Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt mai bine cu noul tratament. Încă iau tramadol, dar și clorzoxazona, arcoxia și ieri mi-am făcut o injecție cu neo-endusix in deltoid.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, MissHyde a spus:

Sunt mai bine cu noul tratament. Încă iau tramadol, dar și clorzoxazona, arcoxia și ieri mi-am făcut o injecție cu neo-endusix in deltoid.

Asta inseamna mult, un "off" disparut de pe suflet ... tratamentele se schimba ca altfel nu mai au efect.  Ma bucur sa aud asta, e cel mai bun NEWS in acest an!!!  :o:

Pentru degetul meu umflat nu prea avea leac doctorul decat o manusa din aia teapana sa nu se indoaie din incheieturi mana dar nu cand conduc masina!!!  Este cu tendonul ceva dar va trece, deja e pe jumatate vindecat de cand am raportat!  

Medicament nu iau, iar bai calde la maini fac mereu in apa sarata, in chiuveta ca este exact ce vreau, nu in galeata cu varza acra care-i si rece ca acolo e sare destula.   Dezinfectez si vasele in apa sarata fierbinte si pe urma le pun in masina bine limpezite sa nu-mi distruga masina.   Prima oara le frec cu Bicarbonat de Sodiu ca nu suport mirosul de acel praf de frecat special.

Sanatosi sa fim ca viata trece chiar repede si in bucatarie!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Culoarea pleoapelor este de pe alta planeta ... n-as putea sa-i dau un nume ca este un amestec de culori perfect selectate!!!   Aceste culori noi au doar un numar ca la Rujurile de Buze mai nou,  se folosesc si la haine de femei, imi place foarte mult si la pantofi dar sint ultra tocuri inalte pentru dansatoare pe bara fixa.   E o placere amara sa ma plimb in magazinele de pantofi mai exclusiviste ca ma pierd in culori si modele dar nimic nu pot sa cumpar.   Le mai probez cateodata sa ma conving ca nu-s de mine.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!!! si toate cele bune ramase inca pe planeta dar cel mai multumiti sintem ca am scapat din calea COVIDului.  Restul o sa scriem intr-o biografie daca vom mai aminti.

Vrei sa-ti povestesc despre cum am petrecut eu ziua mea  alaltaieri???    N-o sa fac gresala asta dar eu ar trebui sa si uit de aceste date dar imi plac nucile si ma ajuta la memorie ca nu uit nimic, dar uneori ma scuz cu acest  "Ooops ... am uitat!!!"  cine ma cunoaste stie ca sint sarcastica dar aici e la moda a se uita orice, no problem!!!  Ziua a fost putin mai calduta si asta ne ajuta ca deja asa ne-am obisnuit cu soarele ca-mi pare rau nu putem comanda unu pe acoperisul casei.   34 de ani traiti in zona Subtropicala nu e gluma, corpul s-a transformat.  De pe varful muntelui din Harghita unde se masura cea mai scazuta temperatura in Romania, pana la Desertul Sonora care am impresia mereu este un fund de Ocean extrem de fierbinte vara ... e cale lunga cu ori ce echipament si trebuie tinut piept la multe conditii atmosferice.  Dar n-am treaba!!!   ma acomodez usor, dar ca sa te simti putin mai bine  si sa razi, poti sa vezi pe topicul cu Bunici pe nepotul cum asculta elefantul muzical Flap cu urechile mari,  decand l-am primit video de 40 de secunde tot ma uit la el ca ma distreaza. 

Iti dedic si un cantec care ne-a inebunit pe vremuri cand nici nu stiam ca o zi de nastere trebuie celebrat.   

Story real: - Intr-o carte pentru copiii din Budapesta era o poza cu un tort cu luminari iar pe farfurii mai tarziu o felie cu o lumanare si copiii fericit il mancau.   M-am dus la mama s-o intreb ce se intampla cand se ajunge la lumanrea aprinsa???  ea fiind foarte ingandurata, abia a auzit despre ce vorbesc, mi-a sus pe un ton poruncitor ca: - tot ce e pe farfurie se mananca!!!  :surrender:

Eram chiar fericita ca nu este deloc aproape Budapesta si nu se va intampla sa fim invitati si fortati sa mancam si lumanri aprinse ca la Circ .... :lol2:   

Nici la tort nu pofteam desi nu stiam ce gust are dar deloc nu voiam asemenea celebrare ...  Aveam 4 ani si un pic, la 5 ani m-am emancipat si am invatat sa citesc, de atunci ma informez singura de la sursa problemei de orice am nevoie!!!

   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×