Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Rusia amenință! E groasă treaba?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Sherlock said:

Pentru Vriies, de la tatuca Putin, cu dedicatie, fara numar .....

Nu e de la Putin, ci e de la tine. Mercic! 

Bun, acum să spunem că știrea asta a început așa: „Moscova declară din nou că România ar fi pe lista țintelor vizate de Rusia, în cazul în care Statele Unite se retrag din Tratatul Forțelor Nucleare Intermediare.” și a fost dată publicității în decembrie 2018. Între timp, e bine de știut că Secretarul de Stat american Mike Pompeo a anunţat că SUA se retrage din Tratatul Forţelor Nucleare Intermediare. 

https://stirileprotv.ro/stiri/international/statele-unite-anunta-ca-se-retrag-din-tratatul-fortelor-nucleare.html

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A anunta ca se retrag nu e acelasi lucru cu a se retrage.

S-au retras?

Sau brexiteaza si ei?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Sherlock said:

A anunta ca se retrag nu e acelasi lucru cu a se retrage.

S-au retras?

Sau brexiteaza si ei?

Nu știu dacă deja s-au retras, pentru că e doar de câteva zile. Însă anunțul e oficial și e copt de ceva vreme. Ăștia nu se joacă. 

https://www.mediafax.ro/externe/breaking-administratia-donald-trump-anunta-retragerea-statelor-unite-din-tratatul-fortelor-nucleare-17860105

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Sherlock said:

Adevarul este, Lucia, ca la fel am zis si eu la inceput, dar imediat mi-am adus aminte de declaratiile Rusiei inainte sa intre in Ucraina. Si atunci tot in zeflemea le-am luat. Da, da, va mananca fundul si vreti razboi, de parca n-aveti alta treaba acasa. Se pare ca nu aveau alta treaba acasa.

Deci e posibil sa nu fie doar declaratii, avand in vedere ca exista precedente.

Eh, degeaba îi explici Lucicăi chestii. Ea nu e în rezonanță (nu știu dacă mă înțelegi!), decât poate cu rușii, psd-ul  și cu chestiile superalambicate și nedemonstrabile. Și în general cei care au altă părere decât ea și, bonus, mai au și o abordare logică, pentru ea sunt răi de la natură și malefici. :laugh:

Apropo, mai e și vicleană pe deasupra! A postat linkul ăla al tău, după care, în urma discuțiilor din care a reieșit că n-a înțeles prea bine ceea ce a postat, l-a șters mintenaș! :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Vriies a spus:

Eh, degeaba îi explici Lucicăi chestii. Ea nu e în rezonanță (nu știu dacă mă înțelegi!), decât poate cu rușii și cu chestiile superalambicate și nedemonstrabile. Și în general cei care au altă părere decât ea și, bonus, mai au și o abordare logică, pentru ea sunt răi de la natură și malefici. :laugh:

Apropo, mai e și vicleană pe deasupra! A postat linkul ăla al tău, după care, în urma discuțiilor din care a reieșit că n-a înțeles prea bine ceea ce a postat, l-a șters mintenaș! :laugh:

Vorbesti prostii si esti manipulat la greu. O sa-ti dai seama si o sa regreti...

Nu am postat eu niciun link si daca a aparut link postat de catre mine, probabil ca a intervenit undeva o greseala, nu a mea.

Nu exista amenintare din partea Rusiei la adresa Romaniei, cum nu exista nici din partea SUA. Orice impresie  pe care-o propagi, te arata asa cum esti tu, adica exact asa cum ma 'etichetezi" pe mine.

