Sari la conținut
Forum Roportal
Demiurgul

Un idiot vb despre dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu exista dragoste intre homosexuali lesbiene asta e placere perversiune. A numi si a crede ca asa ceva e dragoste e diavolesc.

Placere exista am experimentat placerea am experimentat dragostea diabolica si une lucruri chiar duse la extrem insa nu ma pot lauda ca am gasit dragostea adevarata, desi am inteles intr-o mare masura ce inseamna si ce presupune.

Eu vad barbatul si femeia, atunci cand pot sa-si ofere unul altuia dragoste adevarata egali si diferiti in acelasi timp. E ca la inceput in momentul Creatiei.

Momentul Creatiei e atat de exploatat de misogini si feministi, dar e prost inteles.

Dumnezeu a facut barbatul si femeia din el dintr-o parte a lui. Misoginii spun ca prin asta barbatul e superior, feministii condamna barbatul si religia in care crede fiindca nu ar fi drept sa fie asa.

In realitate, lucrurile stau altfel, in momentul in care DUmnezeu a creat barbatul, prin faptul ca l-a facut barbat, a creat si femeia in acelasi timp insa nu i-a dat inca forma. Femeia era deja acolo, in mintea barbatului, insa nu capatase forma (Aici e o chestie asemanatoare cu: Dumnezeu e mai puternic decat Isus fiindk Dumnezeu nu are inceput Isus a fost creat de DUmnezeu ceea ce e absurd, Isus sau Fiul a existat dintotdeauna doar ca nu a prins forma pana atunci)

Dumnezeu creeaza barbatul inaintea femeii - care exista deja si ea, dar nu se vede. Exista tainic, ca o persoana ascunsa privirilor barbatului si sustragandu-se lor pentru ca ea este in barbat. Iar acest lucru nu se vede. Prin urmare, barbatul este inceputul si incepatorul. Nu inseamna ca barbatul e stapanul si femeia sluga, ci ca barbatul este inceputul femeii. Inceputul iubirii ii apartine barbatului; el este cel care incepe si cel din care incepe femeia.

Femeia il naste la randul ei pe barbat ca barbat nu ca mascul, de aceea barbatul isi paraseste parintii spre exemplu mergand cu femeia lui.

Vreau sa spun ca barbatul naste femeia in sensul in care nu femeia e alta fiinta femeia si barbatul sunt aceeasi fiinta intruchipata in persoane diferite.

Aceasta inseamna ca iubirea adevarata dintre un barbat si o femeie este de fapt trinitara. Barbatul este Tatal si Fiul; femeia este Tatal si Duhul.

Deci iubirea feminina e iubirea de nastere. Femeia iubindu-si barbatul, il naste il creeaza ca persoana.

Asa vad eu dragostea adevarata.

 

Nu am vazut in viata mea o mai mare prostie :good: ..tipul se mai da si expert

 

 

interesant, un rol important in viata omului joaca si imaginatia......s-ar putea ca unele din afirmatile tale sa reprezinte adevarul dar nu si o metoda indicata de a-ti exprima parerea...... :o:

ps: chiar as dori sa stiu cine e idiotul din "viziunea ta".....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

recunosc, am citit aproape pe diagonala. am mai sarit cateva randuri, dar nu prea multe.

e o prostie. parerea mea.

analizeaza (daca o poti numi analiza...) cine pe cine a creat, si incearca sa ofere astfel o definitie a dragostei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
recunosc, am citit aproape pe diagonala. am mai sarit cateva randuri, dar nu prea multe.

e o prostie. parerea mea.

analizeaza (daca o poti numi analiza...) cine pe cine a creat, si incearca sa ofere astfel o definitie a dragostei.

 

 

BRAVO :good: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa te las in plata domnului

N-ai cum.. esti ateu, remember? :o:

 

interesant, un rol important in viata omului joaca si imaginatia......s-ar putea ca unele din afirmatile tale sa reprezinte adevarul dar nu si o metoda indicata de a-ti exprima parerea...... :good:

ps: chiar as dori sa stiu cine e idiotul din "viziunea ta".....

Nu e scris de el.. el doar face misto.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: uauu!....uauu! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am chinuit sa il citesc si eu dar sunt lost in translation :o: :D ...prea multe " femeia" ,"barbatul" si iar femeia si iar barbatul.... :o: daca nu s-ar fi repetat atat poate n-ar mai fi fost atat de greu de inteles.

Oricum e interesanta ideea de egalitate dar eu nu-i vad sensul acestul articol sau ce o fi??

Adica intrebarea mea este...asa , ok femeia si barbatul exista din acelasi moment si??? Ce vrei sa demonstrezi cu asta?? Care e scopul pt care ai scris polologhia asta??? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×