Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta cu dansul e irelevant daca e sau nu e. Cand vezi un om care-ti place mult, intai iti place cand il vezi, apoi vezi daca danseaza sau nu, daca o face corect sau nu, sau alte din astea.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, Maeve. said:

Diferenta e ca eu NU MA VAICARESC PE FORUM SI NU CAUT EXPLICATII INUTILE.  Si nici NU PIERD TIMPUL ALTOR USERI. Asa ca scuteste-ne. 

 

Cased closed. Duceti-va in viata reala daca nu aveti nimic frumos de zis pe Roportal.  

Ba te vaicaresti si tu, dar in alt mod. Apoi, e rau sa te vaicaresti sau cum? Te simti mai speciala ca nu te vaicaresti? 

A cata oara este asta cand dai dovada de totala lipsa de empatie? Faptul ca urasti vaicareala si pe cei care se vaita si, implicit problemele lor, si cauti doar mizilicuri roz, puerile, nu te face deosebita si puternica, asa cum ai tu impresia ca esti, ci te claseaza mai prejos decat marea majoritate mediocra. Tot viata reala, cum zici tu, arata faptul ca pe net, pe forumuri, oamenii vin mai degraba sa-si exprime necazurile, sa se descarce, sa se planga si sa se vaicareasca, nu sa caute sa-si umple vidul sufletesc, pretinzand emotii pozitive de la altii. Un sfat serios; du-te in viata reala si cauta sa-ti traesti viata frumos, sa te bucuri de lucrurile frumoase ale vietii.

Nu mai sta pe net ca un paznic-stafie, care haituieste pe cei cu suferinte si necazuri. Iti repet; daca nu te vaicaresti, nu inseamna ca esti mai bun, mai frumos, mai puternic, mai sfant sau cum mai crezi tu. Asta cu vaicareala este o memă pe care ai ingurcitat-o fara sa o rumegi catusi de putin.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, Maeve. said:

Cine vrea prietena, isi gaseste. Cine e incapabil, ii pune pe altii sa repete la nesfarsit solutii la indemana oricui. 

 

Noapte buna! 

Renunta la atitudinea asta formata din elemente copiate si prost puse in practica. Cine vrea prietena si isi gaseste, isi gaseste pentru ca poate. Cine este incapabil, nu inseamna ca nu vrea ci ca nu poate, ca nu are ce se cauta in lumea relatiilor. Problema e ca tu ii condamni pe cei incapabili, faci vina lor. E ca si cum ti-as spune eu tie ca esti o incapabila pentru faptul ca nu poti ridica o piatra de 50 de kg. Faptul ca nu poti ridica respectiva piatra, tine doar de vointa? Oamenii frustrati ca tine sunt foarte periculosi pentru societate, mai ales daca ar ajunge in pozitii de conducere. Asa se explica de ce ciufutele alea de la ghisee se poarta urat cu batranii, bolnavii, grasii, uratii, si le raspund frumos doar persoanelor bogate, atractive, influente. Hitler era ca tine. Ura de moarte oamenii cu defecte, asa zisi inferiori, si isi dorea o lume populata doar cu indivizi perfecti fizic, si cu suflet de piatra daca s-ar fi putut. De fapt se ura pe el insuși. Dumneata te urasti pe tine insati???

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In State e mult mai usor cu prietenia, nu se pun atatea piedici si chestiuni, tinerii abia asteapta sa stea cu cineva inafara de parinti ca vor sa experimenteze viata!!!  Ca-i soldat revenit din misiune sau proaspat graduat de facultate, nu conteaza, religios in misiune cu barmana dublu la varsta si cu 2 copiii mari ... e kosher!!!   O cunostinta s-a maritat cu un soldat de varsta fiului si au trait perfect, l-a adus si pe maica sa in uniune sa nu stea singura in nord si ea s-a trezit cu toata averea familiei drept multumire ca are grija de ei.  Era o femeie foarte talentata in menajare si soacra fiind bolnavicioasa avea nevoie sa fie in companie si langa unicul fiu.   Sute de cazuri am vazut ...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma compari cu Hitler e low chiar si pt tine! 

In fine, trolleala placuta ca vad ca nu stiti altceva! 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ntz.

Nu intelegeti nimic. Asta e idealul de viata a lui Nicolae. Nicolae il invidiaza pe tipul din poza, este un mascul alfa pentru el. Isi doreste o viata simpla dar plina de iubire, ca a tipului din poza, Nicolae cu toti banii lui nu vrea palate, vrea numai sa aiba si el o iubita. Pe la sate ai incercat, Nicolae, daca asta e viata ideala pentru tine?

La 31.03.2020 la 17:38, NicolaeT a spus:

Ce aberezi.

 

unnamed.jpg

Editat de Enki
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai stie sa lucreze pamantul? Stie sa aiba grija de o ferma? Are spirit antreprenorial? 

 

Nu cred ca oamenii simpli de la tara inteleg astrofizica si psihologia evolutionista predicata de Nicolae.

 

Din punctul meu de vedere, intelepciunea omului de la sat o depaseste pe cea a intelectualului plin de fite in genul lui Nicolae (eu sunt un geniu, fraierilor) 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, The Unknown a spus:

In State e mult mai usor cu prietenia, nu se pun atatea piedici si chestiuni, tinerii abia asteapta sa stea cu cineva inafara de parinti ca vor sa experimenteze viata!!!  Ca-i soldat revenit din misiune sau proaspat graduat de facultate, nu conteaza, religios in misiune cu barmana dublu la varsta si cu 2 copiii mari ... e kosher!!!   O cunostinta s-a maritat cu un soldat de varsta fiului si au trait perfect, l-a adus si pe maica sa in uniune sa nu stea singura in nord si ea s-a trezit cu toata averea familiei drept multumire ca are grija de ei.  Era o femeie foarte talentata in menajare si soacra fiind bolnavicioasa avea nevoie sa fie in companie si langa unicul fiu.   Sute de cazuri am vazut ...

Da e usor si in Romania. Daca sunt doi plangaciosi pe un forum, nu inseamna ca lumea are probleme de a isi gasi perechea. 

 

Nicolae si prietenii lui critica femeile pentru ca nu sunt bagati in seama. Cum ziceam.. In viata, te poti dezvolta pe toate planurile atata timp cat investesti rabdare, tenacitate, creativitate! Si nu traiesti captiv in propria ta minte. 

Editat de Maeve.
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Maeve. a spus:

 

Din punctul meu de vedere, intelepciunea omului de la sat o depaseste pe cea a intelectualului plin de fite in genul lui Nicolae (eu sunt un geniu, fraierilor) 

Da. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Enki said:

Ntz.

Nu intelegeti nimic. Asta e idealul de viata a lui Nicolae. Nicolae il invidiaza pe tipul din poza, este un mascul alfa pentru el. Isi doreste o viata simpla dar plina de iubire, ca a tipului din poza, Nicolae cu toti banii lui nu vrea palate, vrea numai sa aiba si el o iubita. Pe la sate ai incercat, Nicolae, daca asta e viata ideala pentru tine?

Sa am asa o viata m-as sinucide instant, doamne fereste ! Si partea afectiva si cea materiala trebuie sa se imbine frumos, altfel se numeste dezechilibru si nu e bine deloc, una fara alta nu merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×