Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Paranormalul la el acasă

Postări Recomandate

Raportam asteroidul, il baneaza Davi si gata, am salvat lumea de apocalipsa.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, Dr.Jekyll a spus:

Raportam asteroidul, il baneaza Davi si gata, am salvat lumea de apocalipsa.

:laugh: Ar fi fain ca lumea sa fie asa usor "salvata de apocalipsa"!

Iata cateva informatii foarte interesante, atat despre "apocalipsa," cat si despre "salvarea lumii", cat sio despre  "paranormalul apocalipsei", un fel de "paranormal la el acasa" :laugh: :

 

Ps: Una peste alta, vorba aia, in aceasta emisiune apar si unele informatii destul de pretioase..., sosite in timp optim.

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Câteva comentarii, dacă mi-e permis :smile: :

1. Posibilitatea ca a noastră planetă să fie lovită de un asteroid sau să sufere pagube majore și dramatice în urma trecerii unei comente suficient de aproape de noi, din nefericire nu ține de paranormal, ci de cântărirea și evaluarea datelor științifice acumulate în ultimul secol. Da, aceasta este o posibilitate nefastă, dar cât se poate de reală, care cu câțiva ani în urmă era considerată sf din cauză de ignoranță și care acum, pe măsura emancipării treptate, nu mai poate fi escamotată. Ce ar fi de făcut pentru a ieși din impas? Soluții ar fi, însă sunt greu de aplicat din cauza politicii nenorocite care pare că, prin favorizarea accederii la putere a unor lideri demenți, avizi de putere, ignoranți și fără scrupule, ne îndreaptă către un iminent dezastru. Să sperăm, totuși, în gândul cel bun...

2. Am o bilă albă pentru Adrian Singurov, din linkul postat de Luci. Sunt curios cum vor califica fundamentaliștii religioși afirmațiile sale.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 28.07.2019 la 14:53, Vriies a spus:

Câteva comentarii, dacă mi-e permis :smile: :

1. Posibilitatea ca a noastră planetă să fie lovită de un asteroid sau să sufere pagube majore și dramatice în urma trecerii unei comente suficient de aproape de noi, din nefericire nu ține de paranormal

Da, asa este.

Ps: :laugh: Se spune ca un grup format din cei mai puternici "paranormali" (prin "puterile" lor mentale sau prin alte "harisme") ar putea schimba traiectoria asteroizilor periculosi, doar stiinta sa-i poata detecta in timp optim...

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Deși accept paranormalul și-l studiez de ceva vreme (mă refer aici la o serie de fenomene precum telepatia, vederea la distanță, percepția extrasenzorială, telekinezia etc.),  dă-mi voie să mă îndoiesc de posibilitatea ca anumite grupuri de paranormali ar putea schimba traiectoria asteroizilor periculoși. :smile:

Schimbarea traiectoriei acestora sau, altfel spus, anihilarea pericolului lor potențial nu se poate realiza fără tehnologie. Părerea mea. 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca de aceea "puterea mentala a omului" (si chiar se spune ca aceasta putere este colosala, batand orice fel de tehnologie; nu spun eu asta, dar sunt multi care-o spun, ca asa am auzit-o si eu) este "la ea acasa" doar la cei considerati "paranormali", mai nou fiind denumiti "parapsihologi"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Potențialul mental al omului, probabil că este nebănuit de mare. Actualmente noi încă sondăm acest teren.

Și poate că există în universuri ființe care au ajuns la un nivel cu mult superior omului, care pot face chestii pe care noi le punem pe seama zeilor, demonilor etc.

Deocamdată, însă, aș zice că nu e bine să ne îmbătăm cu apă rece, să ne culcăm pe partea stângă și să credem că problemele de supraviețuire ale omenirii vor fi rezolvate de un grup de paranormali. Vedem foarte bine ce se întâmplă în jurul nostru cu poluarea, experiențele nucleare, războaiele, distrugerea mediului etc. Aceste probleme nu vor fi rezolvate (dacă vor fi rezolvate vreodată) de un grup de paranormali cu grad maxim de benevolență, ci de omenire, pe ansamblu, prin creșterea gradului de cunoaștere științifică, conștiință și conștientizare. 

Valabil și pentru chestia evitării coliziunii cu asteroizi. Ar fi naiv să credem că o să vină vreodată un paranormal să ne zică: „Gata frații mei, vă salvez eu! Voi puteți în continuare să dormiți liniștiți în ignoranța voastră!”

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate și puterea mintii sau a gândului sau a intenției este o tehnologie nedescoperita încă

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu de crezut ca "un singur paranormal" (asa cum zici tu) rezolva aceste aspecte mari, eu auzisem doar de "grup" !  Bineinteles ca-i vorba despre oameni(omenire) cu "inalt grad de cunoastere (nu numai stiintifica), constienti, morali si cu nivelul de constiinta corespunzator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Dr.Jekyll a spus:

Poate și puterea mintii sau a gândului sau a intenției este o tehnologie nedescoperita încă

Poate este deja decoperita, dar neacceptata oficial...

Recent citisem ca se lucreaza la diferite dispozitive capabile sa "citeasca " gandul si astfel, controlarea "la distanta" a omenirii...

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×