Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci chiar m-am distrat cu animăluțele minunate. Am pupat in boticuri și pisuțele, și cuțeii. Mi-aș lua și eu pisicuță, dar momentan am hamsterași. Dar, poate pe viitor...ei, da' cine știe??!

Am făcut un griș cu lapte ptr mine și pentru soțul meu iubit și scump. Am pus miere in loc de zahăr, vaaaai ce mișto a ieșit!!!

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frateee, ce mă doare coloana, nu cred că o să mai conduc mașina în weekend, bag picioarele. Oricum nu lucram in weekend, nici eu, nici soțul. Și o să bag odihnă cat cuprinde. Chiar am nevoie. Am tras tare de mine săptămâna asta, am mâncat prea puțin în fiecare zi și, na, organismul se resimte profund.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, MissHyde a spus:

Deci chiar m-am distrat cu animăluțele minunate. Am pupat in boticuri și pisuțele, și cuțeii. Mi-aș lua și eu pisicuță, dar momentan am hamsterași. Dar, poate pe viitor...ei, da' cine știe??!

Am făcut un griș cu lapte ptr mine și pentru soțul meu iubit și scump. Am pus miere in loc de zahăr, vaaaai ce mișto a ieșit!!!

daca iti place, poti adauga si scortisoara.

si putina cacao peste.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, îmi place enorm cu scorțișoară! Data viitoare o sa pun, dar soțului nu, pentru că lui nu ii place. As fi pus și acum, dar nu aveam în casă. Și cu cacao am făcut de mai multe ori, maaamaaa!!! Te lingi pe dește, nu alta! Și mai merge pus gem, dulcețică. Faza e că am făcut gem asta toamnă, dar nu mult. Câteva borcane de prune și dulceață de vișine, vreo 5.

De obicei sunt cam leneșă cu gătitul, dar când îmi dau interesul ies "piese" de maestru! Heheee. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, MissHyde a spus:

Am făcut un griș cu lapte ptr mine și pentru soțul meu iubit și scump. Am pus miere in loc de zahăr, vaaaai ce mișto a ieșit!!!

Gris cu lapte n-am mai facut/mancat de jumate secol cel putin :no:  pastrez pentru galuste, ca gris din acela bun abia se gaseste pe aici prin magazinele arabesti, ei folosesc la ceva dulciuri. Au si americanii Creme of Wheat, un fel de Farina = Gris in Italiana, dar e mai mult faina.   Insa de foarte multe ori fac Orez cu Lapte si-l decorez cu multe bunatati, chiar si bomboane de ciocolata, coaja de citrice: - Lamai, Lime, Portocala numai, razuite si amestecat cu zahar, altfel se mucegaieste in frigider,  nuci macinate sau sparte, dulceturi, scortisoara, fructe proaspete sau din conserve, banane prajite in putin unt sa nu se lipeasca, Rahat Turcesc, stafide, curmale tocate si alte fructe uscate si vine mai doreste inghetata sa raceasca mai repede grisul daca-l mai gasesti unde este si frisca americana din spray cu un Maraschino Cherry pe top!!!   :chef:    

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Măi...începuse să mă doară capul, dar am băgat PArasinus și un Nurofen forte...iar de câteva ore îmi tremură picioarele, nu știu ce ar putea fi. Ce e drept, mă simt cam leșinată, am mâncat doar jumătate de castronel mic cu griș și două fursecuri. Mi se contractă mușchii singuri, oare am o criză de spasmofilie? Sau... glicemia scăzută...mie mereu când îmi fac analizele îmi iese glicemia scăzută.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu va urez noapte buna tuturor...ooof, as vrea să îmi treacă durerile mai repede, că...nu pot adormi așa...

Hai, nighty-night, drăcușori!

FB_IMG_16180128803367628.jpg

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×