Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 21 minute, gargbird a spus:

Și dacă nu găsești deschis, ai scris degeaba un kilometru.

Apropos, știi varianta scurtă la Scrisoarea a III-a?

- Tu ești Mircea?

- Nu.

Si nici nu era Mircea

Eminescu a spus adevarul da masonii reptilieni i-a schinbat manuscriptele ca sa faca uamenii sa sa vacineze cu cipuri; ca Eminescu era patriot si el si Ceausescu da la omorat securistii ca sa faca romanii sclavii satanistilor:

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 38 minute, gargbird a spus:

Și dacă nu găsești deschis, ai scris degeaba un kilometru.

Apropos, știi varianta scurtă la Scrisoarea a III-a?

- Tu ești Mircea?

- Nu.

Ce kilometru, wei? Uită-te la ce am scris pe topicul cu clinici de dezintoxicare, acolo e un kilometru de text. Sau vreo doi km. :)))

Dar am scris vesti bune 

ooo, daaa, știam gluma :))))

tare oricum, iar m-ai făcut să zâmbesc cu faptul că mi-ai amintit de ea!

Editat de MissHyde
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Kleopatrah a spus:

Si nici nu era Mircea

Eminescu a spus adevarul da masonii reptilieni i-a schinbat manuscriptele ca sa faca uamenii sa sa vacineze cu cipuri; ca Eminescu era patriot si el si Ceausescu da la omorat securistii ca sa faca romanii sclavii satanistilor:

Deci, mooooor de râs, dear Kleoh!!!!

Thuamni thumnezeuli!

Soacra mea crede in teoriile conspirației. Da' la cate știe ea, că nici facultate nu are...nu am mari pretenții. Ea e buna la frecat podele, geamuri, spălat vase compulsiv, spălat veceuri și altele. Se dă mare gospodina dar mâncarea ei e toată exagerat de grasă, iar uneori eu chiar nu suport să mănânc ce face ea. De exemplu, de când e Gabi cu mine, într-un an a slăbit 12 kg. Că eu nu gătesc prost, ca mă-sa. In fine...daca ar fi fost o persoană drăguță, nu as fi fost atât de tăioasă criticand-o căci nu oricine poate face facultate. Nici soțul meu nu are decât doi ani de facultate, nu a terminat. Și e un om foarte cult!

Dar ea...ea crede toate prostiile de teorii, cu toată absurditatea lor. Se ceartă cu oamenii în hypermarketuri că nu poartă corect masca, iar ea le "propovăduiește" teoriile cu Bill Gates. Fuckin' stupid woman. Să rămână la cratiță și la spălat podele.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, MissHyde a spus:

Soacra mea crede in teoriile conspirației. Da' la cate știe ea, că nici facultate nu are...nu am mari pretenții. Ea e buna la frecat podele, geamuri, spălat vase compulsiv, spălat veceuri și altele. Se dă mare gospodina dar mâncarea ei e toată exagerat de grasă, iar uneori eu chiar nu suport să mănânc ce face ea. De exemplu, de când e Gabi cu mine, într-un an a slăbit 12 kg. Că eu nu gătesc prost, ca mă-sa. In fine...daca ar fi fost o persoană drăguță, nu as fi fost atât de tăioasă criticand-o căci nu oricine poate face facultate. Nici soțul meu nu are decât doi ani de facultate, nu a terminat. Și e un om foarte cult!

Dar ea...ea crede toate prostiile de teorii, cu toată absurditatea lor. Se ceartă cu oamenii în hypermarketuri că nu poartă corect masca, iar ea le "propovăduiește" teoriile cu Bill Gates. Fuckin' stupid woman. Să rămână la cratiță și la spălat podele.

Ar trebui sa te axezi pe ce a facut bine; gen sotul tau; din ce zici

Invata sa vezi frumosul in orice; ignora partea urata

Vezi un rahat? Energie eco: Imagineaza-ti cum se duce in interiorul pamantului; e purificat in lava si apoi amestecat cu alte substante se poate transforma in planta, nisip; piatra pretioasa; etc

Invata sa vezi frumosul ca sa dai dopamina creierului fara sa fie nevoie de substante ajutatoare:

