Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu pot scrie aici anumite chestii, din același motiv pentru care mă uit fara sonor la documentare, de fucked up ce sunt (alea de îmi plac mie).

Cred că e lesne de înțeles.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, MissHyde a spus:

Eu nu pot scrie aici anumite chestii, din același motiv pentru care mă uit fara sonor la documentare, de fucked up ce sunt (alea de îmi plac mie).

Cred că e lesne de înțeles.

E foarte posibil ca mulți de aici de pe forum să fii văzut și trăit chestii mult mai fucked up decât îți imaginezi tu și în mod sigur decât ai trăit tu.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca fiecare isi traieste durerile intr-un mod unic, nu are rost sa facem comparatii.

pana la urma cu ce ne ajuta sa aflam cum si in ce mod sufera si au suferit altii? ajunge sa stii ca e asa si ca nu esti singurul care sufera si ca se poate mereu gasi o cale sa mergi mai departe, chiar mai multe cai, desi nu ti-o garanteaza nimeni.

sigur, confesiunea unora iti poate aduce aminte toate aceste lucruri, dar eu cred ca de la un punct nu mai ai nevoie de detalii.

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Stu' a spus:

cred ca fiecare isi traieste durerile intr-un mod unic, nu are rost sa facem comparatii.

pana la urma cu ce ne ajuta sa aflam cum si in ce mod sufera si au suferit altii? ajunge sa stii ca e asa si ca nu esti singurul care sufera si ca se poate mereu gasi o cale sa mergi mai departe, chiar mai multe cai, desi nu ti-o garanteaza nimeni.

sigur, confesiunea unora iti poate aduce aminte toate aceste lucruri, dar eu cred ca de la un punct nu mai ai nevoie de detalii.

dar nu a spus nimeni ca trebuie sa aflam in ce mod sufera altii

ideea era ca sor-mea  nu e singura care sufera; ideea era sa se simta mai in largul ei

aoleu; mai zici si de detalii; astea de unde au aparut? subconstientul tau vrea detalii despre suferinta altora?

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar nu era o replica pt tine anume 

Sor'ta zicea ca nu poate vorbi despre asta si eu incercam sa ii explic ca nici nu trebuie sa o faca, de fapt. 

e suficient sa impartaseasca faptul ca sufera. pentru ca cei dragi sa stie sa ii fie alaturi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heidilica unde esti mama?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Rodica` a spus:

Serus Xilia.        Fricile vin pe la 45 de ani. Alea grele.       Și da, peste toate fricile trecem când iubim, vorba colegului de leat. 

Credeam ca iubirea e parte din "Fricile pe la 45 de ani" ...  Menopauza sau a nu fi dezirat kind of feelings.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×