Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Stirile de la tv

Cea mai buna emisiune de stiri  

19 membri au votat

  1. 1. Cea mai buna emisiune de stiri

    • Jurnalul TVR
      2
    • Stirile Pro TV
      9
    • Observatorul (Antena 1)
      11
    • Jurnalul TV (Realitatea TV)
      7
    • Stirile Nationale (B1 TV)
      1
    • Alta emisiune de stiri
      0
    • Nu imi place nici o emisiune de stiri
      5


Postări Recomandate

In ultimul timp am observat ca din jurnalele TV incep sa dispara stirile adevarate. Pentru a afla cu adevarat ce se intampla trebuie sa citesti un ziar (si nici asa nu ai sanse foarte mari).

Posturile tv pun audienta pe primul plan si difuzeaza numai crime, violuri, stiri mondene etc. Mai noi stirile de la ora 17 sa-au mutat si la 19:30.

Am inteles ca CNA a incercat ceva dar fara sanse deoarece posturile zic ca li se limiteaza dreptul de a se exprima liber.

Parca pe Realitatea sunt niste stiri mai normale dar si acolo exagereaza de multe ori. De curand am auzit ceva de genul "bilantul mortilor a crescut de la 1 la 2".

 

M-am gandit sa fac si un chestionar cu emisiunea de stiri pe care o considerati cea mai buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yo urmaresc Stirile Pro TV pentru ca o admir pe Andreea Esca.... insa nu ma rezum doar la atat... fac zilnic revista presei pe net si urmaresc stirile de la Realitatea Tv... e un post destul de reusit, insa parca mai au un pic de lucrat la redactarea stirilor... uneori ma buseste rasul cand aud ce zic pe acolo... ::evil::

 

PS: Am votat Stirile Pro TV :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Internetul incepe sa fie o sursa importanta de stiri. Ce este unic la internet este ca se poate interactiona si de multe ori se pot afla amanute care nu ar fi aparut la televizor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prind decat TVR si antena prin internet insa nu exceleaza nici una nici alta. Insa in lipsa de.......e bun si asta. :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice emisiune de stiri care prezinta violenta si accidentele ca fapt interesant e o emisiune de stiri proasta. Din pacate emisiunile de stiri de la principalele posturi TV abunda de asemenea detalii "picante". Daca ar fi sa luam in calcul apropierea alegerilor si faptul ca fiecare post TV va lua partea unui partid sau altul... :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate!

Si mie mi se pare ca exagereaza un pic, dar oricum decat protv si antena, pe care dau numai prostii, prefer realitateatv :!:

Eu urmaresc stirile dp protv si antena...: ::cry::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×