Sari la conținut
Forum Roportal
Teddy ''-''

Blasfemii la adresa crestinismului sub background-ul ''iubirii''

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 41 minute, adal* a spus:

da, ai dreptate, eu sunt mai departe. :smile:

... de realitate. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 31 minute, Teddy ''-'' a spus:

Fenomenele nu au nevoie de vreo manutza divina, dar trebuie să fii peste nivelul unor crescatori de capre de acum 4000 de ani  din orientul mijlociu ca sa înțelegi asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 minutes ago, Enki said:

Fenomenele nu au nevoie de vreo manutza divina, dar trebuie să fii peste nivelul unor crescatori de capre de acum 4000 de ani  din orientul mijlociu ca sa înțelegi asta.

ia uite mai, l-ai facut praf pe Neurochirurg. Sa inteleg ca el e sub nivelul crescatorilor de capre de acum 4000 de ani. Tu trebuie sa ai o parere tare buna despre tine. Pana si medicii sunt crescatori de capre... Dar tu...NU! Tu esti crescatoare de minciuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, Teddy ''-'' a spus:

ia uite mai, l-ai facut praf pe Neurochirurg. Sa inteleg ca el e sub nivelul crescatorilor de capre de acum 4000 de ani. Tu trebuie sa ai o parere tare buna despre tine. Pana si medicii sunt crescatori de capre... Dar tu...NU! Tu esti crescatoare de minciuni.

Teddy, de gheara iluziilor si minciunilor  religiei nu scapă nimeni, nici cei mai prosti, nici cei mai deștepți. Îndoctrinarea religioasă făcută din fragedă pruncie isi lasa amprenta asupra psihicului oricâte facultăți ai face dupa. Tocmai de aia acel medic a ajuns sa isi minimalizeze meritele si sa creada ca vreo fantoma de sfânt îl ajută în munca lui, l-o fi îndopat maica-sa de mic cu aghiazma si anafura si i-o fi spălat creierul cu pupat de moaște de  ajuns sa zică ce zice

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Teddy, de gheara iluziilor si minciunilor  religiei nu scapă nimeni, nici cei mai prosti, nici cei mai deștepți. Îndoctrinarea religioasă făcută din fragedă pruncie isi lasa amprenta asupra psihicului oricâte facultăți ai face dupa. Tocmai de aia acel medic a ajuns sa isi minimalizeze meritele si sa creada ca vreo fantoma de sfânt îl ajută în munca lui, l-o fi îndopat maica-sa de mic cu aghiazma si anafura si i-o fi spălat creierul cu pupat de moaște de  ajuns sa zică ce zice

îhî... eu cred ca ateismul se ocupa cu spalari de creiere...rautatea umana provine din ateism ca daca esti ateu totul e permis. Vrajeala ieftina pentru cine nu stie de unde vine si unde se duce.

Mesaj din Imparatia lui Dumnezeu(Marturia unui ateu in moarte clinica)

 

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am timp sa ma uit la video.

Imi spui te rog de ce era tortionar ateul?

Chinuia oamenii efectiv, fizic?

Se mai practica asta in ziua de azi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/17/2019 at 11:59 AM, adal* said:

Intelectualii adevarati apreciaza un astfel de spectacol. Presupun ca si vriies si enki.

 

Din când în când mai trag și eu câte un ochi pe ce s-a mai scris pe aici, mai ales în weekend când să zicem că aș avea ceva mai mult timp liber. 

Cu privire la presupunerea ta în ceea ce privește aprecierea mea, pot să te asigur că presupunerea ta e una proastă și total aiurea. 

Dar, nah, fiecare e liber să facă presupuneri pe forum cu privire la ce și cum apreciază ceilalți.

