Sari la conținut
Forum Roportal
ingerasha

o iubire impotriva tuturor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ca suna ca in telenovele dar cam asa ceva traiesc eu.De 7 luni sunt cu un baiat mai mare cu un an ca mine (eu am 20) si ne iubim enorm de mult!E dragostea vietii mele!!Problema e ca toata lumea este impotriva noastra...familia,prietenii,toti...la inceput totul era bine si frumos pana in momentul in care am inaintat cu reletia...prietenii imi spun ca nu are rost sa am o relatie stabila de acum si au inceput sa ma evite iar familia de cand a aflat ca nu mai sunt virgina nu ma mai suporta,incearca sa ne desparta!!!Eu il iubesc mult prea mult...e un baiat obisnuit dintr-o familie modesta...iar pt mine a fost primul baiat din viata mea.Familia mea are niste conceptii mai vechi pe care eu incerc sa le schimb pe cat posibil.Ei nu mai vor sa-l vada in casa mea...Ce ar trebui sa fac??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu vrei sa le schimbi mentalitatea punandu-i in fata faptului implinit? (ma refer la virginitate aici) O alegere deloc inspirata.

 

Inteleg ca e primul baiat din viata ta, ca il iubesti... dar incearca totusi sa stai de vorba si cu familia ta si cu prietenii.. si afla ce au impotriva lui. Si cand zic vorbit.. ma refer la o discutie serioasa, fara reprosuri, jigniri si alte cele. Nu-ti baga capul in nisip precum un strut ca el e cel pe care il vrei...

 

Uneori iubirea te face sa nu vezi omul asa cum e el de fapt..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tu vrei sa le schimbi mentalitatea punandu-i in fata faptului implinit? (ma refer la virginitate aici) O alegere deloc inspirata.

 

Inteleg ca e primul baiat din viata ta, ca il iubesti... dar incearca totusi sa stai de vorba si cu familia ta si cu prietenii.. si afla ce au impotriva lui. Si cand zic vorbit.. ma refer la o discutie serioasa, fara reprosuri, jigniri si alte cele. Nu-ti baga capul in nisip precum un strut ca el e cel pe care il vrei...

 

Uneori iubirea te face sa nu vezi omul asa cum e el de fapt..

 

Am stat de vb cu toti.Prietenii imi spun ca nu mai am timp pt ei ca inainte iar aici le dau dreptate...oricum nu i-am ignorat niciodata,le-am fost alaturi cand mi-au cerut-o doar ca nu ne mai vedem asa des ca inainte... iar familia nu poate accepta ideea ca fata lor s-a facut mare,ei l-au cunoscut de la inceputul relatiei si se purtau f bine cu el...nu pot accepta ideea ca am facut-o inainte de casatorie!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am stat de vb cu toti.Prietenii imi spun ca nu mai am timp pt ei ca inainte iar aici le dau dreptate...oricum nu i-am ignorat niciodata,le-am fost alaturi cand mi-au cerut-o doar ca nu ne mai vedem asa des ca inainte... iar familia nu poate accepta ideea ca fata lor s-a facut mare,ei l-au cunoscut de la inceputul relatiei si se purtau f bine cu el...nu pot accepta ideea ca am facut-o inainte de casatorie!!!

Din cate stiu suntem in anul de gratie 2006.Si inca mai exista aceste mentalitati.Nasol......Oricum,fatuca draga,sa o luam incet(sunt ardelean) si sigur.

1. Prietenii sau mai bine spus persoanele pe care tu le numesti prieteni,in cazul in care fac faze din acestea,sigur nu iti sunt prieteni.Daca ti-ar fi prieteni te-ar sprijini :D ar fi alaturi de tine.

2. Parintii.......aici nu mai comentez nimic. :o: Au ei metehnele lor........

Daca simti ca baietul asta merita,lupta-te cu toti,cu mentalitati invechite cu prieteni care iti reproseaza ca nu mai ai timp de ei.Am spus daca esti sigura ca merita.

