Sari la conținut
Forum Roportal
nike

Vreau niste sfaturi...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, as vrea si eu sa va cer parerea.

 

Uite care-i treaba. Cunosc o fata, suntem foarte buni prieteni, poate chiar "best friends" si mie imi place de ea, de mai mult timp! Nu i-am zis pana acum pt. ca mi-e frica ca daca ma refuza sa nu stricam relatia asta de prietenie! Eu cred ca si ei ii place de mine, da faza e ca e cam timida. Am incercat s-o intreb mai cotit, ce crede despre mine si-mi zice ca ma iubeste ca pe cel mai bun prieten dar cred ca si ei ii este frica sa recunoasca!

 

Nu stiu ce sa fac, pls, HELPM ME!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e sa-i vorbesti direct. Intr-o astfel de prietenie frumoasa dupa cum ai descris-o tu nu cred ca nu s-a aprins o mica flacara acolo :yes: si la ea. mai ales daca spui tu ca este timida.......

 

Daca nu ti-a povestit nimic despre vreun baiat pe care il place atunci fii sigur ca stie ceea ce simti. Poate e un pic neincrezuta, dar oricum stie. Noi fetele avem un asa al saselea simt :doh:. Risca.....in cel mai rau caz o sa primesti un raspuns negativ. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, as vrea si eu sa va cer parerea.

 

Uite care-i treaba. Cunosc o fata, suntem foarte buni prieteni, poate chiar "best friends" si mie imi place de ea, de mai mult timp! Nu i-am zis pana acum pt. ca mi-e frica ca daca ma refuza sa nu stricam relatia asta de prietenie! Eu cred ca si ei ii place de mine, da faza e ca e cam timida. Am incercat s-o intreb mai cotit, ce crede despre mine si-mi zice ca ma iubeste ca pe cel mai bun prieten dar cred ca si ei ii este frica sa recunoasca!

 

Nu stiu ce sa fac, pls, HELPM ME!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

E percep asta asa ca un baiat trebuie sa simta atasamentul fetei si sa nu mai intrebe nimic !!!

 

Si eu am fost foarte timida si nu-mi placeau intrebari de nici un fel !!! Daca voia ceva sa-mi spuna, sa zica clar ce vrea daca numai pe ocolite, n-am nevoie de informatie !!!

 

De ce ai tu nevoie sa stii ce parere are ea despre tine ??? Pe care cont arunci datele ???

 

Daca vrei altceva de la ea, spune-i deschis ca te-ai hotarit sa ridici relatia cu ea pe un nivel mai inalt, insa trebuie sa tii daca si ea simte la fel. Adica tu conduci aceasta echipa de doi !!! Poate ea total conteaza deja pe tine si e "all over you" dar tu nu vezi si simti nimic !!!

 

Din punctul meu de vedere aceste intrebari n-au loc doar intre adolescenti. Precis nu-i plac nici ei si de ce

nu te-ai comporta ca un "sot" asa deodata !!!

 

Eu nici acum n-as putea sa spun la nimeni "te iubesc" !!! si consider ca dragostea este o stare sufleteasca care n-are forma si aspect fizic, trebuie numai inteles bataia inimii !!! ca referenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Let me guess...ai implinit 17 ani?!

 

 

Da ai ghicit. Implinesc 17 ani ceva mai incolo! :yes:

 

Daca nu ti-a povestit nimic despre vreun baiat pe care il place atunci fii sigur ca stie ceea ce simti

 

Nu, nu are nici prieten, si nici nu mi-a zis niciodata nimic de alt baiat! Si eu sunt mai mult ca sigur ca si ea ma place! Dar nu stiu cum sa-i spun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, as vrea si eu sa va cer parerea.

Am incercat s-o intreb mai cotit, ce crede despre mine si-mi zice ca ma iubeste ca pe cel mai bun prieten dar cred ca si ei ii este frica sa recunoasca!

:yes:

păi, probabil are suficientă delicateţe sa nu-ti spună un adevăr brutal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic sa-i spui direct. Apoi vb cuiva, ia vitamine. Daca vrei iti trimit si "Lullaby" - Brahms. Pe mine ma ajuta la nervi si ma adoarme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mergi undeva cu ea undeva unde sa existe si un pat].....doar voi doi :yes: apoi insista,si iar insista,si iar insista,pana aproape de viol :doh: eu zic ca va ceda.....dar apoi..... :doh:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×