Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 54 minute, MissHyde a spus:

Am o esofagită de îmi vine să mă urc pe pereți. Noroc că sunt in good spirits.

A trebuit sa ma instruiesc ce inseamna, sotul a fost operat recent cu polipi pe esofag si e bine acum dupa 2 luni!!!  Pe moment a pierdut vocea dar a revenit imediat cand i-am spus cat am cheltuit pe ceva ca n-a rezistat sa taca :lol2:    Eu am Acid Reflux daca nu iau o capsula zilnic dimineata la prima ora, care ma scapa de toate alte aspecte chinuitoare dar ma si feresc de anumite alimente.  Asta dupa ce a fost scos Fierea s-a accentuat si a trebuit sa ma reinventez cum si ce sa mananc sa n-am efecte secundare.    La foarte multe alimente a trebuit sa renunt dar m-am obisnuit, si n-am probleme ca nu pot manca branzeturi americane sau fasole mexicana cu mult ardei iute si din astea pe care nu le-am mancat niciodata dar pana si doctorii ma aratau cu degetul ca acele mancaruri provoca circulatia acidului din stomac si alte boli.   

Se poate bine controla cu putina disciplina conditia asta!!!  Thx God ...   

O gura de Zeama de Lamaie tine jos in stomac acidurile, de la o Anestezista stiu, asa se procedeaza si inaintea multori operatii minore in State si nu vine rau de la anestezic, multi sufera si din cauza asta si nu realizeaza ca toate trec prin stomac.        

La Multi Ani cu Sanatate!!!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, MissHyde a spus:

FB_IMG_1609185349274.jpg

 

 

 

Pe poza asta arati foarte profesionala, eleganta pe langa frumoasa si foarte placuta la vedere plus multe alte plus-uri si nu-mi dau seama care din culori ma pun in aceasta zona al universului minunat al luminilor care se reflecta in culori ... nici nu stiu cum sa ma exprim.   M-am gandit de azi noapte dar n-am ajuns mai departe cu clarificarea!!!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atitudinea pozitiva deja este vindecare 99% ... avem noroc cu stiinta inaintata de azi in medicina ca totul se intampla usor!!!  N-au nici urme majoritatea interventiilor!!! 

Neurochirurgie???    E floare la ureche!!!   Am vazut la TV operatie pe creier din Operating Room, pacientul nu era amortit/anesteziat, vorbeau cu el in timp ce-l operau pe creier.

Sanatate!!!  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×