Multa bafta! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti majora, esti vaccinata, pe propria raspundere, nu inteleg care este problema parintilor tai. Viata ta amoroasa te priveste, nu cred ca este treaba lor ce faci tu. Explica-le clar ca nu mai esti un copil si ca ai dreptul sa faci ce doresti cu viata ta.

Iar daca chiar il iubesti pe baiat....desi ai sa vezi ca nu e chiar asa (fiind prima dragoste, e normal), dar in fine, nu vreau sa te sperii, atunci lupta pentru el. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca suna ca in telenovele dar cam asa ceva traiesc eu.De 7 luni sunt cu un baiat mai mare cu un an ca mine (eu am 20) si ne iubim enorm de mult!E dragostea vietii mele!!Problema e ca toata lumea este impotriva noastra...familia,prietenii,toti...la inceput totul era bine si frumos pana in momentul in care am inaintat cu reletia...prietenii imi spun ca nu are rost sa am o relatie stabila de acum si au inceput sa ma evite iar familia de cand a aflat ca nu mai sunt virgina nu ma mai suporta,incearca sa ne desparta!!!Eu il iubesc mult prea mult...e un baiat obisnuit dintr-o familie modesta...iar pt mine a fost primul baiat din viata mea.Familia mea are niste conceptii mai vechi pe care eu incerc sa le schimb pe cat posibil.Ei nu mai vor sa-l vada in casa mea...Ce ar trebui sa fac??

Afla argumentele lor,orice parere este influentata de anumite motive.Asculta-ti prietenii si vezi motivele pentru care te resping.El te iubeste?de cat timp sunteti impreuna?Iar parintilor le vine greu sa accepte ca fata lor a crescut iar acum este om in toata firea si este destul de mare ca sa i-a singura decizii.Vorbeste deschis fara certuri si dezbateti problema.Ai ajuns la o varsta la care e bine sa ai un pr stabil cu care in viitor sa te iei.El vrea o relatie serioasa de la tine?Incearca sa comunici cu parintii si cu prietenii si vezi care sunt motivele de te resping. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PAREREA MEA CA ATUNCI CAND IUBESTI PE CINEVA CU ADEVARAT AR TREBUI SA LUPTI CU ORICE MIJLOACE PT ACEA PERSOANA,SA POTI MAI APOI SA TE BUCURI ALATURI DE EA PT FRUMUSETILE VIETII SI SA ARATI PA TOATA LUMEA K IUBIREA VOASTRA E SINCERA SI CURATA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7 luni sunt inca destul de fragede si atunci exista probabilitatea ca cei apropiati sa vada situatia mai clar decat tine. Incearca sa te gandesti foarte bine ce vrei de fapt de la aceasta relatie si cat de mult merita iubitul tau eforturile tale de a lupta cu toti cei apropiati. Am trait si eu o poveste asemanatoare, numai ca el era mai mare cu un an. Am luptat cu famila, prietenii, toti care s-au opus si intr-un final am reusit si apoi la nici 2 luni l-am parasit pt ca am realizat ca nu era deloc ceea ce vroiam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am luptat cu famila, prietenii, toti care s-au opus si intr-un final am reusit si apoi la nici 2 luni l-am parasit pt ca am realizat ca nu era deloc ceea ce vroiam.

La tine e altceva. Tu vrei ceva, atunci cand pentru asta e sa nevoie iti impui punctul de vedere. Daca nu e mai nevoie sa iti impui punctul de vedere, nu te mai atrage, nu mai e interesant.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La tine e altceva. Tu vrei ceva, atunci cand pentru asta e sa nevoie iti impui punctul de vedere. Daca nu e mai nevoie sa iti impui punctul de vedere, nu te mai atrage, nu mai e interesant.

 

nu e adevarat!!!! prin asta am vrut sa spun ca indragosteala aia nu a meritat eforturile mele pt ca el nu m-a meritat iar eu nu am fost in stare sa vad acest lucru inainte de a merge prea departe....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×