Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Alex2019

Obsesii repetative

Rate this topic

Recommended Posts

Nu mai pot încuia ușa când plec de acasă!

O verific de zeci de ori și subt din ce in ce mai suspicios și îmi vin in minte imagini cu hoții care pleacă cu televizirul de la mine din casa și nu mă pot concentra la nimic altceva!

Am ajuns sa mă prefac bolnav sau să îmi mint părinții din cauza obsesiei 

Sunt inebunit de gândul că mâncarea gătită de părinți este contaminată și nu mai mănânc decât mâncare sigilata și chipsuri!

Când merg la magazin mă gândesc obsesiv că fără sa fiu conștient nu ii dau banii vânzătoarei iar ea o să trimită poliția la mine la ușă sa mă aresteze și acolo o sa fiu agresat sau violat de colegii de detenție.

Gândurile astea mă chinuie și nu știu cum să scap de ele!

Beau 3 4 doze de energizant pe zii pentru că ma urăsc pe mine și nu mai vreau să trăiesc atâta timp cât mintea mea ma chinuie in acest mod!

Am 5 internări la psihiatrie unde am fost diagnosticat că fiind psihotic și am urmat tratamente peste tratamente!

Am incercat și sertralina care mă ajutat puțin dar de la ea devin maniac și nu dorm noaptea vorbesc foarte repede și chiar incoerent.

Un sfat va rog.

• Like 1

Pai vezi daca "vezi" trihexifenidil cu energizant? Delirezi. Citești prospectele? Chill că nu faci infarct. Atac de panică desigur. Masochistule. Bine, și treaba asta merge o vreme. Dup-aia ai sa zici au, inima. 

• Like 1