Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Paranormalul la el acasă

Postări Recomandate

Acum 47 minute, Vriies a spus:

Luci, dar nu mi-ai zis cum ți s-au părut ție comentariile ălea despre reîncarnare din partea a doua. Mie mi s-au părut searbede. Chiar aș putea spune, rezumând: „Despre reîncarnare, nika!” :laugh: 

Bine, era clar că părintele Sigurov, un om cu o cultură deosebită, să recunoaștem, nu putea vorbi liber despre reîncarnare. Că-l afurisea BOR-ul în direct! :laugh: Cât despre ceilalți, clar, n-au avut curajul! :laugh:

:laugh: Nu cred ca BOR-ul ar "afurisi" pe cineva (nici in "direct", nici "indirect"...) care-si spune parerea despre "reincarnare" sau pe vreun "paranormal" care si-ar exprima un punct de vedere diferit...! Da, parintele Adrian Singurov este un "initiat", "un om cu o cultura deosebita".

( pe History Channel este acum seria : "Extraterestri antici"!)

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
41 minutes ago, Lucia N said:

:laugh: Nu cred ca BOR-ul ar "afurisi" pe cineva (nici in "direct", nici "indirect"...) care-si spune parerea despre "reincarnare" sau pe vreun "paranormal" care si-ar exprima un punct de vedere diferit...! Da, parintele Adrian Singurov este un "initiat", "un om cu o cultura deosebita".

( pe History Channel este acum seria : "Extraterestri antici"!)

Pe vreun paranormal care și-ar spune părerea, nu. Dar pe un „coleg de breaslă”, pe unul din sistem, care ar fi pro reîncarnare, cu siguranță că l-ar afurisi! :laugh: Și asta pentru simplul motiv că reîncarnarea contravine dogmelor BOR. 

Dar nu mi-ai spus cum te situezi tu față de teoria reîncarnării. Ești pro sau contra? O aprobi sau o respingi? :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Vriies a spus:

Pe vreun paranormal care și-ar spune părerea, nu. Dar pe un „coleg de breaslă”, pe unul din sistem, care ar fi pro reîncarnare, cu siguranță că l-ar afurisi! :laugh: Și asta pentru simplul motiv că reîncarnarea contravine dogmelor BOR. 

Dar nu mi-ai spus cum te situezi tu față de teoria reîncarnării. Ești pro sau contra? O aprobi sau o respingi? :smile:

:biggrin: Sunt pro..., insa nu "aprob" toate teoriile despre reincarnare!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
37 minutes ago, Lucia N said:

:biggrin: Sunt pro..., insa nu "aprob" toate teoriile despre reincarnare!

Evident că nu orice concepție despre reîncarnare tre aprobată. Când m-am referit la teoria reîncarnării, am subînțeles ideea de reîncarnare a brahminilor timpurii, păstrată și dusă mai departe în doctrine secrete hinduse și budiste, apoi în concepția lui Ammonius Saccas și a neoplatonismului și ulterior în teozofism și unele scrieri spiritiste.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit și io, așa, la întâmplare, un filmuleț de numa' vreo 15 minute. O fi colea măcar un răspuns mititel în legătură cu paranormalul? :smile:

 

Hai și ceva șmecherii, ca să fie treaba bună! :laugh:

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta emisiune se vorbeste despre "crearea" unei "apocalipse artificiale", sugerand cumva aspectul "paranormal" al situatiei, ca si cum "apocalipsa ar fi la ea acasa, deja. Ei mai vorbesc si despre "energiile fabuloase care se descatuseaza in momentele crepusculare ale echinoctiilor si solstitiilor de care au tinut cont intotdeauna toate scolile si misteriile antice" si ca "s-au folosit de acestea"...

Interesanta aceasta emisiune!

 

Deasemenea, interesanta este si aceasta tema, propusa de catre protagonistii prietenilor nostri, in care ni se aduc la cunostinta cateva idei despre "Virusi"...!

 

 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×