(stiu si de unde ti se trage acesta atitudine...:o: si ma asteptam sa incerce sa te manipuleze; ce m-a surprins este faptul ca nu ai inteles cu ce scop a facut-o si ca ai cazut in "plasa"; pe mine nu ma afecteaza, ca face parte din strategia  numita "derutarea adversarului"... )

 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Vriies a spus:

Eh, degeaba îi explici Lucicăi chestii. Ea nu e în rezonanță (nu știu dacă mă înțelegi!), decât poate cu rușii, psd-ul  și cu chestiile superalambicate și nedemonstrabile. Și în general cei care au altă părere decât ea și, bonus, mai au și o abordare logică, pentru ea sunt răi de la natură și malefici. :laugh:

Apropo, mai e și vicleană pe deasupra! A postat linkul ăla al tău, după care, în urma discuțiilor din care a reieșit că n-a înțeles prea bine ceea ce a postat, l-a șters mintenaș! :laugh:

1. Nu i-am explicat nimic Luciei, i-am expus doar un  fapt.

2. Nu e frumos sa ii zici cuiva ca face ceva degeaba. Sa zicem ca o face degeaba. De ce trebuie sa ii zici?

3. Nu poti generaliza, ca suntem prea putini activi pe forum ca sa poti face statistici.

4. Linkul l-a sters pentru ca nu are voie sa citeze linkuri youtube, conform regulamentului. Sau ar putea fi en cauze pentru stergerea linkului, in afara de viclenie.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Lucia N said:

Vorbesti prostii si esti manipulat la greu. O sa-ti dai seama si o sa regreti...

Nu am postat eu niciun link.

Nu exista amenintare din partea Rusiei la adresa Romaniei, cum nu exista nici din partea SUA. Orice impresie in acest sens, pe care-o propagi, te arata asa cum esti tu, adica exact asa cum ma 'etichetezi" pe mine.

(stiu si de unde ti se trage acesta atitudine...:o: si ma asteptam sa incerce sa te manipuleze; ce m-a surprins este faptul ca nu ai inteles cu ce scop a facut-o si ca ai cazut in "plasa"; pe mine nu ma afecteaza, ca face parte din strategia "derutarea adversarului"... )

 

De te fabula naratur. 

 

1 minute ago, Lucia N said:

Vorbesti prostii si esti manipulat la greu. O sa-ti dai seama si o sa regreti...

Nu am postat eu niciun link.

Nu exista amenintare din partea Rusiei la adresa Romaniei, cum nu exista nici din partea SUA. Orice impresie in acest sens, pe care-o propagi, te arata asa cum esti tu, adica exact asa cum ma 'etichetezi" pe mine.

(stiu si de unde ti se trage acesta atitudine...:o: si ma asteptam sa incerce sa te manipuleze; ce m-a surprins este faptul ca nu ai inteles cu ce scop a facut-o si ca ai cazut in "plasa"; pe mine nu ma afecteaza, ca face parte din strategia "derutarea adversarului"... )

 

Vorbești tu prostii și asta la greu! De fapt, tu nici nu prea înțelegi, pentru că mintea ta te manipulează la greu!...

Amenințarea există și a fost clar formulată:

Atitudinea mea se trage din încercarea ta de troling și din multele din afirmațiile tale nefondate.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Vriies a spus:

 

Doar tu te iei in sama, deci tu tie-ti zici, tu ti le dai si tot tu dai cu capul .

Nu exista amenintari de razboi din partea Rusiei, ci doar interpretari ziaristice, pe care tu le postezi manipuland la greu opinia publica.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 minutes ago, Sherlock said:

1. Nu i-am explicat nimic Luciei, i-am expus doar un  fapt.

2. Nu e frumos sa ii zici cuiva ca face ceva degeaba. Sa zicem ca o face degeaba. De ce trebuie sa ii zici?

3. Nu poti generaliza, ca suntem prea putini activi pe forum ca sa poti face statistici.

4. Linkul l-a sters pentru ca nu are voie sa citeze linkuri youtube, conform regulamentului. Sau ar putea fi en cauze pentru stergerea linkului, in afara de viclenie.

 

1. Pe care nu l-a înțeles.

2. Reține  că răspunsul meu a fost doar o reacție la postările luciei. Până să nu vină ea colea, treaba mergea binișor. De ce să nu-i zic? Dar e frumos ca acel „cuiva” să-mi zică că fac eu o treabă degeaba și alte chestii? 

3. Ce anume crezi că am generalizat? Te rog, reiterează.

4. Nu știu de ce l-a șters, eu doar am am observat asta. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×