Sari la conținut
Forum Roportal
Teddy ''-''

Blasfemii la adresa crestinismului sub background-ul ''iubirii''

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Parte din manifestația LGBTQ de la Cluj .
S-a depasit masura, s-a trecut peste linia tolerantei.
Obraznicia acestor dereglati nu are limite. Ideologia LGBTQ presupune blasfemierea Crestinismului. Pentru cine inca mai are dubii legat de tinta directa a manifestarilor LGBTQ sa priveasca mai jos:

M-am gândit de câteva ori dacă ar fi bine sau nu să postez asta, însă cumva cred că este absolut necesar să știm ce se întâmplă și cine/ce ne înconjoară. Și, mai ales, să avem habar ce țintă are campania pro LGBTQxyz din România. Inițial nu mi-a venit a crede că imaginile astea au legătură cu România, însă da, ele sunt parte din manifestația LGBTQ de la Cluj. Da, vedeți bine, se ia în râs haina monahală, ba chiar se taie mâncare pe icoana Mântuitorului.

Și noi, noi trebuie să îndurăm toate blasfemiile astea în numele toleranței și al "iubirii" creștinești. Ei bine, nu, lucrurile nu trebuie să stea așa.

Cluj Pride, ce a vrut să zică "autorul"? Ne lămuriți și pe noi, "habotnicii"?

Cu ocazia zilelor „Pride”, la Cluj s-a jucat un spectacol în care actori ce ironizează călugări taie ceapă pe o icoană cu Hristos. Jurnalistul Paul Andrei: Cu ce drept mai pretinzi toleranță, când voi faceți așa ceva?

P.S: Iubirea nu se votează!
Corupția ucide! Nu uitați că unele partide ies alături de ei în stradă și îi sprijină necondiționat. De acum încolo măcar, votați cu cap. Pentru a distruge o natiune nu este nevoie de bombe.

156420.jpg

https://www.activenews.ro/stiri-locale/Cu-ocazia-zilelor-„Pride-la-Cluj-s-a-jucat-un-spectacol-in-care-actori-ce-ironizeaza-calugari-taie-ceapa-pe-o-icoana-cu-Hristos.-Jurnalistul-Paul-Andrei-Cu-ce-drept-mai-pretinzi-toleranta-cand-voi-faceti-asa-ceva-156420

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Să îmi fie cu pardon, aștept cu nerăbdare o piesa de teatru în care sa fie ironizați participanții exhibiționiști ( in mai multe feluri) - de la marșurile LGBT - fara sa se facă tam tam de discriminare și să se accepte ca mod artistic de exprimare, metaforizare, wateva'. Pe mine nu mă deranjează actul în sine, ci ipocrizia și victimizarea pasiv-agresiva care se ascunde în spatele unei eventuale replici a acestui act și voi milita aprig împotriva inhibării nevoii de exprimare artistică, indiferent de cultura sau intenția celor care o manifesta. 

Căci pentru restul exista CRITICA pașnică și multilaterala. 

In altă ordine de idei, apreciez că la marșul din Cluj nu au existat astfel de exhibiționiști și că au demonstrat decentă și bun simt pe parcursul plimbării diurne prin sânul orașului.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem observa " trendul" imoralitatii si a lipsei de respect si aceste "marsuri  sub masca iubirii si libertatii"  sunt destul de agresive, din pacate. Eu nu am treaba cu ei, insa ar trebui sa dea dovada de mai multa decenta, mai ales ca ii privesc si copiii. 

Ceea ce m-a socat pe mine (si nu as fi crezut niciodata ca-i posibil) este ca  "defileaza" chiar si in  "Tara Sfanta", in Israel!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intelectualii adevarati apreciaza un astfel de spectacol. Presupun ca si vriies si enki.

Eu recunosc ca imi depaseste posibilitatile de  intelegere mesajul unui asemenea spectacol.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca are vreo legatura cu faptul ca ei fac parte din LGBTQ+

Nici macar nu inteleg care e ironia. Ce simbolizeaza ceapa?

Oricum, e de prost gust.

Piesa, nu ceapa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are legătură, e o piesa special proiectata pt săptămână PRIDE in Cluj.

Trust me , am și invitație sugestiva la ea.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Lucia N said:

Putem observa " trendul" imoralitatii si a lipsei de respect si aceste "marsuri  sub masca iubirii si libertatii"  sunt destul de agresive, din pacate. Eu nu am treaba cu ei, insa ar trebui sa dea dovada de mai multa decenta, mai ales ca ii privesc si copiii. 

Ceea ce m-a socat pe mine (si nu as fi crezut niciodata ca-i posibil) este ca  "defileaza" chiar si in  "Tara Sfanta", in Israel!

astia nu au rusine. De ce s-ar feri de copii? Pai asta este scopul sa converteasca copii cu manifestatiile astea. Pe strada, la tv, prin concursuri...nu conteaza unde, scopul lor e sa indobitoceasca copiii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
51 minutes ago, adal* said:

Intelectualii adevarati apreciaza un astfel de spectacol. Presupun ca si vriies si enki.

Eu recunosc ca imi depaseste posibilitatile de  intelegere mesajul unui asemenea spectacol.

Exact. Pai asta presupune evolutia si daca nu esti ca ei, atunci trebuie sa fii inapoiat ! Aici am ajuns cu ''evolutia''.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
42 minutes ago, Sherlock said:

Nu cred ca are vreo legatura cu faptul ca ei fac parte din LGBTQ+

Nici macar nu inteleg care e ironia. Ce simbolizeaza ceapa?

Oricum, e de prost gust.

Piesa, nu ceapa.

Pai icoana nu era acolo la intamplare. Cum nici steagul lor nu e la intamplare facut cu culorile curcubeului. Numai ca sa loveasca in crestinism sa faca blasfemii, inclusiv cu steagul. Treaba e gandita bine, numai cine e orb nu vede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
54 minutes ago, Stu' said:

Are legătură, e o piesa special proiectata pt săptămână PRIDE in Cluj.

Trust me , am și invitație sugestiva la ea.

 

cu siguranta au facut rost de icoana cu o saptamana inainte pentru evenimentul ''mandriei'' de prostie.

Asta nu mai este dorinta de a fi diferit, este un atac spiritual. Cica ''SFANTA MANDRIE'' cand stim defapt ca satan din cauza mandriei a fost alungat din cer. Iar sistemul ateu-satanist e pe o mana cu ei.

 

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×