Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 16 ore, Stu' a spus:

Glumesc, dar să știi că poți lucra și project-based, from time to time, daca ești f bun in ce faci.

Avand in vedere ca sunt cel mai inteligent om de pe forum si din lume, normal ca sunt foarte bun in ceea ce fac. Problema e ca ceea ce fac e atat de indepartat de problemele triviale ale omului de rand, incat omul de rand nu da 2 bani pe mine, deci nu pot trai doar din operele mele superioare. Tresa ma cobor la nivelul omului de rand sa fac munca de sclav.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 06.05.2019 la 16:59, NicolaeT a spus:

Avand in vedere ca sunt cel mai inteligent om de pe forum si din lume, normal ca sunt foarte bun in ceea ce fac. Problema e ca ceea ce fac e atat de indepartat de problemele triviale ale omului de rand, incat omul de rand nu da 2 bani pe mine, deci nu pot trai doar din operele mele superioare. Tresa ma cobor la nivelul omului de rand sa fac munca de sclav.

Daca ai avea suficienta incredere in tine, nu ar trebui sa faci munca de sclav.

Cu inteligenta ta, ar trebui sa fi milionar in euro fara sa te ridici din pat macar.

Daca te ridici, miliardar.

Hai ca poti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Sherlock a spus:

Daca ai avea suficienta incredere in tine, nu ar trebui sa faci munca de sclav.

Cu inteligenta ta, ar trebui sa fi milionar in euro fara sa te ridici din pat macar.

Daca te ridici, miliardar.

Hai ca poti!

Pai e usor sa faci milionul de euro intr-o viata. Ca lucrator in IT cu salariu de 2000 euro, iti iei initial la 2 ani cate o garsoniera, apoi pe masura ce cumperi, cumperi tot mai repede, o data la 1 an, o data la 6 luni, si pana la 65 de ani depasesti milionul de euro. E trivial. Dar am lucruri mai bune de facut cu viata mea decat chestii evolutioniste.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×