Jump to content
Forum Roportal
Teddy ''-''

Demascarea Elitei Oculte, Noua Ordine Mondiala, Illuminati

Rate this topic

Recommended Posts

Mey fraților, io m-am prins care-i treaba cu „noua ordine mondială”.

Bine, hai, vă spun și vouă, ca să nu ziceți că sunt ofticat și că țin doar pentru mine marile adevăruri. 

Pe scurt, noua ordine mondială va fi un soi de matriarhat, în care bărbații vor avea un rol din ce în ce mai puțin important în conducerea societății. Poate o să râdeți, dar asta e. Femeile lumii, ținute până acum departe de problemele societății, vor pune mână de la mână și vor lua ușor-ușor frâiele societietății: „Gata, puilor! V-ați făcut de cap în ultimii vreo trei mii de ani și imaginea de ansamblu a planetei e una nasoală! E rândul nostru, da?”

Bine, io-s oleacă nostalgic, chiar trist :sad:...

Edited by Vriies
  • Like 2

Mi-am adus aminte un fel de banc, daca lumea ar fi condusă de femei, nu ar mai exista războaie, ci doar tari suparate una pe alta care nu-și mai vorbesc.

• Like 2

Acum 4 ore, Vriies a spus:

Mey fraților, io m-am prins care-i treaba cu „noua ordine mondială”.

Bine, hai, vă spun și vouă, ca să nu ziceți că sunt ofticat și că țin doar pentru mine marile adevăruri. 

Pe scurt, noua ordine mondială va fi un soi de matriarhat

:laugh:

"Matriarhatul" nu are nicio legatura cu ideile, atitudinea si manifestarea "Feminismului"  , cu ceea ce este in prezent "lansat" in lume. Ceea ce se-ntampla acum este doar pentru a compromite ideea de "matriarhat" , de-a compromite femeia in general si se observa usor acest lucru...

Edited by Lucia N

3 hours ago, Davi_ said:

VA fi? :biggrin:  

Clar! Matriarhatul revine. E un moment nașpa să fii bărbat :biggrin:

• Like 1

19 hours ago, Enki said:

Mi-am adus aminte un fel de banc, daca lumea ar fi condusă de femei, nu ar mai exista războaie, ci doar tari suparate una pe alta care nu-și mai vorbesc.

Acu' pe bune, dincolo de glume, o fi mai bine ca lumea să fie condusă de femei?