Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 8 ore, Melania a spus:

Fiero draga, 

Eu mereu consider ca apropiatii se imbolnavesc din cauza mea. El este bolnav din cauze genetice, e "mostenirea" proasta, iar stresul la care l-a supus varul lui a fost trigger. Eu imi dau silinta, il ajut cum pot, sa aiba cat mai rar acele crize. Eu ma simt mereu vinovata cand unui apropiat ii este rau, consider ca nu i-am vazut din timp simptomele/problemele. Stii ce? Ma simt vinovata pentru foarte multe. Iar cei cu care mai comunic cateodata spun ca aberez, ca vad realitatea deformata. Oricum ar fi, chiar de sunt sau nu vinovata, tot disper. Si degeaba mi se spune ca nu sunt vinovata, pentru ca sunt setata, axata pe vina. 

Eu am fost foarte mult timp fucked up,chiar mai rau decat acum si am afirmat lucruri odioase, cu care, ulterior, mi-a fost rusine. Asta nu inseamna deloc ca imi este rusine cu totul, doar cu anumite lucruri. Poate am spus, si stiu bine, am spus si lucruri ce m-au dezavantajat enorm, pentru a face o impresie proasta. Seamana cu pedeapsa ce mi-o aplicam cand eram adolescenta, scotand de pe mine geaca, fes, pe timp de iarna deschizand mai mult puloverul, ca sa ma imbolnavesc. Sau cand m-am imbracat prea subtire, in ploaie fara umbrela. Sau cand am vrut sa par dezumanizata, lipsita de sentimente, insensibila fata de oamenii care au tinut la mine, ramanand mai apoi singura. Nu inteleg prea bine de ce ma justific tie, Fiero. Nu am nimic de dovedit, demonstrat nimanui, okay? Nu, nu vad un fuckin' vierme. Multumesc mult pentru compliment, ironiile tale extrem de touchy si inteligente m-au facut sa zambesc, uite na, acum am si mai multa admiratie fata de tine, wooooow, ce bine mi-ai zis-o! Hihihi.

Nu vad un vierme, vad un cacat. Sau o musca cu experienta ce cauta cacat. De ce cacat? Uite, cacarea e buna, e eliberatoare, dar viermele este blamat, saracutul de el. Sunt disperata pentru ca, ce crezi? Am unele probleme mai mult sau mai putin grave, in primul rand un dispret fata de persoana mea, pentru ca se pare ca niciodata nu consider ca sunt de ajuns. 

Daca ai de gand sa insulti in continuare, te poftesc frumos afărică de pe topicul meu. Ori dispari tu de pe topic, ori dispar eu. Da' haide, dispari tu, ca doar stii ca cel mai inteligent cedeaza, iar asa iti poti demonstra din nou superioritatea. Impresia mea despre tine a fost mereu una buna, te-am admirat, placut pentru totul, looks, brains, personality. Insa acum, ce sa zic, scumpico? In cursul a catorva secunde impresia mea despre tine a devenit... De rahao. Da, de rahao. Si mi-am pierdut si respectul fata de tine. 

Doar atata poti? Hai, ca poti mai muuuult! Dar nu raspunde, te rog, pentru ca ai de demonstrat inteligenta-ti.

Ma asteptam la reactia asta. Nu, asa e, nu trebuie sa te justifici in fața nimanui, nici macar in fata ta pentru trecut. Respect? Nu tin sa am respectul nimanui, nici sa pastrez respectul cuiva, nici sa castig respect, nu in detrimentul adevarului (ma rog, a ceea ce cred eu ca e adevar). Nu te-am ironizat si nu te-am judecat, nici nu am vrut sa te fac sa te simti prost, ai inteles gresit, tot ceea ce am vrut sa fac a fost sa-ti ofer o varianta de a sparge cercul ala in care te tot invarti. De fapt, am vrut sa iti ofer o scurtatura, ti-am oferit metoda pe care am aplicat-o pe mine insami, intelegi? In locul viermelui poti pune ce vrei tu, daca dau timpul inapoi, pot spune ca eu in oglinda am vazut un cacat (ca tot e cuvantul meu preferat) plin de viermi.

In niciun caz nu am vrut sa imi demonstrez  superioritatea, nu ma consider superioara nimanui, asta cu superioritatea e o tampenie. Nici inteligenta nu ma consider, sunt doar un om prost care spera ca intr-o zi va atinge intelepciunea. Pentru ca inteligenta lipsita de intelepciune nu valoreaza doi bani. Nu trebuie sa iti faci griji, nu o sa mai postez pe topicul tau, nu vreau ca nimeni sa se simta incomod sau agresat din pricina mea, chiar daca intentiile mele sunt bune, oamenii le pot percepe pe dos. Iti doresc sa gasesti cat mai curand metoda care ti se potriveste pentru a face pace cu tine insati!

