rau.

Nu cred ca exista un raspuns pentru intrebarea ta. Niciodata nu se stie sigur.

Dar speranta exista mereu.

Eu in familie am 2 cazuri in care doctorii ne-au spus ca nu se mai poate face nimic si ca in maxim 6 luni se duc si au trecut multi ani de atunci. Si vorbesc tot despre cancer.

Cel mai important este sa se vada stadiul bolii si abia dupa poti sa incepi sa te interesezi si sa cauti tratamente alternative.

Ce pot sa-ti mai zic este sa nu va multumiti doar cu parerea unui singur doctor.

te astept cu vesti.....

Salut Sorella.

Multumesc mult pentru raspuns.

Sa-ti explic cum stau lucruriile acum.Medicul din Sighetul Marmatiei i-a spus fratelui meu ca cancerul este intr-o stare asa de avansata ca nu mai are ce sa-i faca,deci ca nu are nici-o sansa sa mai traiasca.

Dupa ce i-a spus medicul in ce stare se afla femeia am inceput sa caut(cautam) pe saituri,forumuri,etc,sa vad ce se mai poate face,si cum am citit sute de pagini si am si intrebat pe medicii din strainatate aici unde ma aflu eu,mi-am dat seama ca medicul si-a cam dat cu parerea prea repede,ce-ia ce mi-au spus si medicii de aici,cum se poate?dimineata i-a facut niste analize si dupa masa ne-a si dat diagnosticul,si ca mai are cateva zile s-au saptamani de trait,ia-r femeia mananca fara probleme nu se simtea rau doar ca a slabit foarte mult in ultimele doua luni,i-a pus fratele meu cateva intrebari medicului si el nu mai stia ce sa spuna,deci medicul nu mai era asa de sigur pe el.S-a dus fratele meu cu femeia la cluj pentru analize,la cluj au internat-o,i-au facut anlize,deci tot ce trebuie facut,si dupa ce i-au facut analize,i-au spus fratelui meu ca nu are cancer la stomac,nici la ficat,urmeaza sa-i faca maine examen la ovari,deci acum cauta sa vada care este problema de-a slabit asa,medici din cluj i-au spus ca este foarte anemica.Sper sa fie bine pana la urma,asta este,cand o sa am noutati o sa revin.

Sorella,eu sper ca se v-a termina cu bine pentru toti.

Va salut pe toti