Jump to content
Forum Roportal

Rate this topic

Recommended Posts

5 hours ago, NicolaeT said:

Crezi ?

Am fost in vreo 2 relatii de 2 ani si n-am ajuns sa ma indragostesc de niciuna... Pe cand pe alta fata doar ce-am atins-o pe mana si m-am si indragostit de ea.

Mda, așa cred.

Și ulterior ai atins-o pe mâna cealaltă și ți-a trecut îndrăgosteala. Mă leși? :smile: Ai fost îndrăgostit și tu în două „relații” și crezi că le știi pe toate. Dacă tot deschisăși topicul, de ce nu ții cont de experiența celor care au fost îndrăgostiți în mult mai multe relații?

Acum 5 ore, NicolaeT a spus:

Tu cum ai intalnit-o ? Ce-ai facut ?

Cred că m-ai înțeles puțin greșit. 

Sincer, cred că există mai multe suflete pereche potențiale pentru fiecare om. Doar că numai unul devine cu adevărat suflet pereche și acest lucru îl vei ști pur și simplu mai devreme sau mai târziu. Daca prețuiești o astfel de iubire suficient de mult, o vei atrage.

Nu poți face mai mult decât să îți păstrezi inima libera pentru acel suflet...făcând o selecție drastica atunci când te apropii de cineva. Sa te atragă pur și simplu...prin naturalețea și substanta și caracterul și conștiința ei. Să simți că vrei pur și simplu să trăiești cat mai multe cu ea, pentru că nu te plictisește niciodată, pentru că va potriviți in valori, pentru că o admiri pentru ceea ce este, gândește,visează. Și, bineînțeles, chimia ...atracția fizică conteaza f mult. Însă nu mereu aceasta chimie se dezvăluie de la început cu claritate. Așteaptă puțin, atunci când ai impresia că o fata are ,,aproape totul''. Doar puțin așteaptă și dacă e Sa fie..vei înțelege destul de repede. 

Dar pentru asta trebuie sa fii tu însuți un om disciplinat cu valorile tale și să trăiești conform ceea ce admiri la alții . Altfel cum sa o atragi pe cea care ți se potrivește cu adevărat? 

Lasă măștile, temerile, lucrurile superficiale,  musca curajos din visele tale. Așa vei fi mai ușor de ,,recunoscut'' pe drum.

• Like 2

La 09.06.2019 la 20:01, Vriies a spus:

Dacă tot deschisăși topicul, de ce nu ții cont de experiența celor care au fost îndrăgostiți în mult mai multe relații?

Cum sa nu tin cont ? Citesc si recitesc toate mesajele de o gramada de ori.