Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Știi cum e? Până la urmă mă întreb dacă chiar exista magie și persoane care o practica având în vedere că eu nu găsesc pe nimeni și caut de ceva timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Almacretu said:

Știi cum e? Până la urmă mă întreb dacă chiar exista magie și persoane care o practica având în vedere că eu nu găsesc pe nimeni și caut de ceva timp.

Să nu-ți pierzi speranța! Nu se știe cum dintr-o dată vei ajunge în fața unei persoane care practică magia și care-ți va spune: „Hei, îți voi îndeplini trei dorințe și nu una de trei ori, să fie clar!”

Dar până atunci, părerea mea, dacă ții moțiș, atunci tre să te străduiești să-l cucerești pe respectivul cu propriile tale arme magige din dotare.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi daca aș putea să mi-l scot din cap, sa fac abstracție de el doar că.....in teorie e ușor, mai greu e in practica din păcate.

Oare de ce l-am întâlnit? Cine mi l-a scos în cale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, Almacretu a spus:

Știi cum e? Până la urmă mă întreb dacă chiar exista magie și persoane care o practica având în vedere că eu nu găsesc pe nimeni și caut de ceva timp.

Mai, Alma. Eu nu stiu cum e cu magia neagra si magia alba ,eu una nu practic abureli de astea.

Ce ti-am raspuns, ti-am raspuns foarte serios din punct de vedere al informatiei si din punct de vedere tehnic, chiar daca Vriies ar putea spune ca te-am tratat cu ironii, asta e doar din cauza istoriei noastre personale aici pe forum si ca ne-am conversat ades pe diferite teme, nu-l lua in seama.

Acum, e alegerea ta daca alegi o metoda curata, luminoasa, naturala, prin care sa iti dai o sansa la o relatie cu acest individ, sau daca alegi o metoda murdara, neagra si intunecata, care isi va pune amprenta pe relatia dintre voi.

Chiar asa, ce iti place tie la acest tip, cat de des va vedeti, ce discutati cand va vedeti, cum iti vorbeste, cum se comporta cu tine, tu cum te comporti cu el? Ti se pare cumva tentant ca e un inabordabil. o inima de piatra? Te-ai gandit ca poate chiar nu e in stare sa simta ceva, pentru cineva, vreodata? Ce anume te-a facut sa crezi ca si el e oarecum atras de tine?

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Almacretu a spus:

Cel mai bine ar fi daca aș putea să mi-l scot din cap, sa fac abstracție de el doar că.....in teorie e ușor, mai greu e in practica din păcate.

Oare de ce l-am întâlnit? Cine mi l-a scos în cale?

Poate te-a legat el cu o vrajă.

Poate de aceea ești obsedata de el.

Acuma pe bune, dar extrem de mica încredere în tine mai ai. De ce nu încerci să crești?

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iote, fix la asta mă gândeam și io de câteva minute. Adică, la vrăjile de dezlegare!

 

Alma, cre că ar trebui să fii un picuț atentă la ceea ce-ți povestește Stu. Pentru că ea vorbește oarecum în cunoștință de cauză, având în vedere că de ceva vreme taman ce s-a dezlegat de vraja mea. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin prisma serviciului, ne vedem cam de 2 ori pe săptămână, lucrăm împreună.Cat despre relația dintre noi....nu-i nimic special, el cu mine se comporta altfel fata de ceilalți adică ne povestim, glumim, râdem, ne tachinam uneori....dar nimic mai mult desi repet, cred, simt și văd în comportamentul lui că și el mă place dar n-am fost nimic mai mult de atât.Suntem doar buni colegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, bine, va vedeti de doua ori pe saptamana la servici. Cat de multe stii despre el? Stii sigur ca nu are prietena sau ca nu e insurat sau cu copil chiar? Ce face in timpul liber? Pe unde ii place sa mearga in vacante? Cine ii sunt prietenii? Cine il cunoaste mai bine?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×