Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

46 minutes ago, Almacretu said:

Tocmai de asta inițial am căutat persoane care fac descântece pt că știam că e o diferență între descântece și vrăji.Descantecul ar fi mult mai puțin periculos dar n-am găsit pe nimeni.Apoi mă gândeam că poate magia albă e o alta varianta dar....nu știu dacă magia e pe culori sau de fapt magia e magie și atât.Am citit și auzit că sunt femei care-ți ghicesc până și numele și m-ar interesa sa merg la cineva care ghicește bine să-mi spună macar ce șanse am eu cu el dar nu cunosc pe nimeni.Sunt multe care pretind că ghicesc dar îți spun doar chestii generale, banale....eu vreau pe cineva care de exemplu să-mi poată spune anumite chestii care să mă facă să cred că într-adevăr știe să ghicească.Cunoaste cineva dintre voi o astfel de persoana?

n-ai inteles... Ghicitul, descantatul, magie alba...astea sunt practici sataniste. Tot aia e. Nu exista magie alba. Exista Iisus Hristos in Biserica si exista satan cu acolitii lui care lucreaza prin vrajitoare, descantatoare, ghicitori. Tu cauti sa lucrezi numai cu demonii in loc sa te intorci la Hristos. Crezi ca daca iti cauti un duhovnic nu te poate ajuta?

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/11/2019 at 8:34 AM, Enki said:

Ce te face sa crezi ca fac misto? Adica daca eu spun ca fac magie in culori, de ce nu ma crezi?

Fii atenta aici, ca iti dau sfat gratis: conform cristaloterapiei, tu ai nevoie de magie roz, pentru ca astea ajuta in probleme sentimentale. Adica te pot rezolva cu o grila de cristale de culoarea roz: quartz roz, turmalina roz si daca gasesc sau gasesti un rodocrozit, ca asta e foarte puternic. Prin retelele lor cristaline se transmite magia si energia, tu trebuie sa iti faci un talisman care sa ti le combine pe toate astea (cristalele enumerate mai sus) plus ceva pentru potentare, deobiei un cristal de stanca (la grila la fel iti trebuie un cristal pentru potentare). Nu pot sa iti fac eu talismanul, pietrele trebuie sa te duci tu sa ti le alegi cu mana ta (quartul roz, turmalina roz si rodocrozitul), le alegi dupa cum rezonezi cu ele, ok? Dupa care le montezi pe toate in cupru si il porti la gat, in dreptul inimii.

prostii. Talismanul nostru este Iisus Hristos. Sfanta Cruce. Nu este altceva sau o icoana a unui Sfant. Ce inveti tu acilea...e satanism. Singura protectie cu care trebuie sa rezonam este Iisus Hristos. Restul sunt amagiri.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat să-l cuceresc prin cai absolut firești, normale dar...nu e suficient, e ceva care-l oprește să meargă mai departe într-o relație cu mine.Mai mult de atât nu pot sa fac, adică nu pot sa sar pe el, ar fi culmea, știe că îl plac și că-mi doresc o relație, a înțeles asta dar....nu știu ce să zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Almacretu said:

Am încercat să-l cuceresc prin cai absolut firești, normale dar...nu e suficient, e ceva care-l oprește să meargă mai departe într-o relație cu mine.Mai mult de atât nu pot sa fac, adică nu pot sa sar pe el, ar fi culmea, știe că îl plac și că-mi doresc o relație, a înțeles asta dar....nu știu ce să zic.

Am fost si eu in situatia lui acum vreo 10 ani in urma. Am avut si eu pe cineva de care imi placea dar nu am vrut sa fiu cu ea. Erau niste chestii care mie imi erau ca niste pietre in cale. Dar asta nu inseamna ca nu imi pasa de ea. Am ajuns la un moment in care mi-a spus ca a gasit un pretendent care o simpatizeaza si mi-a cerut parerea avand in vedere ca eu nu ma decid...si i-am dat cele mai bune sfaturi in privinta lui. Cum ar fi ca daca simte ea ca ar trata-o corect si daca e atrasa de el sa ii dea o sansa. Stiam ca daca va face asta, eu nu voi mai avea nici o sansa. Dar stiam ca va fi fericita cu el. Au trecut vreo 5 ani si sunt impreuna si azi. Dar nu imi pare rau. Consider ca am facut ce trebuia. Trebuie sa lasam lucrurile sa decurga intr-un mod natural. Sa nu fim egoisti si sa nu recurgem la a incalca liberul arbitru. Poate ca nu e perechea ta. Daca ai incredere in Iisus Hristos, un duhovnic te poate ghida sa iti gasesti perechea intr-un mod natural. Fara sa incalci nici o regula. Trebuie numai sa crezi si vei vedea ca iti va iesi in cale persoana potrivita sau poate chiar el...cine stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Știi cum e? Dacă aș avea puterea să aleg, aș alege să-l pot uita, nu neapărat să nu-l mai vad dar sa mi-l scot din gând, sa nu mă mai atragă, sa nu-l mai iubesc cu toată ființa mea.Stiu că l-aș face foarte fericit și că ar fi o relație super intre noi sau poate că....așa e gând visezi, vezi totul roz.Nu înțeleg ce-l oprește.Daca aș fi o țață vai de capul eu care uita sa se spele, sa se schimbe, sa se îngrijească....ar fi simplu de înțeles dar eu știu cum trebuie sa apari in fata unui băiat, e normal sa fii mereu aranjata, cocheta, parfumata pentru că în primul rând îmi place să fiu așa pt mine din respect pt propria-mi persoana dar acuma mai sunt și motivată de prezența lui în viața mea și cu toate astea el rămâne imun, rece.Stiu că e păcat să mergi la ghicitoare dar e un păcat mai mic decât o vraja făcută cuiva și de asta spuneam că măcar aș vrea să știu ce gândește el despre mine dacă mă place cu adevărat, ce intenții are?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Almacretu said:

