Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Rusia amenință! E groasă treaba?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Vriies a spus:

N-am spus că ar fi 100% adevărate. Însă sunt știri pe surse și ăsta era subiectul discuției. Că tu nu le iei în seamă, am înțeles. Poate că altcineva are o altfel de părere. Deci e o discuție la „Politică”, cu păreri pro și contra. Simplu. chestia se discută și cu asta basta.

Dar faptul că tu, la orice postare, vii cu aprecieri gratuite despre calitatea persoanei mele și a altora pe care le-am adus în discuție, precum și cu aceeași plcă a reiterărilor succesive că aș face zvonistică, păi asta trădează că singura ta intenție e de a face troling.

Tu esti culmea! Chiar pe toti cei care nu suntem in rezonanta cu tine, care nu-ti impartasim ideile politice si nu numai, ca mai sunt si altele, ne faci "trolli"?!

Hmmm...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Lucia N said:

Tu esti culmea! Chiar pe toti cei care nu suntem in rezonanta cu tine, care nu-ti impartasim ideile politice si nu numai, ca mai sunt si altele, ne faci "trolli"?!

Hmmm...

Nu. Din toți cei care au postat aici, deocamdată numai pe tine!

Nu mai încerca să îi introduci forțat și nejustificat și pe alții în aporia ta nejustificată. Am înțeles foarte bine părerea altora, mi-am spus-o șu pe a mea și e ok. Cutine,însă, e altă problemă :laugh:. Tu o dai numa pe „rezonanță”, o rezonanță numai de tine înțeleasă...

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Sherlock a spus:

 

 

Da, mesaj clar, mesaj destul de diplomatic exprimat, asa cum trebuie sa fie dintr-o perspectiva echilibrata. Mesajul incepea cu "Daca...", deci mesaj corect si drept. Daca Romania s-ar afla in locul Rusiei sau daca SUA sau Germania sau Franta etc. s-ar afla in aceeasi situatie, acelasi mesaj diplomatic ar alege pentru a fi transmis mediei si nu numai.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, Lucia N said:

Da, mesaj clar, mesaj destul de diplomatic exprimat, asa cum trebuie sa fie dintr-o perspectiva echilibrata. Mesajul incepea cu "Daca...", deci mesaj corect si drept. daca Romania s-ar afla in locul Rusiei, aceleasi mesaje diplomatice le-ar transmite.

Tu înțelegi ce postezi? :laugh: Poi, știrea spune clar că „Moscova declară din nou că România ar fi pe lista țintelor vizate de Rusia, în cazul în care Statele Unite se retrag din Tratatul Forțelor Nucleare Intermediare.” Reiterez, „din nou”!

Iar vestea nașpa e că Secretarul de Stat american Mike Pompeo a anunţat vineri că SUA se retrage din Tratatul Forţelor Nucleare Intermediare. 

https://stirileprotv.ro/stiri/international/statele-unite-anunta-ca-se-retrag-din-tratatul-fortelor-nucleare.html

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Iar vezi tinte acolo unde nu sunt, iar vezi razboi, acolo unde nu-i cazul, iar vezi probleme la altii, iar manifesti fel de fel de frici si asta spune totul!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Lucia N said:

:laugh: Iar vezi tinte acolo unde nu sunt, iar vezi razboi, acolo unde nu-i cazul, iar manifesti fel de fel de frici si asta spune totul!

Tu chiar ai mari probleme de interpretare și înțelegere! Ai postat exact o chestie care te contrazice! :laugh: Nu manifest, bre, frici! Doar încerc să propun spre discuție o problemă pe un forum. Ce e așa de greu să pricepi?

Tu ai înțeles acolo, din linkul pe care l-ai dat, că tanti aia de la televizor afirmă: Moscova declară din nou că România ar fi pe lista țintelor vizate de Rusia, în cazul în care Statele Unite se retrag din Tratatul Forțelor Nucleare Intermediare.” ? :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Tu chiar ai mari probleme

:laugh: Da, da, sigur, cu sa nu! Tocmai ce scrisesem mai sus cum sta treaba.

Inceteaza mai, ca nimeni nu se razboieste cu tine si nici cu Romania, nici macar Rusia, ci doar tu vezi asa ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este, Lucia, ca la fel am zis si eu la inceput, dar imediat mi-am adus aminte de declaratiile Rusiei inainte sa intre in Ucraina. Si atunci tot in zeflemea le-am luat. Da, da, va mananca fundul si vreti razboi, de parca n-aveti alta treaba acasa. Se pare ca nu aveau alta treaba acasa.

Deci e posibil sa nu fie doar declaratii, avand in vedere ca exista precedente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Vriies a spus:

Tu ai înțeles acolo, din linkul pe care l-ai dat, că tanti aia de la televizor afirmă: Moscova declară din nou că România ar fi pe lista țintelor vizate de Rusia, în cazul în care Statele Unite se retrag din Tratatul Forțelor Nucleare Intermediare.” ? :laugh:

Eu am dat linkul, nu Lucia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Sherlock said:

Eu am dat linkul, nu Lucia.

Da, dar Lucia l-a reiterat încercând să-l aducă și ca argument. 

Și observ că și-a și editat postarea, scoțând linkul  :laugh: Mai pune-l încă o dată, te rog, pentru a avea o bază comună de discuție.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×