Sari la conținut
Forum Roportal
Teddy ''-''

Ce inseamna sa fii ateu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un om care nu este pus in tema cu ideea de divinitate si care nu are nicio tendinta spre asta, este ATEU.

Mai nou se face diferenta intre ATEI si ANTI-TEISTI, ateii militanti.

Problema ATEILOR nu este existenta sau inexistenta divinitatii. Problema lor, lupta lor este impotriva prozelitismului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Dr.Jekyll said:

Un om care nu este pus in tema cu ideea de divinitate si care nu are nicio tendinta spre asta, este ATEU.

Mai nou se face diferenta intre ATEI si ANTI-TEISTI, ateii militanti.

Problema ATEILOR nu este existenta sau inexistenta divinitatii. Problema lor, lupta lor este impotriva prozelitismului.

1. pai ei exact cu prozelitism se ocupa. Ii vad peste tot. De exemplu aici pe forum la aria de religie colcaie ateii cu argumentele lor. Pe facebook ii vad zi de zi infiltrati in grupuri crestine cum dezbat versete biblice. Pe you tube ii vad zi de zi cum comenteaza la filmulete crestine. Peste tot in mass-media ii vad zilnic cum ataca Biserica. Asta nu e vorba ne necredinta. Pentru ca isi dau prea mult interes pentru negarea lui Dumnezeu. De exemplu nici eu nu cred in pamantul plat. Dar nu stau toata ziua sa atac platistii, daca stiu ca nu exista pamant plat mi se pare o nebunie sa stau sa dezbat ceva inexistent. Le spun ca nu exista daca ma intalnesc cu ei, dar sa caut eu grupuri de platisti toata ziua cum fac ateii...e nebunie curata.

2.Ia vezi ce zice nenea asta fizician.

 

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teddy, asta e relativ de curand si nu atinge nici 5% din secole de propaganda crestina fortata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In opinia mea, atat in Romania, cat si in alte tari nu este nicio " propaganda crestina fortata " .

Din observatiile mele, atat in Romania, cat si in alte tari, nu exista nicio " propaganda atee fortata " si nicio " propaganda pagana fortata ".

 

 

 

 

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Dr.Jekyll said:

Teddy, asta e relativ de curand si nu atinge nici 5% din secole de propaganda crestina fortata.

unde ai vazut tu propaganda crestina fortata? In schimb propaganda atee am vazut.

 

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×