Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te-ai adaptat si tu la societatea moderna....

Asta te-a mai dezghetat cred.

Dar nu-ti pui si intrebarea de ce iti raspund alea care-ti raspund? Sau nu de ce raspund, ca pot fi curioase, dar de ce accepta? Mai ales sex pe neve. Nu-s cam dubioase? Duse? Adica mergand pe teoria ca, in general, ce e bun e luat (nedrept, stiu). Bine, nu vreau sa le (pre)judec, pot fi ok si psihic si cu tot, poate sa se intample sa dai peste una (cel putin) chiar in momentul potrivit si sa hit the jackpot si sa se nasca o super-relatie dintr-o gluma. Dar care e probabilitatea....

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, Robespierre a spus:

Cu fete necunoscute, face to face, fara contact inainte, ai discutat? :D Le-ai invitat la sex/suc? :D

Pai e mai creepy in realitate. Te bagi asa aiurea in seama cu ele ? Am facut o singura data. Eram cu gagica in excursie prin Europa si s-a decis acolo ca vrea sa ma paraseasca. Asa ca m-am dus singur prin oras, am vazut o fata plimbandu-se si ea singura pe-acolo, si pur si simplu m-am bagat in seama cu ea. Si ne-am plimbat asa vreo ora si-am vorbit. Se pare ca astepta sa se intalneasca cu cineva, si ala nu mai venise. :)) Dar atunci am putut sa fac asta pentru ca eram intr-o stare speciala de constiinta, nervos, suparat, nu mai imi pasa de nimic, asa ca nu conta daca ma bagam aiurea in seama cu vreo fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Robespierre a spus:

Te-ai adaptat si tu la societatea moderna....

Asta te-a mai dezghetat cred.

Dar nu-ti pui si intrebarea de ce iti raspund alea care-ti raspund? Sau nu de ce raspund, ca pot fi curioase, dar de ce accepta? Mai ales sex pe neve. Nu-s cam dubioase? Duse? Adica mergand pe teoria ca, in general, ce e bun e luat (nedrept, stiu). Bine, nu vreau sa le (pre)judec, pot fi ok si psihic si cu tot, poate sa se intample sa dai peste una (cel putin) chiar in momentul potrivit si sa hit the jackpot si sa se nasca o super-relatie dintr-o gluma. Dar care e probabilitatea....

Dar relatiile mele (sau ce-or fi fost) de-a lungul timpului au inceput dupa luni, ani de zile de vorbit cu ele pe net. Si la ce-a ajutat ? Ca tot se terminau. Asa ca nu mai are rost sa mai pierd timp asa. Ca stau luni de zile sau ca le zic direct sa facem sex, tot aia e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, NicolaeT a spus:

Pai e mai creepy in realitate. Te bagi asa aiurea in seama cu ele ?.

Nu stiu daca sa te bagi in seama aiurea, dar sa le cunosti din calatorii, evenimente, munca, stat la soare intr-un parc.

 

Acum 12 minute, NicolaeT a spus:

Dar relatiile mele (sau ce-or fi fost) de-a lungul timpului au inceput dupa luni, ani de zile de vorbit cu ele pe net. Si la ce-a ajutat ? Ca tot se terminau. Asa ca nu mai are rost sa mai pierd timp asa. Ca stau luni de zile sau ca le zic direct sa facem sex, tot aia e.

Da, nici nu ma legam asa neaparat ca una din abordari e cu sex direct, ai invatat si tu de undeva chestia asta, ci ca nu va leaga absolut nimic. Si dupa aia te miri ca de ce nu simti.

 

Te cam inteleg, mai stiu tipi ca tine. Ideea ar fi sa mai lasi netul... dar odata ce te-a ajutat, si e mai usor si mai la indemana... si chiar se mai intampla si cuplari misto... na, asta e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc pe cineva care si-a facut un blog si din scrierile sale reiesea clar ca-si cauta perechea lui de suflet. Toti cei care i-am citit blog-ul ne doream sa-i apara acea pereche potrivita pentru el si asteptam cumva ca sa ne bucuram si noi de bucuria lui. La un moment dat, aceasta pereche i-a aparut pe blog, a inceput sa scrie cate ceva pe acolo si apoi au inceput sa se recunoasca, au ajuns ajuns sa se cunoasca in realitate si s-au casatorit. Sunt un cuplu fericit si traiesc intradevar acea relatie de iubire intre suflete complementare, fiind compatibili pe toate planurile.

Si inca ceva: chiar si pe forumul Roportal sunt persoane care si-au intalnit perechea si apoi s-au casatorit.

Asadar, cand doi oameni trebuie sa se casatoreasca, cumva sunt ghidati si ajung sa se intalneasca "intamplator"... Destinul "isi cere dreptu' " si chiar , daca-i cazul, ii determina pe cei doi sa se iubeasca, ajungand sa fie uimiti, sa se bucure unul de altul, ceea ce era de neconceput, probabil ! :biggrin:

( pana cand intervine Destinul, fiecare poate sa experimenteze ceea ce alege... )

Editat de Lucia N
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ți-a făcut cichicean de vrei sa moara? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare, nu poate cineva sa faca  sa iubeasca pe cineva, ori iubeste de la sine ori nu iubeste, nu alegem noi pe cine sa iubim.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×