Jump to content
Forum Roportal
NicolaeT

Cum sa trec peste ea ?

Rate this topic

Recommended Posts

5 hours ago, NicolaeT said:

Zici sa contribui la comunitate... articolele mele de filozofie sunt cele mai profunde articole despre constiinta scrise vreodata. In viitor vor fi amintite ca articolele care au schimbat soarta omenirii.  

Cine ți-a validat chestia asta? Cred că ai băut apă după Vadim sau ceva de genul...

Abc (sau Cosmine), nu uita că eu am fost unul din cei care te-au sprijinit să scrii. Dar în fața unei asemenea atitudini megalomane, simt imboldul să intervin în speranța că vei ajunge totuși cu picioarele pe pământ. Articolele tale de filosofie sunt doar niște articole și nimic mai mult. Ba chiar sunt greoaie, inestetice și enervante prin marjarea obsesivă pe niște termeni precum „qualia”, „emergence”, „Self-Referential” ș.a.m.d. Citești și rămâi cu sentimentul frustrării că autorul nu a spus nimic, că ai pierdut timpul geaba și ai fost păcălit. 

5 hours ago, NicolaeT said:

Sunt unul dintre cei mai realizati oameni din lume. Dar lipsa iubirii face totul lipsit de sens.

Mă bucur pentru tine că te consideri un om realizat. Corect, fără iubire e nașpa rău!