Știi cum e? Dacă aș avea puterea să aleg, aș alege să-l pot uita, nu neapărat să nu-l mai vad dar sa mi-l scot din gând, sa nu mă mai atragă, sa nu-l mai iubesc cu toată ființa mea.Stiu că l-aș face foarte fericit și că ar fi o relație super intre noi sau poate că....așa e gând visezi, vezi totul roz.Nu înțeleg ce-l oprește.Daca aș fi o țață vai de capul eu care uita sa se spele, sa se schimbe, sa se îngrijească....ar fi simplu de înțeles dar eu știu cum trebuie sa apari in fata unui băiat, e normal sa fii mereu aranjata, cocheta, parfumata pentru că în primul rând îmi place să fiu așa pt mine din respect pt propria-mi persoana dar acuma mai sunt și motivată de prezența lui în viața mea și cu toate astea el rămâne imun, rece.Stiu că e păcat să mergi la ghicitoare dar e un păcat mai mic decât o vraja făcută cuiva și de asta spuneam că măcar aș vrea să știu ce gândește el despre mine dacă mă place cu adevărat, ce intenții are?

Sa stii ca de multe ori nu e asta problema. In cazul meu si ea era la fel. Era curata, se aranja tot. Nu vorbea aiurea in public. Era respectuoasa si cu cei din jur si cu mine. Deci avea bunul simt. Ii fugea mintea in orice situatie. Problema mea era ca purta ochelari...stiu e aiurea dar nu imi placea mie si parca ma tragea inapoi. In rest nu avea nici o problema. Pana si azi mai vorbim daca avem ocazia si daca ar avea vreo problema as ajuta-o fara nici o discutie. Dar nu era pentru mine... Te inteleg ca esti intre ciocan si nicovala. Nici sa il ai nu poti nici sa il uiti...e o situatie complicata...dar noi prima si prima data trebuie sa il iubim mai mult pe Dumnezeu decat pe oameni. Pentru ca fara Dumnezeu nu exista nimic. Stii ce ne spune Biblia?

Luca Cap10.

25. Şi iată, un învăţător de lege s-a ridicat, ispitindu-L şi zicând: Învăţătorule, ce să fac ca să moştenesc viaţa de veci?
26. Iar Iisus a zis către el: Ce este scris în Lege? Cum citeşti?
27. Iar el, răspunzând, a zis: Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta şi din tot sufletul tău şi din toată puterea ta şi din tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuţi.
28. Iar El i-a zis: Drept ai răspuns, fă aceasta şi vei trăi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Știu că ai perfecta dreptate dar știi.....mintea și inima nu merg de acord în cazul meu.Am mai spus și repet, aș prefera să-l pot ignora, să-l văd doar că pe un băiat oarecare și atât dar...cum sa fac asta? El e și o fire destul de tăcută și de multe ori aș vrea să fie macar mai vorbăreț, mai zâmbitor.....nu știu.Cred că la mine funcționează psihologia inversa, cu cât el sta pe loc sau face cate un pas înapoi, cu atât eu sunt mai atrasa de el.E o situație chinuitoare și sunt sigură că mulți ar cataloga-o drept toană de moment dar nu e așa, doar cine-a trecut prin așa ceva poate înțelege.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Almacretu said:

Știu că ai perfecta dreptate dar știi.....mintea și inima nu merg de acord în cazul meu.Am mai spus și repet, aș prefera să-l pot ignora, să-l văd doar că pe un băiat oarecare și atât dar...cum sa fac asta? El e și o fire destul de tăcută și de multe ori aș vrea să fie macar mai vorbăreț, mai zâmbitor.....nu știu.Cred că la mine funcționează psihologia inversa, cu cât el sta pe loc sau face cate un pas înapoi, cu atât eu sunt mai atrasa de el.E o situație chinuitoare și sunt sigură că mulți ar cataloga-o drept toană de moment dar nu e așa, doar cine-a trecut prin așa ceva poate înțelege.

mda, stiu perfect cum e. Am fost si eu asa. Daca ea ma vroia...devenea plictisitor. Dar daca ma respingea parca ma transformam in vanator si simteam ca trebuie neaparat sa o am. Dar asta tine doar de psihologie... La urma urmei nu inseamna nimic daca noi ignoram acest instinct. Defapt noi ne facem rau insine pentru ca nu e asa cum vrem noi. Dar asta dispare la maturitate...dupa cateva experiente.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×