Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Rusia amenință! E groasă treaba?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 24 minute, Vriies a spus:

Dacă vrei să faci spam, mergi în altă parte! Ți-am reprodus textual analiza făcută de CTP-ul.

(Tu faci atac la persoana mea si nu numai aici...)

On: 

In opinia mea, fiecare tara dintre cele amintite aici are interese in Romania, care-i un punct strategic foarte puternic. De aceea a aparut  scutul NATO si de aceea Rusia spune ca acesta trebuie sa fie desfiintat. A cerut SUA sa-l desfiinteze si, in eventualitatea mentinerii scutului de la Deveselu, acesta, din punctul de vedere al Rusiei, va putea sa fie, intradevar, chiar motivul (sau motivatia) declansarii unei confruntari armate

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
44 minutes ago, Lucia N said:

Tu faci atac la persoana, imi aduci injurii si te crezi mult mai mult decat esti. N-o sa-ti mai raspund la provocari, ca doar asta faci de-o buna bucata de vreme si asta din rautatea care razbate din tine. Ce-l tot dai de exemplu pe CT Popescu ?! Tu nu-i vezi expresia ochilor?! Ochii sunt oglinda sufletului. Zici ca-i aceeasi privire cu a lui Tudor Chirila.:smile:

On: 

In opinia mea, fiecare din tarile amintite aici au interese in Romania, care-i un punct strategic foarte puternic. De aceea a aparut  scutul NATO si de aceea Rusia spune ca acesta trebuie sa fie desfintat. A cerut SUA sa-l desfiinteze si, in eventualitatea mentinerii scutului de la Deveselu, acesta, din punctul de vedere al Rusiei, va putea sa fie, intradecvar, chiar motivul (sau motivatia) declansarii unei confruntari armate

Singurul atac la persoană a fost remarca ta „Hai fii serios!”, prin care încercai să induci că aș spune prostii sau că aș fi neserios. Bineînțeles că ți-am răspuns la o asemenea remarcă. Și având în vedere remarcile tale gratuite, am făcut-o chiar blând.

C.T. Popescu e unul din cei mai bine pregătiți, inteligenți  și culți ziariști români. Dar sigur că e nu bun pentru antena3.

Cred că faptul că vezi răutate care răzbate dinși  în alții și vezi injurii acolo unde cineva te contrazice cu argumente, spune multe despre tine. :smile:

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata NATO, SUA , RUSIA, in comunicatele lor oficiale. nu au dat de inteles  ca au intentia de-a provoca vreun razboi, ci doar de-a se apara. Asta spune totul.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, Lucia N said:

Propagi neadevaruri, zvonistica si opinii care nu au legatura cu realitatea

Este o afirmație absolut tendențioasă și fără acoperire, care-ți dovedește frustrarea și intenția de a face troling. E doar un subiect ca oricare altul. Tot ce am făcut, a fost de a propune o discuție pe marginea unor surse și discuții reale și concrete din media:

https://www.mediafax.ro/externe/rusia-avertizeaza-ca-va-contracara-sistemele-antiracheta-din-romania-15273964

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/rusia-vrea-distrugerea-rachetelor-de-la-deveselu-ctp-nu-vor-dezafectarea-vor-distrugerea-1078422

https://www.digi24.ro/stiri/externe/rusia/suedezii-au-ajuns-la-concluzia-ca-rusia-se-pregateste-de-un-razboi-mondial-1080071

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Vriies a spus:

 

Toti isi testeaza arsenalul din dotare, nu numai Rusia, daca observam corect, deci nu poti sa declari ca doar Rusia vrea razboi, asa cum o faci tu si descriindu-te pe tine ca si cum nu ai fi tu cel care te exprimi pe tine , ci altii-s asa cum esti tu, cu stilu-ti caracteristic.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Lucia N said:

Toti isi testeaza arsenalul din dotare, nu numai Rusia, daca observam corect, deci nu poti sa declari ca doar Rusia vrea razboi, asa cum o faci tu.

Nu eu declar că Rusia vrea război, asta e iar o afirmație tendențioasă și neadevărată, ci asta e concluzia Agenției guvernamentale suedeze pentru cercetare în Apărare. O știre preluată și discutată și de postul Digi24. Plus de asta, aici era vorba și de imperativul Rusiei la adresa americanilor (și a României) că va contracara sistemele de rachetă din România. Ăstea sunt știri pe surse, declarații și nu zvonuri. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Vriies a spus:

Nu eu declar că Rusia vrea război, asta e iar o afirmație tendențioasă și neadevărată, ci asta e concluzia Agenției guvernamentale suedeze pentru cercetare în Apărare. O știre preluată și discutată și de postul Digi24. Plus de asta, aici era vorba și de imperativul Rusiei la adresa americanilor (și a României) că va contracara sistemele de rachetă din România. Ăstea sunt știri pe surse, declarații și nu zvonuri. 

 

Asta nu inseamna ca-i si adevarat. Sunt zvonuri pe care observ ca le propagi ca si cand ar fi adevaruri, ori asa ceva nu prea cred ca este de luat in seama, cu toata inversunarea cu care  sustii zvonistica.

Multe stiri despre Rusia, despre SUA, despre Europa, despre Romania,  despre NATO, despre multe altele, sunt doar ca sa se vanda "stirea", ca sa "prinda" la public.

 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Lucia N said:

Asta nu inseamna ca-i si adevarat. Sunt zvonuri pe care observ ca le propagi ca si cand ar fi adevaruri, ori asa ceva nu prea cred ca este de luat in seama, cu toata inversunarea cu care le sustii zvonistica.

Multe stiri despre Rusia, despre SUA, despre europa, despre Romania, despre multe altele, sunt doar ca sa-si vanda "stirea".

 

N-am spus că ar fi 100% adevărate. Însă sunt știri pe surse și ăsta era subiectul discuției. Că tu nu le iei în seamă, am înțeles. Poate că altcineva are o altfel de părere. Deci e o discuție la „Politică”, cu păreri pro și contra. Simplu. chestia se discută și cu asta basta.

Dar faptul că tu, la orice postare, vii cu aprecieri gratuite despre calitatea persoanei mele și a altora pe care le-am adus în discuție, precum și cu aceeași placă a reiterărilor succesive că aș face zvonistică, păi asta trădează că singura ta intenție e de a face troling.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×