PS: Și vezi că inițialele userilor Vriies și Enki, spre deosebire de cea a userului adal*, sunt cu litere mari. Asta, doar așa, ca mostră de cultură generală, dincolo de profundul și manifestul tău dispreț.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

image.png.d328a690862c726d7471a62fbbe57d4e.png

Biserica de lemn din Parcul IOR, din Bucuresti, a fost vandalizata. Au fost scrise mesaje pro LGBT pe toata suprafata ei cu vopsea roz. "Be gay", "do crime" si "LGBT" sunt doar cateva dintre mesajele desenate pe biserica si pe icoanele expuse in exteriorul ei.

UPDATE 13:48

Vasile Banescu, purtatorul de cuvant al Bisericii Ortodoxe Romane, a catalogat acest gest drept "un exemplu strident dintr-un lung sir de acte violente dictate si intretinute de o hidoasa ideologie (neomarxista) eminamente anticrestina"

""Toleranta clamata isteric de nucleele ideologice ale LGBT, mai recent BLM sau ANTIFA, loveste din nou. Si face ceea ce stie ea mai bine: vandalizeaza, murdareste, expectoreaza mesaje grotesti si, in accese de suprema inteligenta, isi scrie numele pe toate gardurile. Inclusiv pe zidurile bisericilor. Recent, pe peretii frumoasei biserici ortodoxe din lemn situata in Parcul bucurestean IOR.

Doar un exemplu strident dintr-un lung sir de acte violente dictate si intretinute de o hidoasa ideologie (neomarxista) eminamente anticrestina, aplaudata pe alocuri inclusiv mediatic, care infesteaza progresiv si progresist mediul universitar si social occidental, dar care, in virtutea mimetismului deja consacrat la noi, isi gaseste, iata, adepti si in Romania.

Din fericire nu in Romania profunda, a majoritatii oamenilor normali si de bun-simt, ci in aceea, insulara, a unor personaje ce nu sunt obisnuite sa tina in mana o carte, ci doar un spray cu vopsea de graffiti. Salvarea lor, ca si a noastra a tuturor, o reprezinta constant educatia in spiritul valorilor firescului, ale culturii autentice si, desigur, fertila credinta in Dumnezeu", a transmis Vasile Banescu.

Politia Capitalei a oferit un punct de vedere pentru G4Media si a transmis ca face cercetari pentru distrugere.

"In aceasta dimineata, Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti - Sectia 12 Politie a fost sesizata de catre un preot paroh cu privire la faptul ca in aceasta dimineata a gasit peretii, din lemn, ai bisericii desenati cu diverse inscriptii.

La fata locului s-au deplasat politisti din cadrul subunitatii, care au declansat cercetari sub aspectul savarsirii infractiunii de distrugere.

 
 


Cercetarile vor fi continuate sub supravegherea Parchetului de pe langa Judecatoria Sectorului 3", a transmis Politia Capitalei.

 

LOL.

Este EXACT ce as fi facut si eu.

Daca as fi vrut sa atrag ura populatiei crestin ortodoxe moderate impotriva minoritatii LGBT. 

Daca as fi vrut sa creez tensiune intre lgbt si ortodocsi, sa incep un razboi.

Daca as fi vrut sa conving populatia ca UE ne duce la pierzanie, vrea sa ne strice traditiile noastre milenare crestine si ca gay-ii sunt niste vandali depravati si criminali.

Ar trebui sa fiu insa crestin ortodox habotnic si eventual membru aur ca sa fac asa ceva.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bă (nu-ți zic ție bă, e un "bă" generic, pentru că eu sunt mai gorbian), bă, da' gata, i-a prins Poliția Canală pe vopsitori? De unde știe papagalul BOR-âturii că ăștia mai pe invers au scris măscările? 

Eu aș pune pariu pe o pereche de chiloți purtați că rahaturile alea au fost scrise de un securist pensionar (ăștia se pensionează de la cinci ani), ca să bage strâmbe. BOR pregătește iar vreo nasoală, mai ales că robinetul banilor publici s-a cam închis.

Uite, de aia mă bucur că s-au infiltrat pocăiții cu accent american pe la noi, că mai "fură" din turma credincioșilor care i-au ajutat pe bandiții în sutană să devină cea mai bogată organizație din țară!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×