Sari la conținut
Forum Roportal
Teddy ''-''

Ce inseamna sa fii ateu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 5 ore, NicolaeT a spus:

Starea naturala e de animal. Nu cred ca ti-ai dori sa ramai la starea aia. Iar indoctrinarea la moda din zilele noastre e materialismul. Asa ca chillax, esti la fel de indoctrinata ca si religiosii.

Da, asta este starea naturala. Am vrut sa scriu si eu asta, dar am ezitat.

Nu-mi pot imagina un animal ateu. Chiar nu pot.

Am sa incerc sa-mi imaginez si invers.:smile: dar nu va spun.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa imi imaginez un animal ateu, doar ca nu am vazut, nu am intalnit. Ar fi unul care se duce in biserica in timpul slujbelor si striga, deranjeaza, unul care ar merge cand sunt pelerinaje pe la moaste si ar injura credinciosii de la coada, ar incerca sa ii imprastie de acolo, chestii de astea. Nu trebuie insa sa imi imaginez un animal credincios, am vazut, citit suficient de multe comentarii si reactii ale lor cat sa stiu cum se manifesta. vezi reactiile la paradele gay, vezi circul facut pentru cip-urile din buletin.

Este si motivul pentru care continui sa scriu pe aceasta tema.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa se desfasoare amandoua fara ca cineva sa isi impuna parerea cu forta in teren si sa ii oblige pe ceilalti sa renunte. Cand insa ii vad pe unii ca sunt marginalizati, persecutati de o categorie majoritara, si ca prin violenta verbala sau fizica nu sunt lasati sa se manifeste -( si atentie! asta in mod organizat si in grup, nu de vreun nebun singuratic scapat de cine stie unde), doar pentru ca sunt o minoritate neacceptata in religia lor personala, am asa... un sentiment de revolta si simt nevoia sa le iau apararea. Chiar daca personal, nici mie nu imi place cum se manifesta.

Observ ca esti de acord cu interzicerea drepturilor altora, cumva?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sa fiu sincer, nu tin minte sa fi participat la o parada a heterosexualilor. Deci despre ce drepturi vorbim?

Mereu ma minunez cum pot exista persoane care sa perceapa drepturi incalcate, acolo unde nu-s.

Apropos. Tu la care din cele doua ai participat? :smile:

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am participat. Dar e si dreptul lor sa isi faca parada, daca vor, in stilul lor. Cu cruci, icoane si costume populare sau caciuli de dac, si cu o cohorta de preoti in frunte.

Si asta este exact cum arata un Mars pentru Familie, care poate nu esti informat dar se intampla destul de des.

Cum ar fi ca gay-ii sa inceapa sa tipe ca de ce isi fac familiile traditionale, heterosexuale, mars?

La niciunul nu am participat. Cel mai aproape de un mars gay am fost la magazinul Unirea, la cabina de proba, cand erau doi care mergeau sau veneau de acolo si probau hainute. :o:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Enki a spus:

Dar e si dreptul lor sa isi faca parada, daca vor, in stilul lor.

E de neinteles logica dupa care tragi concluzia asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×