Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 9 ore, Abbie3 a spus:

Daca nu exista materie, inseamna ca poti jongla oricum cu ce numeste restul lumii nevoi fizice, inclusiv cea de sex. Ori sa prioritizezi asta pana la obsesie e exact opusul.

Doar pentru ca nu exista materie nu inseamna ca poti face ce vrei tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum poate ceva ce (stii tu ca) nu exista sa iti faca tie viata așa de căcat? La valoarea ta... :lol2:

Editat de Enki
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
56 minutes ago, NicolaeT said:

Doar pentru ca nu exista materie nu inseamna ca poti face ce vrei tu.

Sa te intreb altfel: la ce iti ajuta asa-zisa revelatie despre mecanismele universului, daca in continuare te cramponezi de o simpla nevoie fizica, pana la obsesie/nefericire/disperare?

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 42 minute, Abbie3 a spus:

Sa te intreb altfel: la ce iti ajuta asa-zisa revelatie despre mecanismele universului, daca in continuare te cramponezi de o simpla nevoie fizica, pana la obsesie/nefericire/disperare?

Orgoliul lui, parte a unei adolescente intarziate, nu suporta esecuri sau neimpliniri si atunci incearca schema geniului neinteles, pentru a-si valida siesi propria idee ca este o persoana deosebita, un geniu.

Nu stiu daca o face intentionat sau nici macar nu-si da seama de asta. Daca nu-si da seama este inca ok, poate totusi "maturizarea" il va localiza pana la urma si se va pogari asupra lui. :smile:

Daca aplica schema asta si in viata reala, pe cunoscuti, apropiati, risca sa ii indeparteze pe toti si poate intra definitiv pe taramul singuratatii. Sper ca isi da seama si n-o va face, daca nu a facut-o pana acum.

 

 

Editat de adal*
  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, arpad a spus:

Pentru ca mii de tineri din intreaga tara au experimentat acele sfaturi (pe care le dai si tu) si nu a mers absolut nimic.

Vai de capu meu, ce sfaturi toxice am dat eu?

 

Acum 13 ore, arpad a spus:

Daca nu are diagnostic de la psihiatru inseamna ca nu a mers la psihiatru.

Si pe Cosminel cand il duci? Ca doar in tine si "solutiile" tale are incredere.

 

Acum 12 ore, NicolaeT a spus:

Ce tare! Acum am vazut. Am zis amandoi la fel. :))

Uaaaaa, supeeeeer.

Editat de Robespierre
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 49 minute, Abbie3 a spus:

Sa te intreb altfel: la ce iti ajuta asa-zisa revelatie despre mecanismele universului, daca in continuare te cramponezi de o simpla nevoie fizica, pana la obsesie/nefericire/disperare?

Femelele se cramponeaza, nu eu, ca ele sunt cele care cauta cel mai alfa mascul sa perpetueze specia cu cel mai mult success.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, NicolaeT a spus:

Femelele se cramponeaza, nu eu, ca ele sunt cele care cauta cel mai alfa mascul sa perpetueze specia cu cel mai mult success.

Hai, mai, n-a inceput inca sezonul femelelor pe punctul expirarii?

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
35 minutes ago, NicolaeT said:

Femelele se cramponeaza, nu eu, ca ele sunt cele care cauta cel mai alfa mascul sa perpetueze specia cu cel mai mult success.

Pai stai nitel..."femelele" nu sunt tot o manifestare a constiintei universale? Ca te referi la ele ca animale/materie intruna. Sau doar barbatii sunt?

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 39 minute, Abbie3 a spus:

Pai stai nitel..."femelele" nu sunt tot o manifestare a constiintei universale? Ca te referi la ele ca animale/materie intruna. Sau doar barbatii sunt?

Si animalele tot constiinta sunt. Una mai primitiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, NicolaeT said:

Si animalele tot constiinta sunt. Una mai primitiva.

Deci...? "Femelele" ce tip de constiinta sunt? Undeva intre animale si barbati? Sper ca n-am dreptate, dar cam asa lasi sa se inteleaga.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×