Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am reapucat de ieri de tramadol (Doreta), insa in doze mai mici. Nu mai puteam de durere, ei bine, acum sunt nedormita si datorita tramadolului nu simt niciun pic de oboseala. Trebuie sa ma apuc de facut ceva curatenie prin casa, sa spal vase, sa gatesc o supa slaba si sa fac inca vreo doua pakete de tigari. Mai incolo am de mers la farmacie sa imi iau reteta psihiatrica. Da, Doamne, sa nu adorm intre timp ca ma trezesc abia maine si raman fara medicamente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 18.09.2021 la 6:04, Melania a spus:

Mi-am luat inelul ala jmeker din argint de pe inelar...25 de lei am dat pă el...

E foarte frumos.  Stii eu de unde-mi cumpar necesarul de bijuterii de moda???   Din Second Hand magazine ... ca sint pe 2 bani majoritatea, foarte de efect, selectia este uriasa ca se golesc casele persoanelor care au murit, iar rudele vor doar banii din vanzarea casei, restul se doneaza la Goodwill, ei ridica cu camionul absolut totul si etaleaza spre vanzare orice au gasit acolo.  Erau si din argint linguri si multe ca angajatii sint fara casa si ei nu fac diferenta intre un pahar de cristal scump si unu din plastic, vindeau cu 25 de centi paharul facut in Cehoslovacia. nefolosite.    Cand si-au dat seama ce tezaure contin unele case, acum mai rar se gaseste ceva valoros, dar mai scapa ca mai sint etalate in fata casei vechiturile strabunicii, am gasit intr-o casa vecina o punga de plastic direct din magazin cu bonul de la casa si era lipit cu o banda transparenta, cu materiale de fuste, pantaloni ca erau atasate si tipare  pentru masura respectiva.   Inca inainte de al II-lea Razboi Mondial s-a facut cumparatura dar n-a mai ajuns sa le coase respectiva, era pe bon data si numele Mall-ului unde s-a cumparat in Chicago. 

Cine stie ce eveniment trist a intervenit. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×