Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si stai tu linistit, nu se supara femeile si renunta doar pentru ca te vad indiferent, daca chiar te plac. Poate va e frica de asta vouă astora care nu prea prindeti nimic, si de aia recomanzi tu sa treaca la actiune imediat

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 01.03.2019 la 7:28, hellworld a spus:

Nu este normal ce se intampla in ziua de azi!

Nu prea observ asa ceva in viata reala sa fie asa de naivi tinerii barbati.   In zona rurala n-am fost demult dar nici in Delta Dunarii sau al lui Mississippi River country boys deloc nu se tem de fete in acele serate de dans in caminul cultural sau carciumi de la capatul ogorului  :o:  desi n-au educatie sau averi!!!   Dansatorii domina platoul principal si o bere rece nu alte criterii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/27/2020 at 8:37 PM, Enki said:

Mosotti, greșit. Oricât te-ar plăcea cineva, daca te vede că esti disperat si libidinos din prima si ca sexul e unicul tau scop, te va tine la distanță. Pentru ca primul gand va f asta n-a fu*ut pe nimeni demult, si m-a găsit pe mine sa-si descarce hormonii, nu pe mine ma place, vrea doar sex. O femeie care se respecta cat de cat pe sine nu se va lasa folosita pe post de papusa gonflabila indiferent cat de mult ii place tipul. Dar nah, tu faci cum vrei tu. Succesuri.

O femeie cand place pe cineva se simte si ea bine la sex, nu doar el, deci nu stiu de ce zici ca e folosita ca si cum ea nu s-ar simti bine, se simte in egala masura ca el. Ca daca si ea il palce tare, vrea si ea sa se atinga, sexeze de el,  nu doar el. Nu libidinos, am zis comportament okey. Nu e lipsa de respect de sine sa accepta o partida de sex unde se va simti si ea f bine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Mosotti a spus:

O femeie cand place pe cineva se simte si ea bine la sex, nu doar el, deci nu stiu de ce zici ca e folosita ca si cum ea nu s-ar simti bine, se simte in egala masura ca el. Ca daca si ea il palce tare, vrea si ea sa se atinga, sexeze de el,  nu doar el. Nu libidinos, am zis comportament okey. Nu e lipsa de respect de sine sa accepta o partida de sex unde se va simti si ea f bine.

Unde ai aflat tu asa ceva, ca automat îi si place sexul cu persoana pe care o place? Da, poate sa vrea, si asta e cu totul altceva, dar dupa sa fie o mare dezamagire. Mai ales la primele intalniri, unde nu se cunosc prea bine.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu asa din prima, in scurt timp sa zic 1-2 saptamani. Adica daca ma place una f tare si eu zic ca vreau sex, vrea, si zic din traite, nu doar din auzite, am un prieten alfa la care asa era. Nu ziceam doar din auzite. Se excita si ea la o persoana placuta, unele, nu toate. Nu doar ca se excita si ea, dar si daca nu, face ca ii place lui, ca a doua varianta nu e buna, nu e, dar asa se intampla. Cand nu-ti place gasesti motive "ca nu se imbraca asea, ca nu se imbraca asa, ca n-are paru asa, ca e prea disperat, ca e nu stiu cum". Am umblat cu asta de cel putin 25 ani si stiu cum e. Dar in majoritatea cazurilor, si ele vroiau, mereu ziceau "vai ce frumos estiiii, mor...". 

Normal ca, conteaza si ce mai are prin cap, si cum se poarta, sa fie imbracat decent si curat, dar asta dupa ce figura lui e f atractiva, sau a ei in cazul baietilor.

Nu am zis ca toate sunt asa ! Dar foarte multe. Si cand arata f bine, posibilitatea sa dea de majoritatea care-s asa, este f mare.

Editat de Mosotti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 01.03.2019 la 7:28, hellworld a spus:

Care dintre voi stiti exact cum poate un baiat simplu sa isi faca o prietena?

Cred ca prima oara trebuie sa cunosti lume multa, ai cunostinte cu care te intalnesti des la diferite ocazii ca te invite si la alte ocazii festive odata ce esti pe lista lor de apropiat al familiei.  Acolo mai vin si alte persoane si tot asa se rostogoleste bulgarii de zapada pana se fac mari si devin Om de Zapada!!!   Eu nici azi nu stiu cand se trece de la relatia de cunostinta la cel de prietenie???  Aiciin State ori cine se ataseaza pe lista de cunostinte deja se recomanda ca un prieten, nu ma deranjeaza titlul insa nu joc hora pe muzica nimanui.    Eu nu alerg dupa prieteni, ei ma gasesc mereu ... Ce noroc cu distantarea sociala de acum, nici pe telefon nu raspund acei prieteni  :lol2:

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, The Unknown said:

Cred ca prima oara trebuie sa cunosti lume multa, ai cunostinte cu care te intalnesti des la diferite ocazii ca te invite si la alte ocazii festive odata ce esti pe lista lor de apropiat al familiei.  Acolo mai vin si alte persoane si tot asa se rostogoleste bulgarii de zapada pana se fac mari si devin Om de Zapada!!!   Eu nici azi nu stiu cand se trece de la relatia de cunostinta la cel de prietenie???  Aiciin State ori cine se ataseaza pe lista de cunostinte deja se recomanda ca un prieten, nu ma deranjeaza titlul insa nu joc hora pe muzica nimanui.    Eu nu alerg dupa prieteni, ei ma gasesc mereu ... Ce noroc cu distantarea sociala de acum, nici pe telefon nu raspund acei prieteni  :lol2:

Da, corect trebe sa cunoasca multa lume, sa activeze in colective unde sa fie fete, dar important e sa arate bine la figura, altfel daca nu arata mai deloc atractiv, degeaba.

