Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A trecut vreo juma de an de la despartire dar sentimentele mi-au ramas aceleasi. Am incercat in timpul asta sa ies cu alte fete, dar cand ma aflu la o intalnire ma intreb ce caut acolo si astept sa se termine mai repede. Nici macar nu ma implic in conversatie, zic doar chestii la nimereala ca sa fie. Cand mai ajung sa fac sex la fel, ma intreb ce treaba am eu cu tipa respectiva de ma aflu cu ea in acelasi pat. Am primit si declaratii de dragoste de la unele, chiar si 2 cereri in casatorie. Dar toate ma lasa rece. Ma gandesc doar la ea, imi apare intruna in vise. Si chestia e ca nici nu ma lasa in pace si tot revine din cand in cand. Astazi am cedat si m-am intalnit vreo ora cu ea in parc. A parut totul ireal, parca nu vorbeam cu o persoana, ci cu o imagine intr-un vis. O fixam cu privirea pe banca si tot ce imi doream era sa fac acolo dragoste cu ea, cu tot frigul asta care e afara. Acum acasa sunt total paralizat. M-am pus in pat si delirez ca atunci cand ai febra de 39 de grade. Abia m-am fortat sa intru acum pe forum sa scriu astea. Nu conteaza de ce ne-am despartit. Ideea e ca nu mai putem fi impreuna. Dar tot ma cauta, iar eu nu o pot uita. Iar daca imi scrie fie si doar un rand intr-o zi, nu mai sunt bun de nimica toata ziua, doar stau in pat. M-am saturat. Cum se trece peste asa ceva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ea tot te cauta, inseamna ca tu ai pus capat relatiei.  unilateral. si ea ar vrea sa continuati? E clar ca esti indragostit de ea, sau cel putin ai facut o pasiune puternica pentru ea, deci care ar putea fi motivul pentru care ai vrut sa pui capat relatiei? Te-a speriat efectul pe care il are ea asupra ta?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 41 minute, Fiero a spus:

:smile:

Ce e ? :)) Oricum, daca tot ai postat si tu, tresa fac o lamurire, ca tu intelegi diferenta. Nu o iubesc, nici macar nu-mi place de ea (ca persoana). Sunt doar indragostit. Si orice-as face, indragosteala asta refuza sa dispara.

Editat de NicolaeT
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Îndrăgosteala" asta o să dispară atunci când fiecare dintre voi o să își găsească o persoană pe care să o iubească cu adevărat. Până atunci, rămâne mai mult la stadiul de pasiune, din punctul meu de vedere. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, NicolaeT a spus:

Ea a pus capat. Si tot ea ma cauta. Dar cand ii propun ceva serios nu vrea. Asa ca nu inteleg ce vrea, ca nu spune niciodata clar.

Ce ar fi sa nu ii mai răspunzi la invitații? 

Atâta timp cât la fiecare call din partea ei, tu dai fuguța sa vă întâlniți - nici nu mai contează cine initeaza.

Daca vrei sa și demonstrezi că vrei ceva doar serios cu ea, tine-te de cuvânt și nu mai da curs invitațiilor ei nehotărâte. Ori totul, or nimic. Cam așa să înțeleagă că stă treaba.

Sau, daca vrei sa fii in continuare un cățeluș - hei, e si asta un mod de a-ți complica viața.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×