Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Rusia amenință! E groasă treaba?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, Lucia N said:

Doar tu te iei in sama, deci tu tie-ti zici, tu ti le dai si tot tu dai cu capul .

Nu exista amenintari de razboi din partea Rusiei, ci doar interpretari ziaristice, pe care tu le postezi, manipuland la greu opinia publica.

Ți-am explicat destul de clar. Ar fi înțeles și un copil de generală. Nu poți și nici nu vrei să înțelegi! :biggrin:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Vriies a spus:

 

Explici interpretari tendentioase, care sunt doar in mintea ta. Doar nu cumva vrei ca cineva sa ti le ia de bune!

Auzi tu, cu cata convingere scrie el ca-i gata, razboiul este pe noi! Razboiul din mintea ta este ca sa te trezesti la realitate si sa nu te mai lasi manipulat.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Lucia N said:

Explici interpretari tendentioase, care sunt doar in mintea ta. Doar nu cumva vrei ca cineva sa ti le ia de bune!

Auzi tu, cu cata convingere scrie el ca-i gata, razboiul este pe noi! Razboiul din mintea ta este ca sa te trezesti la realitate si sa nu te mai lasi manipulat.

Și o bibilică ar fi înțeles mai bine. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mintea ta e mult prea inundată de ruși și psd ca să poți face referire la mintea altora. 

Dar ți-aș propune câteva exerciții utile și simple:

1. Încercă să înțelegi și să exersezi chestii de logică simplă, de ex modus ponens.

2. Uită-i pe Dragnea și pe Viorica.

3.Uită-i pe ruși, ca politică și binefăcători.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Vriies a spus:

Mintea ta e mult prea inundată de ruși și psd ca să poți face referire la mintea altora. 

Dar ți-aș propune câteva exerciții utile și simple:

1. Încercă să înțelegi și să exersezi chestii de logică simplă, de ex modus ponens.

2. Uită-i pe Dragnea și pe Viorica.

3.Uită-i pe ruși, ca politică și binefăcători.

 

Astea toate-s impresii aiurea  si nu faci altceva decat sa trollezi, desi zici despre altii ca o fac.

Ti se potriveste tie, inlocuind doar politicienii cu cei pe care-i agreezi. Degeaba incerci sa arunci neadevaruri in curtea mea, ca nu ti le primesc si se intorc instant la tine...

Nu ma afecteaza "subtilitatile" la care recurgi pentru a ma jigni, mai cu seama ca vad cine incearca asta...

On: Din comunicatele Ambasadei Rusiei, reiese faptul ca din partea Rusiei nu  exista vreo amenintare de razboi la adresa Romaniei.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Lucia N said:

Astea toate-s impresii aiurea  si nu faci altceva decat sa trollezi, desi zici despre altii ca o fac.

Tise potriveste tie, inlocuind doar politicienii cu cei pe care-i agreezi. Degeaba incerci sa arunci neadevaruri in curtea mea, ca nu ti le primesc si se intorc instant la tine...

Nu ma afecteaza "subtilitatile" la care recurgi pentru a ma jigni, mai cu seama ca vad cine incearca asta...

Poi, tu ai trolat, bre, de când intrași colea! Ce voiai, să te pup? 

Ah, și 

4. Nu te mai uita la antena3, e nașpa.

5. Încearcă să lași deoparte prejudecățile și să înțelegi ceva din ceea ce spune C. T. Popescu. (Știu, e un efort).

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Vriies a spus:

Poi, tu ai trolat, bre, de când intrași colea! Ce voiai, să te pup? 

Ah, și 

4. Nu te mai uita la antena3, e nașpa.

5. Încearcă să lași deoparte prejudecățile și să înțelegi ceva din ceea ce spune C. T. Popescu. (Știu, e un efort).

Discutam pe un forum si ar fi bine sa ne exprimam parerile fara sa ne jignim.

N-o sa-ti mai raspund, dar asta nu inseamna ca n-o sa mai postez la subiect, bineinteles,pe orice topic(chiar daca pe tine te deranjeaza ca postez ceva; te-ai si exprimat in acest sens si nu numai aici...) pe care consider eu ca vreau sa spun ceva sau sa transmit vreun mesaj... 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Lucia N said:

Discutam pe un forum si ar fi bine sa ne exprimam parerile fara sa ne jignim.

N-o sa-ti mai raspund, dar asta nu inseamna ca n-o sa mai postez la subiect, bineinteles.

Nu mai poza în victimă. Poi, da. Trebuia să te gândești la asta, înainte de a începe ostilitățile și de a posta aiurea. 

Ai reușit, ca de obicei, să faci muci și acest topic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Vriies a spus:

Nu mai poza în victimă. Poi, da. Trebuia să te gândești la asta, înainte de a începe ostilitățile și de a posta aiurea. 

Ai reușit, ca de obicei, să faci muci și acest topic.

Victima esti tu, nimeni altcineva, decat doar cel care are in mintea lui asa ceva. (Tu, daca-mi trimiti mie un "cadou jignitor" si eu nu-l primesc, cui apartine cadoul? Iti apartine si-l primesti inapoi, clar.)

On: Suntem o tara protejata, din toate punctele de vedere, asa ca nu exista nicio amenintare de razboi, deci nici din partea Rusiei.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
24 minutes ago, Lucia N said:

Victima esti tu, nimeni altcineva, decat doar cel care are in mintea lui asa ceva.

On: Suntem o tara protejata, din toate punctele de vedere, asa ca nu exista nicio amenintare de razboi, deci nici din partea Rusiei.

Tu pozezi în victimă, atunci când, după ce că vii inițial cu atacuri care n-au legătură cu subiectul, adică deschizi  ostilitățile, faci muci din acest topic, după care mai și vii să spui că ar fi bine sa ne exprimam parerile fara sa ne jignim. 

 

Protejată de cine? Și cât de protejată? În fine, da, asta era discuția inițială, la care puteai să vii cu argumente sau să contracarezi argumentele preopinentului cu contraargumente. 

Ți-am spus, pe rând:

În declarațiile oficiale, rușii puteau să folosească cuvântul „dezafectare” sau „retragere” a bazei, însă au folosit cuvântul „distrugere”! Asta evident că e o provocare și se subînțelege că următoarea replică ar fi: „Dacă nu o veți distruge voi, americanii, o vom distruge noi, rușii”. Chestie sesizată de toată media.

Mai departe: 

Din acest link, în această știre, se spune clar o chestie:

 

1.  Moscova declară din nou că România ar fi pe lista țintelor vizate de Rusia, în cazul în care Statele Unite se retrag din Tratatul Forțelor Nucleare Intermediare.” Deci e o amenințare pe față, o declarație de forță care nu poate fi escamotată decât de struți.

2. Între timp,  e bine de știut că Administrația Trump și Secretarul de Stat american Mike Pompeo a anunţat că SUA se retrage din Tratatul Forţelor Nucleare Intermediare. 

3. În trecutul apropiat, Rusia a intrat peste Ucraina și i-a făcut zob, fără să-i pese de nimic.

Cum coroborezi aceste fapte? E de bine? 

Eu nu spun că va fi război, dar încercam un schimb de opinii pe această temă.

 

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×