Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Oamenii vor iubire ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oamenii vor iubire ? Caci din cate vad eu parca fac orice numai sa NU aiba iubire: nu cauta relatii, cand sunt in relatii cauta sa faca orice sa le strice, se cearta, critica, se plang de toate cele, nu cauta sa isi cunoasca partenerul, nu cauta sa il inteleaga. Parca asteapta totul sa le vina pe tava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Iubirea pluteste in aer" , zice-o vorba. Probabil ca vara-i propice "aducerii ei pe pamant"...:biggrin:

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, NicolaeT a spus:

Dar ce ar trebui sa faci vara ?

Cand bubuie caldura sa te ascunzi, bei si citesti, te uiti la filme de la coada la cap, iti faci piscina personala si stai pe fundul ei.

Cand vine noaptea poti sa respiri, te plimbi prin orasul ala bolnav, compui pentru conferinte.

 

 

Ce nevoie ai de asa-zisa iubire?

Ai putea avea o partenera de viata, cum ti-am sugerat, colega in simtire, sa va plimbati prin lume, sa faceti aceleasi lucruri pe care le-ai face singur dar in doi. Dar ti-ar conveni?

Nu-ti convine asa, ca trebuie sa-ti scoale si parul de pe tine si sa se gandeasca doar la tine (sa nu te-nsele doamne fereste) si sa-ti ghiceasca gandurile (sa simti ca sunteti pereche universala) si sa te vrajeasca si farmece. Parca esti o fetita cu gandu la fat-frumos.

 

Iubirea e hard work.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De parca stie cineva ce e aia iubire.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu știe nimic,de altfel.

Doar ura. Oamenii știu ce e ura.

Dar nu știu ce e iubirea.

Logic.

Not.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×