Si iti las si unul dintre cantecele pe care le ascult in fiecare dimineață, sunt vreo 3.

Acum 8 ore, gargbird a spus:

Un optimist ar zice că din vierme iese un fluture. 

Alexandru Gură-de-Aur, pe de altă parte, zice că:

Alexandru Gură de Aur - YouTube

Musca, cum zicea cineva la comentarii, o fi scarboasa, dar are si ea un rol in lanțul trofic, e prada pentru multi pradatori si chiar ea insasi e pradator. Creatie luciferica! :))

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce scrie mela este un monolog. Ea are lumea ei si nu o va schimba niciodata.

Daca este cineva care sa-si manifeste admiratia pentru modul in care-si traieste realitatea este ok, altfel, no way.:smile:

Eu de aia sunt cuminte si ma abtin.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este monolog. Si, sincera sa fiu, e greu cu socializarea asta. Chiar si pe forum e greu sa socializezi cand te-ai salbaticit. Si pe Facebook e greu. Daca ma apeleaza un barbat primeste block direct. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati facut vreodata amor tandru in latrina/toaleta publica ecologica? Daca da, v-a placut? Ati repeta experienta? Mirosea urat, a dezinfectant sau neutru? 

Sincer, cand esti cu persoana iubita pe strada si nu esti cu masina, te-ai duce sa faci sex in orice loc mai...ferit. Am facut la tara la cineva care avea latrina haha. Am lasat usa deschisa, sa fie palpitant. Insa doar gainile ne-au vazut. In ecologica nu as face, e incomod, te sufoca_caldura :)) cand e vara, nu ai destul loc sa te desfasori cum trebe. Si na, da' chiar in ultimul rand, mirosul nu e ceva scarbos. De ce ti-ar fi scarba de ceva natural, wtf? Gen, da, s-or cacat multi acolo, da' si omul are magazie de cacat. Deci e natural, nu fiti pretentiosi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Melania a spus:

Este monolog.

Daca ai putea sa te dedublezi si sa te imparti astfel in persoana care esti si cea care ai vrea sa fii, vei vedea ca intre ele nu va fi nicio diferenta.

Dar cred ca stiai asta. Am zis-o pentru cei ce nu stiau si care ca "fraierii" isi fac griji pentru tine.

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, bine, nu am inteles nimic da' de altfel nici nu vreu si nici nu ma intereseaza. Deci VA ROG si te rog, adal, nu imi explica nimic. 

Ce vreau de fapt este sa iau decizii bune si imi doresc inteligenta multa, multa, multa. Pentru ca, de nenumarate ori...cand merg undeva cu sotul eu de cele mai multe ori nu scot niciun cuvant, da' mi-e si lene si parca gandurile mele sunt mult mai interesante. Oamenii nu imi stimuleaza creierul, nu imi ofera satisfactie si, in acele momente intervine tristetea. In plus, ce fac oamenii uneori la restaurant sau petreceri? Mananca, fac matzu' gros. Eu nu mananc in public, cateodata nu pot nici in fata lui Gabi sa mananc. Este vorba despre grasimea asta care ma ingroapa psihic, slana, osanza, gusa, fata de porc (mi-as taia obrajii, cand eram in liceu am bagat lama in ei), sanii oribil de mari care ma transforma in obiect sexual, mainile groase, grase si dezgustatoare, lungi ca de maimuta, burta pe care nu o mai pot da jos asa usor pentru ca nu am voie efort sustinut, curul mare, magazie de rahat, care e extrem de vulgar si mi-as dori mult sa se micsoreze, picioarele groase cat...nu stiu cu ce sa le compar. Daca as fi slaba nu as mai folosi substante periculoase, as avea incredere in mine, nu as mai plange ca sunt urata, nu m-as mai izola si as avea curaj sa ies mai des din casa. Am fost mult mai porcina, bovina, cum vreti voi, fata de cum sunt acum. Niciodata nu este de ajuns, am 63 kg si mi-as dori mult mai putin, 43. De asta o zi mananc, de exemplu fasole sau supa f slaba, iaurt degresat sau banana sau o rosie cu sare. O zi mananc, o zi nu. Da, si asta e o prostie crasa si distruge.

Si nu, nu sunt loaded, intepata sau cum credeti voi. Am luat trammies si gabapentine pentru durere, ceee zic eu trammies ca am luat unul singur. Cand nu am mai putut de nervi, de plans, mi-a dat voie Gabi sa intep putin vena. Dar nu in stil barbar. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×