Daca nu mai raspund, aia nu-s prieteni.

Cunostinta e aia care iti dai buna ziua si asa vorbesti ocazional chestii uzuale, prietenia e aia cand te intelegi cu omul ala si ceva la pasiuni, discutii, te mai intelegi si afectiv, iti spui problemele, iti zice, va sfatuiiti, va intalniti mai des si petreceti ceva timp impreuna. Atunci se trece la prietenie. Cunostinta e aia cand te intalnesti zici "ce faci ma omu ? Esti bine ? Cum e la munca ? Ce-ti mai face familia ? Stii de unde sa iau si eu un TV ca lumea ?", cam atat, dupa aia nu va mai vedeti si 2-3 luni. Nu va cautati intentionat, mai mult va intalniti intamplator.

 

Editat de Mosotti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc tot feluri de cupluri care nu arata chiar de star din Hollywood dar s-au luat, traiesc fericiti, atat acolo cat si aici.   Mai mult de papagal e nevoie decat de aspect comercial, zic eu.  In State fete de talia supermodel se marita cu superingineri nucleari scunzi, grasi, ochelari cu multiple dioptri, pentru o viata linistita dar la nivel inalt, o familie superba cu multi copiii, bani ca n-au timp sa-i numere dar bonusul este ca nu-i acasa cu lunile!!!   Au de pazit si controlat statiunea, au liber candva si ceva vacanta, comunica pe computer cu familia.   

 

Cei mai multi "prieteni" am cand se acreste varza prin Noiembrie, ca azi in 5 minute se si fierbe la soare in oala pe ciment sau asfalt :lol2:

Una mi-a scris azi sa ne intalnim undeva ... vrea sa aflenoutati, am zis la cineva ca ma grabesc la doctor,  topicul se merita exploatat dar nu merg la intalniri cu femei pe vremea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mmm, pai si inginerii aia-s idioti ? Nu se prind ca alea nu ii plac ? Le place sa fie tinuti de idioti ? Deci nu-s inteligenti. Nu am vorbit de top-uri aici, eu am vorbit de femei medii ca fizic dar care arata misto cat de cat, ca fara o atracte macar medie, nu se uita. Nu am zis ca trebe nota 10 ca sa fi placut, dar macar un 8 sa ai si atunci vei fi. Nu e nevoie sa te placa 99 din 100, si daca te plac 50 din 100 este superdestul. La aia total neatractivi, procentul in care-s placuti pe bune este 0. Faptul ca-i vezi cuplati, nu inseamna ca au fost placuti, atentie. Deci nu vorbim de oameni de note medii ci de note mici, submedii.

Mai bine nu te mai duce la intalnire, ca si daca te duci ce obtii ? Daca iese de o socializare placuta e bine, daca ar iesi de niste sexane iar ar fi bine, daca nu, n-are sens. 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In multe cazuri omu' gay ia de nevasta o femeie frumoasa, doar sa nu fie el suspect de homosexualitate, adopteaza copiii, pare ca traiesc fericiti, insa nu cunosc amanunte.   Multi barbati platesc extra femeii frumoase doar sa-i faca umbra, insa pe nuclearisti, femeile le cuceresc!!! ... orasele americane sint largi cu strazi extrem de lungi, firmele sint pe langa oceane sa aibe acces la apa rece, nu departe sint si porturile plin de crew members ... coasta Pacificului este cel mai numeros de pe planeta in forta masculina, vin femei de pretutindeni sa le faca fericiti. 

Pe acei ingineri nu-i intereseaza acele ganduri ci avansarea profesionala, viata de familist, ca au jurat credinta la cununie!!!  pe veci.   A fost o statistica mai demult ca majoritatea copiilor nu au tata pe cel care-l cunosc de acasa ... la nastere imediat se "baga" in computer sa se stie mai tarziu "a cui e copilu" ... ca tata; va afla sau nu, asta e alta poveste dar procentajul este enorm de mare!!! 

Pe vreme de pandemie, nu vreau sa vad pe nimeni, unele uita pe ce lume traiesc ca-s ametiti de alcool mereu.   Nu conduc masina, n-au avut permis niciodata si incearca sa ma faca sa le ridic de acasa si sa le duc undeva la plimbare.  Pe vremuri, cu 25 de ani in urma mai faceam excursii din astea dar erau si copiii mei cu mine ca aveam de mers in Mall-uri la cumpraturi si ne mai opream sa mancam cate ceva.   Copiii mei nu vorbesc romaneste decat foarte limitat dar aveau fun sa asiste la conversatiile mele cu romance, ardelence, unguri din Ungaria ca folosesc alte cuvinte la exprimare si ei mureau de ras ca inteleg cate ceva si din maghiara dar mereu confunda limbile :lol2:  aduceau si prieteni locali sa asiste la comedie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×