Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Dumnezeu nu are nici o religie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

8 minutes ago, Vriies said:

Nu înțeleg partea pe care o afirmi acum cu: 

„defapt si celelalte religii tot ale Lui sunt.”,

Pai exact asta afirmi tu cand ma contrazici si imi spui ca celelalte nu sunt religii ale demonilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 minutes ago, Vriies said:

Penibil ești tu, cu lipsa ta de logică, măi, fundamentalistule!

Epistola întâia către Timotei a Sfântului Apostol Pavel

Cap. 3
15. Ca să ştii, dacă zăbovesc, cum trebuie să petreci în casa lui Dumnezeu, care este Biserica Dumnezeului celui viu, stâlp şi temelie a adevărului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Teddy ''-'' said:

Pai exact asta afirmi tu cand ma contrazici si imi spui ca celelalte nu sunt religii ale demonilor.

Eu afirm doar atât.

Că ești penibil și lipsit total de logică, când faci două afirmații opuse, de genul:

1. de fapt și celelalte religii sunt ale Lui

2. celelalte religii sunt ale lui satan

Bașca chestia că universul a fost creat acum 7500 de ani!

Deci penibil la pătrat!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Vriies said:

Eu afirm doar atât.

Că ești penibil și lipsit total de logică, când faci două afirmații opuse, de genul:

1. de fapt și celelalte religii sunt ale Lui

2. celelalte religii sunt ale lui satan

Bașca chestia că universul a fost creat acum 7500 de ani!

Deci penibil la pătrat!

Cred ca esti batut in cap. Am zis asa ''Deci nu exista mai multe Biserici, e imposibil. Care parte nu o intelegi? E funny ca fiind un ateu care negi existenta lui Hristos sa iti permiti sa contrazici (atunci cand spui ,te citez '' Nu există așa ceva, că toate religiile provin din Biblie. Ori ești într-o confuzie totală, ori vrei să ne păcălești. '') deci tu cand negi ca religiile apartin dracilor, afirmi ca defapt celelalte religii tot ale lui Dumnezeu sunt.

Deaia esti esti penibil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, eu încă mai sper, în ciuda faptului că ai început să mai primești și like-uri pe aici, că ești un caz singular pe acest forum. Dacă vor mai veni și se vor manifesta încă vreo doi-trei ca tine și ceilalți nu vor reacționa, asta e, o să accept evidența.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Vriies said:

Ok, eu încă mai sper, în ciuda faptului că ai început să mai primești și like-uri pe aici, că ești un caz singular pe acest forum. Dacă vor mai veni și se vor manifesta încă vreo doi-trei ca tine și ceilalți nu vor reacționa, asta e, o să accept evidența.

ia zi, nici Iisus Hristos nu a existat?

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Teddy ''-'' said:

ia zi, nici Iisus Hristos nu a existat?

Eu aș vrea să cred că n-au existat și nu există specimene ca tine. Nin nefericire, realitatea e alta. :laugh:

Tu nu numai că ești bătut în cap, ci ești defect la cutiuță.

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Vriies said:

Eu aș vrea să cred că n-au existat și nu există specimene ca tine. Nin nefericire, realitatea e alta. :laugh:

Ma uit la tine pe profil si vad: ''Interests:Filosofia, psihologia, spiritualitatea, şahul, sportul, dansul...'' Dar nu vad unde scrie Credinta in Dumnezeu. Ati terfelit peste tot prin toata aria de religie, Cuvantul lui Dumnezeu cu ideologiile astea mincinoase, cu doctrinele lui tatal minciuni. Dar cand intra un credincios pe subiectele voastre de ritualuri satanice cum ar fi Yoga si restul, sariti de parca v-a furat butelia. Dar specimene ca tine mai sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Teddy ''-'' said:

Ma uit la tine pe profil si vad: ''Interests:Filosofia, psihologia, spiritualitatea, şahul, sportul, dansul...'' Dar nu vad unde scrie Credinta in Dumnezeu. Ati terfelit peste tot prin toata aria de religie, Cuvantul lui Dumnezeu cu ideologiile astea mincinoase, cu doctrinele lui tatal minciuni. Dar cand intra un credincios pe subiectele voastre de ritualuri satanice cum ar fi Yoga si restul, sariti de parca v-a furat butelia. Dar specimene ca tine mai sunt.

Băi, fundamentalistule religios, care crezi că celelalte religii afară de a ta sunt ale lui satan, e pur și simplu lipsit de sens să-ți explic faptul că oamenii au și ei diverse preocupări, care pentru tâmpiți se traduc prin „ritualuri satanice”. Speranța mea sinceră e că indivizi ca tine sunt puțini pe lumea asta.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Vriies said:

Băi, fundamentalistule religios, care crezi că celelalte religii afară de a ta sunt ale lui satan, e pur și simplu lipsit de sens să-ți explic faptul că oamenii au și ei diverse preocupări, care pentru tâmpiți se traduc prin „ritualuri satanice”. Speranța mea sinceră e că indivizi ca tine sunt puțini pe lumea asta.

si de ce ma rog nu ar fi mai putine cadavrele umblatoare care desi arata vii...sunt moarte pe dinauntru... Iisus spune asa. Ioan 6

53. Şi le-a zis Iisus: Adevărat, adevărat zic vouă, dacă nu veţi mânca trupul Fiului Omului şi nu veţi bea sângele Lui, nu veţi avea viaţă în voi.

54.

Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.

Restul sunt morti vii...ceva gen zombii...

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×