Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desi sunt fete de toata isprava, nu pot sa adorm cu ele. Ma agit toata noaptea si simt ca ceva nu e chiar cum trebuie sa fie. Se poate face ceva sa gasesc pacea necesara sa pot adormi cu ele ? O singura data mi s-a intamplat sa adorm instant cu o fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, este normal. Si mie mi se intampla la fel. Doar ca eu nu ma chinui sa adorm.:smile:

Probabil ca nu faci ce trebuie.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil că nu este de ajuns sa fie o fata de ispravă, ca sa ai confortul de încredere pentru a adormi langa ea, tu fiind idealist.

Probabil că ar trebui sa o iubești și să simți că te iubește, ca sa dobândești acest confort.

Bineînțeles, îți poți păcăli conștiința in acest sens și să adormi langa fetele de ispravă, dar cred că ar trebui sa te întrebi întâi dacă îți dorești asta cu adevărat. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, NicolaeT said:

Desi sunt fete de toata isprava, nu pot sa adorm cu ele. Ma agit toata noaptea si simt ca ceva nu e chiar cum trebuie sa fie. Se poate face ceva sa gasesc pacea necesara sa pot adormi cu ele ? O singura data mi s-a intamplat sa adorm instant cu o fata.

Esti obisnuit sa dormi singur.Cand vei avea o relatie stabila, dupa un timp, dupa mai multe incercari te vei obisnui sa dormi cu ea, nu doar sa....:o:; Eu dupa ce m-am maritat nu puteam sa dorm cu sotul, (nu adormeam), aveam senzatia ca imi ocupa locul, ca nu pot sa dorm cum vreau.In fiecare seara ma mutam cand pe partea dreapta, cand pe partea stanga a patului.Dupa aprox. o lunane-am obisnuit si sa dormim impreuna.Acum nu pot sa dorm bine daca nu ma cuibaresc langa el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand dormi singur e totul ok, dormi bine?

Daca da, poti dormi bine si cu fetele, trebuie doar sa constientizezi ca ele sunt qualia.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, NicolaeT said:

Desi sunt fete de toata isprava, nu pot sa adorm cu ele. Ma agit toata noaptea si simt ca ceva nu e chiar cum trebuie sa fie. Se poate face ceva sa gasesc pacea necesara sa pot adormi cu ele ? O singura data mi s-a intamplat sa adorm instant cu o fata.

Dacă sforăie, trage-o un pic de nas și încearcă să adormi repede până la următoarea repriză.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Sherlock a spus:

Cand dormi singur e totul ok, dormi bine?

Da.

Cu fata cu care puteam sa adorm instant, o simteam ca si cum as fi eu, varianta feminina. Cu restul, oricat de bune ar fi alte variabile, gen sa fiu super indragostit de ele, sau sexul sa fi fost super bun, in cele din urma nu le pot simti aproape si asta ma agita toata noaptea. Si nu stiu ce-as putea sa fac, ca incerc sa ma apropii de ele, sa am o gramada de conversatii, sa le cunosc, dar oricat as incerca tot nu simt ca se produce apropierea necesara. Vreau sa construiesc o relatie, nu sa ma plimb din floare-n floare pana se nimereste.

 

Editat de NicolaeT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 30.05.2019 la 19:17, NicolaeT a spus:

Vreau sa construiesc o relatie, nu sa ma plimb din floare-n floare pana se nimereste.

Teoretic, este ideal sa te plimbi totusi si sa ai mai multe experiente pana alegi sau te alegi cu ceva BUN. Cu o prima si singura persoana de care te apropii sentimental si sexual nu e necesar sa si functioneze pe termen lung pentru ca nu poti construi fortat, pot fi diferente mai mari decat ambitia ta de a face sa functioneze.

Mai depinde insa si de disponibilitatea de a (tot) incerca, de a incepe de la capat. Daca cineva nu se simte bine facand asta si prefera stabilitatea, locul caldut, poate incerca cu un partener pe care sa-l domine si caruia sa-i ofere cam tot ce si-ar dori (adica sa-i fie suficient respectivului partener) si sa gaseasca alinare in faptul ca are acel partener la randul sau, sa gaseasca liniste, pana la reciprocitatea de a simti in final si respectiva persoana ca ii este suficient ce are, de a se simti multumita si a colabora satisfacator.

Mai exista si cazul in care subiectul nu-si da seama nici el nici ce are in fata, nici ce si-ar dori, nici ce i s-ar potrivi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×