Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Cehia - Romania

Postări Recomandate

Sambata ne asteapta cel mai greu meci din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2006.

Sper ca Romania sa ne arate o alta fata si sa venim de la Praga cu un rezultat pozitiv.

 

Stiri reci si calde:

+ Nedved nu va juca la Cehi;

- se pare ca Roma nu-i da drumul lui Chivu;

+ Mutu este hotarat sa joace cu toate ca cei de la Chelsea nu au vrut sa il lase sa vina la convocare;

- nu prea o sa avem galerie din cauza pretului ridicat al biletului.

 

Hai Ro!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate eu cred ca o sa ne bata cehii de o sa ne sune apa-n cap ! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- nu prea o sa avem galerie din cauza pretului ridicat al biletului.

 

Hai Ro

 

 

Nu cred ca vor fi mai putini decat in general... Si yo am vazut ca pretul biletelor este destul de piperat, insa parca merita sa faci o excursie la Praga si sa sustii echipa nationala... :dee

 

Cat despre meci, daca romanii vor fi dispusi sa dea ce au mai bun, plus putina inspiratie din partea "rasfatatului" Mutu si concentrare pentru Lobont, nu cred ca avem cum sa plecam invinsi.... sper ca baietii vor reusi sa scoata un rezultat bun!

 

Bafta Romania! :thumleft:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum va fi momentul adevarului ! Un meci adevarat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mingea se va invarti deoarece este rotunda :bounce: asa ca meciul este deschis oricarui rezultat :afro: si niciodata nu putem spune nu ](*,)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1-0 pentru Cehia.... a fost un meci modest.... in prima repriza cehii ne-au dominat clar, golul fiind doar o chestiune de timp... pacat c-a venit dintr-un 11 m provocat de Soava care a uitat ca trebuie sa mai faca si marcaj, avand astfel o interventie intarziata... arbitrul a dictat totusi lovitura de pedeapsa tinand cont si de acel 5% pentru gazde :evil:

In repriza a doua am dat semne de revitalizare, insa nu am avut puterea sa devenim periculosi in careul cehilor.... intregul atac a jucat prost... Mutu se vede ca nu joaca la Chelsea, Marica e inca prea tanar si trateaza faze importante cu superficialitate... iar la Pancu se vede ca are probleme de sanatate (pacat ca din cauza aceasta se iroseste un mare talent). In rest, Flavius Moldovan a vrut multe, dar n-a reusit decat sa incaseze un galben, Cernat n-a adus acel suflu nou...

Mi-au placut Lobont (mai putin faza in care se putea dicta penalty), Barcauan atat cat a jucat, Flavius Stoican (oare ce dracu' le-a facut Lucescu astora de joaca asa bine?), Codrea si Fl. Petre pentru daruirea cu care au jucat, care insa sa-a dovedit a nu fi de-ajuns...

De partea cealalta, cehii au dovedit ca au si ei destule puncte slabe de care nu am fost insa capabili sa profitam.... au fost cateva faze la care apararea nu sa-a sincronizat.... mi-a placut totusi felul in care au reusit sa se grupeze in propria jumatate, impiedicand astfel multe posibilitati de constructie ale romanilor care sa-au lovit parca de un zid de cele mai multe ori.

Un mare MINUS televiziunii cehe pentru transmisia proasta si reluarile irelevante... :)

Un MARE PLUS celor 3000 de romani prezenti la Praga, care au dominat fundalul sonor pe parcursul meciului =de> :thumright:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in 1994 echipa Romaniei avea in componenta fotbalisti , acum are vedete ! Si asta spune totul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×