Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Troncane prin casa continuu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un caz ciudat, n-am mai intalnit asa ceva pana acum. Cred ca e un vecin mutat nou ceva. Toata ziua, de cand vin de la munca de pe la 5 si ceva si pana ma culc la 12, chiar si 2, troncane continuu-continuu. Merge asa apasat prin casa continuu-continuu. Credeam ca sunt niste copii ceva care se joaca, dar e prea regulat pasul de mers. Am fost sa ascult pe la usi pe scara si intr-adevar sub mine e unul care merge continuu prin casa. Mai scotea si sunete din cand in cand si era adult. Mi se pare de-a dreptul creepy. Mi-e si frica sa sun la usa sa vad ce se intampla. Ce imi sugerati ?

Editat de NicolaeT
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa te duci sa întrebi ce se întâmplă.  Nu are de ce sa iti fie teama. Dupa ce spui e posibil sa fie  una sau mai multe persoane care se deplasează cu bastonul sau cadrul. Sau ar putea fi un orologiu de perete mai vechi cu sunet puternic ce reverbereaza prin mai mulți pereți.  E posibil ca cei de acolo sa nici nu realizeze ca deranjează.  Du-te si întreabă.

Editat de Sherlock
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eventual întreabă-i pe președintele și pe administratorul de bloc. S-ar putea să știe ce e și cum.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la usa. E o tipa de vreo 30 de ani care mi-a zis ca sunt prea sensibil si ca nu o intereseaza ca ma deranjeaza. Care-i solutia mai departe in caz ca continua ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incepi sa bati și tu în tavan, până se satura și vine ea la tine sa vorbiți.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
26 minutes ago, NicolaeT said:

Am fost la usa. E o tipa de vreo 30 de ani care mi-a zis ca sunt prea sensibil si ca nu o intereseaza ca ma deranjeaza. Care-i solutia mai departe in caz ca continua ?

E mișto tipa? :laugh: Poate o soluție ar fi să vă împrieteniți. Și să-i explici că, totuși, e vorba de respectat niște minime reguli de conviețuire. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
36 minutes ago, Stu' said:

Incepi sa bati și tu în tavan, până se satura și vine ea la tine sa vorbiți.

Pardon, în podea! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amenint-o ca o sa pui si tu conferinte despre qualia cu sonorul la maxim daca nu inceteaza.

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Sherlock said:

Amenint-o ca o sa pui si tu conferinte despre qualia cu sonorul la maxim daca nu inceteaza.

:lol2: Asta a fost bună rău! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost o gluma, dar in general e bine sa raspunzi cu aceeasi moneda, sau macar sa dai impresia ca poti raspunde oricand cu aceeasi moneda.

Ce as vrea sa stiu e de ce ai deschis acest subiect la Psihologie?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×