Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Dependenta de stimulente hardcore

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce sa zic, cred că nu sunt singura care se confruntă cu uppers addiction. Sau poate cred că am nevoie de susținerea voastră pentru că, sincer, trebuie să mă liniștesc și să învăț ce înseamnă echilibrul. Poate mai exista vreun psiholog pe aici. De rehab nu vreau sa aud, i can do it myself. Puțin suport moral nu strică.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt psiholog, dar sper de mult timp sa te vad scriind asta.

Sunt de acord cu tine că ai mare nevoie să înveți să te echilibrezi și să devii cumpătată. 

La un psiholog ai fost vreodată până acum? Ai incercat sa studiezi puțin psihanaliza? Cred că ești suficient de inteligenta, încât să îți învingi demonii mai ușor decât îți poți închipui..

Și tata era omul exceselor..nu știu dacă de la zodie ( capricorn) i se trage...dar cred sincer că dacă își rezolva anumite probleme la timp, trăia și în zi de azi alaturi de noi. Din păcate, eu inca eram prea frageda atunci și nu am știut cum să îl susțin..deși am incercat.

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt genul de om care nu prea vorbește despre ceea ce simte. Mă refer la problemele ce le am cu mine însămi. Apelez la coca și speed, înainte era mai rău, însă acum m-am mai liniștit, nu mai e daily habit, e cam de 3 ori pe săptămână. Mă ajută să lucrez cu o dispoziție de zile mari, însă comedownul e hellish. Să îți zic sincer psihologul simt că mă invadează. Macar psihiatrul îmi dă medicamente. Mă gândeam să încerc hipnoză. Nu știu cum să zic, la psiholog mă simt naked și vulnerabilă.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te înțeleg, dar să știi că un psiholog bun te-ar putea ajuta, poate, sa accelerezi procesul de vindecare.

Ajută și să scrii ce simți, să îți notezi și să îți interpretezi singura visele, conform psihoterapiei moderne ( nu cea bruta 100% freudiană). Însă cred că și niște medicamente te-ar putea ajuta mult la început, dpdv fiziologic. Căci nu știu dacă poți câștiga lupta asta exclusiv psihologic ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-mă, ca sa pot dormi consum foarte multe pastile. Atunci când trag pe nas sau fumez meth consum folii întregi de downers ca sa pot dormi. Deci nu e doar dependenta de uppers, e si de somnifere, anxiolitice, benzodiazepine de regulă și nonbenzodiazepine. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îți recomand și o carte ușoară...da așa simt, că te-ar putea ajuta.

,,Femeia in oglinda''

Nu e grea, nu este obligatoriu psihologica..dar tocmai asta e farmecul ei.

Tu scrii foarte frumos și profund.

Poate te-ar ajuta sa scrii, atunci când îți vine să cedezi iar slăbiciunii.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine, nu mă mai simt chiar așa devitalizată but getting  sober takes a long time. Mi-e dor sa simt că plutesc. Nu mai simt că sunt înceată la minte (creier prăjit) dar mi-e dor de ascuțimea minții de sub efectul stimulentelor. Dar viața continuă și ritmul asta mai lent o să mă ajute să mă refac. Poate scap încetișor și de ocazionala paranoia. Și poate devin un om mai bun.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×