Editat de Kleopatrah
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh, yeah...să îți zic o fază...de ziua mea am trecut pe la ea sa le dau și socrilor din tortul făcut de mama, un tort minunat. Nu am avut invitați, că am petrecut doar cu soțul. M-am dus la ei un zâmbet toată, soacra a tăiat tortul și, când să îl pună la loc, in suport, zice: "ce greu se închide!" Și bărbac-su, văzând zice "lasă, dă-l să te ajut, da să-l închid eu! Tu n-auzi, băi femeie?!", Dar ea, nimic. In fine, cică a închis cutia, pe dracu' a inchis-o, că atunci când a ridicat-o sa mi-o dea sa pun in sacoșă...s-,a desprins de la "închizătoare" și a căzut cu tot cu platou pe gresie, sfaramandu-se. Și platoul. La care socrul "Băi, de groază mai ești!!! De ce nu m-ai lăsat să te ajut??", Țipând. La care eu, calmă, zic ", e okay, nu mă supăr e doar un tort". Madama soacră nu a cerut scuze, a luat tortul de pe jos, plin de cioburi de porțelan și mi l-a pus în două caserole. Cică "fiți atenți când mâncați", iar eu trag un râs de ăla isteric și zic "dar va imaginați pesemne că vreau operație sau moarte". Dar ea"eeei, mâncați cu grijă, nu aveți ce păți, nu îl aruncați". Rage prostia in ea. Acasă evident că am aruncat caserolele. După ce că eram tristă și nu aveam invitați, am rămas și fără tort de ziua mea, minunat. Și nici scuze nu a cerut.

In plus, să mai zic una. L-a pistonat pe Gabi să facă credit la banca, și timp de 3 ani avem de plătit 800 lei/luna. De ce să facă creditul? Păi vedeți, "se închid băncile, am văzut eu in filme pe YouTube că băncile sunt conduse de masoni și acum Trump vrea sa ii distrugă, Trump e foarte bun și inteligent, Putin la fel. Ei ne vor salva, va ieși Trump la alegeri în mod sigur și va închide băncile. Iar idioata de Merkel e fata lui Hitler, Kennedy trăiește și Blah Blah Blah fgirbk".

Editat de MissHyde
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am fost de acord cu acel împrumut de bani. Înainte să avem jobul ăsta, eu și soțul, rămâneam cu foarte puțini bani din cauza ratei. Soacra spunea, in vara trecuta "pe la inceputul toamnei se închid băncile". Toamna zicea "așteptați că se închid de Crăciun" (like, lol, de Crăciun oricum nu lucrează nimeni). Acum cică "mai așteptați, mai, aveți răbdare". Eu o întreb, ironic "ei, doamnă! Ia mai spuneti-mi, s-au închis băncile? Ce spun filmele acelea cu poze trucate despre teoria conspirației?". Iar ea e atât de proastă încât nu își dă seama că ăla e Photoshop.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 15 minute, MissHyde a spus:

Eu nu am fost de acord cu acel împrumut de bani. 

Pan-la urma ati ridicat doar bani de la banca, sau ati cumparat ceva pe rate?    S-a meritat macar sau aveti doar rate la banca!   

Din asta ai invatat ca la vizita urmatoare ii duci doar portia ei, face ce vrea cu ea, ca in America: - o felie subtire de tort, o floare, o portocala, un taco.  

Editat de The Unknown
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineață m-am sunat var-miu care mi-e var de-al doilea prin alianță și muncește în străinătate de vreo 20 de ani. Râdea și plângea isteric in același timp. Ieri s-au întors în Ro după mulți ani și a observat că uscătorul de rufe cu opțiune de calcat incorporata, Voice recognition, programe pentru toate materialele și nu mai știu ce zicea el acolo, pe care îl trimisese maica-sii in urma cu doi ani avea cablul deconectat și devenise casa pisicilor. A intrebat-o pe maica-sa și ea a zis păi ai zis că e uscător și am presupus că acel cablu e uscătorul. Și îi arată triumfal rufele întinse pe cablul de la uscător montat pe prispă.

L-am lăsat să se descarce, dar părerea mea e că și el a greșit. Nu ii trimiți tehnologie ultra unui om fără școală care nu știe mai mult decât arealul rural și care nici pe la televizor nu prea se uită, fără să ii faci instructaj.

Zic sa nu facem concurs de cine știe un prost mai mare că s-ar putea să câștigăm toți.

Nu mai știu care e politica creditelor dar nu trebuie și acordul soției pentru asta? Dacă trebuie și ți-ai dat acordul e vina ta indiferent cat ai zis tu din gură că nu ești de acord.

 

 

Editat de Kleopatrah
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, MissHyde a spus:

Madama soacră nu a cerut scuze, a luat tortul de pe jos, plin de cioburi de porțelan și mi l-a pus în două caserole.

Ăsta e un fel de tort glasat 

:lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×