Sari la conținut
Forum Roportal
buratinox

Terapie neconventionala in tratarea cancerului - metastazelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

am o mare problema, e vorba de tatal meu care are cancer la stomac cu metastaze in ficat, doctorii nu l-au mai operat pt ca, spun ei, nu mai are rost. Ei zic ca ar mai avea cateva luni de trait.... I-au dat doar tratament cu citostatice.

 

Noi insa cautam un tratament neconventional, orice i-ar putea mari speranta de viata. Am citit despre multe tratamente naturiste, despre tratamentul cu CELULACT H al domnului Ioan Istrate care ar fi vindecat unii bolnavi de metastaze.

 

Exista printre voi cineva care sa fi incercat astfel de tratamente ? Cu success sau fara ? Noi dorim sa ne informam inainte sa luam o decizie. VA ROG MULT sa imi raspundeti daca stiti ceva concret, persoane care sa se fi vindecat astfel.

 

Va multumesc anticipat.

 

Cu speranta,

Dan P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut

 

Eu iti recomand sa incerci tratamentul d-lui Istrate. Cumnatul meu este sub acest tratament dar de o luna si este prematur sa vedem rezultate dar am cunoscut persoane care au avut succes cu acest tratament. In primul rand nu este foarte costisitor, in al doilea rand ai ceva de pierdut? Merita macar sa-l cunosti si sa stai de vorba.

 

Iti doresc succes

 

Sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Astazi am primit si eu un raspuns asemanator de la medicul curant al tatalui meu. Are 54 ani. Metastaze la ficat si BANUIELI cum ca ar fi inceput de la pancreas, desi nu a vazut nimic. Icter mecanic dat de cancer in profunzimea ficatului. Spun ca nu au ce face, dar il tin in spital pentru a termina investigatiile necesare, adica tomografie computerizata si consult oncolog. Nu prea imi inspira incredere, insa nici noi nu stim ce sa facem...

Din ce stiu si am studiat, tratament curabil nu ar fi, dar revigorante, suplimente, vitamine, etc...

 

Nu stiu ce sa zic!!

:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cel mai efectiv este postul total al lui Rudolf Breuss, cartea lui se gaseste in magazinele naturiste.

Postul este compatibil cu teoria trofoblastica a cancerului, care spune ca enzimele pancreatice pot sa stopeze evolutia cancerului si chiar sa il elimine.

In procesul digestiv se consuma o cantitate mare de enzime pancretice din productia interna. In timpul postului total sau partial o cantitate mai mare de enzime pancreatice din productia interna poate fi folosita in stoparea proceselor proliferative canceroase.

Despre teoria trofoblastica a cancerului puteti afla mai multe pe pagina www.adiocancer.de.vu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astazi am primit si eu un raspuns asemanator de la medicul curant al tatalui meu. Are 54 ani. Metastaze la ficat si BANUIELI cum ca ar fi inceput de la pancreas, desi nu a vazut nimic. Icter mecanic dat de cancer in profunzimea ficatului. Spun ca nu au ce face, dar il tin in spital pentru a termina investigatiile necesare, adica tomografie computerizata si consult oncolog. Nu prea imi inspira incredere, insa nici noi nu stim ce sa facem...

Din ce stiu si am studiat, tratament curabil nu ar fi, dar revigorante, suplimente, vitamine, etc...

Nu stiu ce sa zic!!

:focus:

 

...se poate incerca energoterapia. Socrul meu, acum 2 ani a fost diagnosticat cu neoplasm gastric, ciroza hepatica, ascita si metastaze la plamani. Dupa 6 luni a fost internat tot la Fundeni si medicii au zis ca am incurcat pacientul...Acum lucreaza la camp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa aud asemenea lucruri triste.si eu sufar demult de o boala.nu stiu daca aici e locul unde sa postez,dar am trecut odata peste mesajul unei doamne care practica terapiile naturiste si gazduise recent un saman.stie cineva cine e,cum pot da de dinsa?

multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...se poate incerca energoterapia. Socrul meu, acum 2 ani a fost diagnosticat cu neoplasm gastric, ciroza hepatica, ascita si metastaze la plamani. Dupa 6 luni a fost internat tot la Fundeni si medicii au zis ca am incurcat pacientul...Acum lucreaza la camp...

 

 

Poti sa detaliezi putin in ce consta terapia, unde a facut, cu cine, cat costa?

 

Tatal meu are o tumora la plaman si ma intereseaza orice metode.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua ,

 

Mama mea a fost diagnosticata acum 3 ani cu carcinom adenoic chistic al glandelor bronhice , metastaze la ficat ( 3 operatii si 2 cure de chimioterapie ... si multe tratamente naturiste si energetice )

 

Este acum in tratament cu metoda Istrate ( de 2 luni ) . Este in faza cea mai dificila ( luna a doua) , efectele acestui tratament sunt visibile dupa cel putin 3 luni , deci este inca prea devreme sa dau un verdict .

 

Un site foarte interesant care spune multe despre cancer si cum sa luptam impotriva lui prin metode 100% naturale : http://www.cancer-prevention.net/

 

Unul dintre produsele mentionate in articol ( supliment natural cu efecte visibile in vindecarea cancerului ) este cellular zeolite , din forumurile de discutii pe tema cancerului pare a fi un produs miracol , va invit sa dati o tura prin aceste forumuri ( cautare pe google cu cheia "cellular zeolite") ...

 

Eu una am fost convisa de marturiile celor trecuti prin boala si tratati , acum mama mea este in curs de tratament cu acest produs de 3 saptamani .

 

Numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa detaliezi putin in ce consta terapia, unde a facut, cu cine, cat costa?

 

Tatal meu are o tumora la plaman si ma intereseaza orice metode.

 

sau PM la mine.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

produs natural extras de roca vulcanica , de 3 sau 4 ori cate 15 picaturi pe zi , se pare ca are efete uimitoare in urma unui test efectuat pe un esantion de pacienti 78% din bolnavi in stadiul 4 au fost tratati 100% Cel mai bine este citesti direct pe siteul indicat ;

 

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×