Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Poate cea mai patimasa muzica.Pe mine personal ma fascineaza!

Printre cei mai de seama interpreti sarbi sunt:Lepa Brena,Goran Bregovic,Indira Radic,Dragana Mirkovic,Stoja,Zeljko Joksimovic,Dzej,Saban Saulic,Miroslav Ilic,Haris Dzinovic,Ana Bekuta,Ceca...si dintre formatii amintesc:Bijelo Dugme,Novi Fosili,Magazin,Bajaga.

 

Daca ati ascultat spuneti si voi ce v-a placut la aceasta muzica :doh: :yes: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate cea mai patimasa muzica.Pe mine personal ma fascineaza!

...................

Daca ati ascultat spuneti si voi ce v-a placut la aceasta muzica :doh: :doh: :band:

Dacă mie imi place Jasmin Stavros, care e croat, iese show, ca in 1992 ? :yes:

Am văzut avatarul tău, de-aia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da muzica sarbeasca autenica e foarte ritmata si melodioasa, are ceva arhaic si pitoresc cum din pacate nu mai gasesti pe la noi.Sper sa ramana asa .

Ca o extrapolare as putea spune ca muzica sarbeasca, la fel ca poporul sarb, a ramas o insula de individualitate intr-o masa uniforma, depersonalizata si stearpa.Toata stima pentru ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place foarte mult muzica sarbeasca. Am o rugaminte la voi..si va rog sa ma ajutati daca puteti. Era pe la sfarsitul anilor 90 o piesa in voga o melodie superbaaaaaaa minunata...era o voce feminina..avea ceva tangente cu maneaua..dar va spun superbaaa.Nu stiu cine o canta..daca aveti ceva idee pls ziceti-mi niste nume !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place foarte mult muzica sarbeasca. Am o rugaminte la voi..si va rog sa ma ajutati daca puteti. Era pe la sfarsitul anilor 90 o piesa in voga o melodie superbaaaaaaa minunata...era o voce feminina..avea ceva tangente cu maneaua..dar va spun superbaaa.Nu stiu cine o canta..daca aveti ceva idee pls ziceti-mi niste nume !!!

 

Canta-ne refrenul! :lol2:

Glumesc, desigur. :crazy:

Daca iti amintesti 2-3 cuvinte din refren, poate gasim melodia. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca mai sunt iubitori de muzica sarbeasca pe plaiurile mioritice.Pentru cei care iubesc genul va dau o adresa unde se poate asculta live : www.bihnet.ba (radio AVAZ sau VOGOSCA)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut din Bulgaria! Aici muzica sarbeasca este foarte populara. I'm very happy to find that there are fans of serbian music in Romania too! I understand everything in Romanian, but cannot speak nor write very well. I speak French and Serbian, so you can also write in these languages. In Bulgaria, there is even a site deidcated to serbian music - http://serbmusic.com/ . I like very much old sebian folk music, like Nada Topcagic, Lepa Brena, Semsa Suljakovic, Mile Kitic, Tozovac etc..., and also serbian popular songs and kolos (hora in romanian). I also like the music of the Romanians from serbian Krajina (Craina) - there some very funny lyrics... :airkiss: You can find some very good radios here

http://www.radiostanica.com/index.php .

Pozdrav svima i sve najbolje! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine e interesat de muzica ex yugoslava(caci din cantaretii de mai sus mai mult de jumate nu sunt sarbi) imi poate lasa mesaj privat. Am aproape 200GB de muzica dela cea a anilor 80 pana la cea actuala ,cam orice gen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×