Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, am înțeles din prima de ce ai zis așa. 

Câteva postari mai sus compara cu un hot... este la fel de grav, daca nu mai grav, ca cineva să iti încalce dreptul la viața privata, implicit la demnitate. Sa audă, să știe tot ce faci in intimitatea, în casa ta, indiferent de genul relației pe care o ai cu acea persoană. 

Eu am trecut prin ceva asemănător cu câțiva ani în urmă si poate de aceea simt mai corect ce înseamnă asta. Mi-au intrat hotii in casa si mi-au umblat peste tot. Aproape că nu m ă interesat ce au furat( nu prea aveau ce), dar m-a îngrozit faptul că au cotrobait in intimitatea mea, ca ne au iscodit, ca să știe când nu suntem acasă... Am fost îngrozită și nu am mai fost om cat am locuit acolo, dovada ca ne-am și mutat în viitorul imediat. 

Acest gen de intervenție în viața privată, poate fi încadrată undeva... fie de politie, fie de medici. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 28 minute, NicolaeT a spus:

Eu nu cred ca s-a suparat din cauza microfonului. Cred ca vroia de mult sa scape de tine si nu stia cum, asa ca a profitat de asta ca sa gaseasca o scuza.

Eh, da. Nu vroia sa scape, relația era destul de comodă pentru el. A vrut, si a scăpat, când a devenit incomodă. 

Acum 18 minute, Gabriela1978 a spus:

Nu ii pun in carca,am facut ca am simtit asta,dar aici cred ca a fost greseala mea,ca l-am facut pe el o prioritate ,daca eram mai detasata si mai indiferenta ,era mai bine

Dacă. Dar nu ai fost. Acum te invinovatesti pentru ce ai vrut să fii?

Poate greșesc și te rog sa ma scuzi, dar nici tu nu pari să îl fi iubit. Daca il iubeai, il acceptai asa cum era si iti traiai linistită relatia. Tu pari a fi cu iscodeala, control, vanat reactii...Nu stiu ce a fost între voi, dar nu pare iubire. 

Acum 7 minute, Stu' a spus:

Eu știu doar ce nu as face.

Nu i-aș întoarce spatele că ultimului om. As incerca sa rezolv problemele, indiferent care ar fi acelea. 

Asta dacă nu ai incercat deja...fara rezultat. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davi, intenția face , totuși, diferența.

Acei oameni ți-au încălcat intimitatea pentru a te fura. Femeia asta i-a încălcat intimitatea pt că simțea că e înșelată și mințită. Nu pentru a-l discredita in fata altora sau pentru a avea beneficii de vreun fel. 

Repet, nu este ceva ok. Iar dacă cineva nu poate trece peste asta, este alegerea lui. Însă poate fi destul de criminal și că cineva sa te lase să te chinui și să îți sugereze că totul este in mintea ta - îndoielile și lipsa de iubire. Eu pun pariu că a inselat-o, cel puțin cu intenția, daca nu a reușit și cu fapta.

In fine.

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Davi_ said:

Da, am înțeles din prima de ce ai zis așa. 

Câteva postari mai sus compara cu un hot... este la fel de grav, daca nu mai grav, ca cineva să iti încalce dreptul la viața privata, implicit la demnitate. Sa audă, să știe tot ce faci in intimitatea, în casa ta, indiferent de genul relației pe care o ai cu acea persoană. 

Eu am trecut prin ceva asemănător cu câțiva ani în urmă si poate de aceea simt mai corect ce înseamnă asta. Mi-au intrat hotii in casa si mi-au umblat peste tot. Aproape că nu m ă interesat ce au furat( nu prea aveau ce), dar m-a îngrozit faptul că au cotrobait in intimitatea mea, ca ne au iscodit, ca să știe când nu suntem acasă... Am fost îngrozită și nu am mai fost om cat am locuit acolo, dovada ca ne-am și mutat în viitorul imediat. 

Acest gen de intervenție în viața privată, poate fi încadrată undeva... fie de politie, fie de medici. 

 

Inteleg,dar totusi eu veneam la el acasa si umblam in lucuruile lui la modul ,ca mai faceam curat impreuna ,eram ca si la mine acasa,dar stiu ca nici intre soti nu e normal si sanatos asa ceva.Am fost omul care pleca de la serviciu si batea peste 30 km cand el era racit uneori faceam si cate doua drumuri si numai pe cheltuiala mea inclusib medicamente etc,nu strig sau sa ii pun in carc asta ,dar vreau sa spun ca eram trup si suflet cu el si nu stiam ce sa-i mai aduc ,sa ii fie bine,pentru ca il iubeam si voiam sa-i fie bine ,mergeam si la ai lui si le duceam de multe ori daca aveau nevoie la tara ,medicamente sau alte lucruri,nu am vrut sa-i fac rau ,am vrut atunci in saptamana aia nebuna ,doar sa ma conving cat de cat daca vrea cu adevarat sa fie cu mine,stiu ca puteam afla si altfel ,dar asta e,am gresit ,nu a ce sa mai fac.Eu cheltuiam pentru relatia cu el ,pe drumuri si pe tot ce luam f multi bani ptr ca stiam ca nu poate si o faceam cu drag ptr ca asta era situatia ,nu ii pun i carca ,dar nu ma poate numi hot cand eu daruiam de la mine si efort si tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Davi_ a spus:

 

Asta dacă nu ai incercat deja...fara rezultat. 

Daca a făcut-o, a făcut-o prost - fara că ea să înțeleagă . Și dacă asta ar fi fost cireașa de pe tort, trebuia să îi spună asta curat. Că e cireașa de pe tort, nu motivul absolut pentru care nu o mai dorește în viața lui.

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Stu' said:

Daca a făcut-o, a făcut-o prost - fara că ea să înțeleagă . Și dacă asta ar fi fost cireașa de pe tort, trebuia să îi spună asta curat. Că e cireașa de pe tort, nu motivul absolut pentru care nu o mai dorește în viața lui.

Si daca imi spunea clar in fata,ca nu ma mai vrea ,ca nu ma mai iubeste si m-a folosit etc si tot ma simteam mai bine si imi era mai limpede tot ,decat ce face acum....Asta e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Gabriela1978 a spus:

De ce sa vrea, sa ma faca sa sufar in felul asta?As fi suferit oricum si daca o incheiam vorbind face to face,dar asa blocandu-ma si ignorandu-ma ,ma omoara de tot.

Draga mea,  dacă voua sa te faca sa suferi, sufereai de numa! A ales sa nu te reclame, ceea ce nu este putin lucru. Stiu ca ma repet, dar încearcă să intelegi ca ceea ce ai facut putea avea consecințe grave. Pentru tine, ca pe el in durea la bocanci. 

Uite, din tipa drăguță, disponibilă, înțelegătoare și iubitoare, în urmă acelui gest, ai devenit "nebună cu microfoane ". Sau ceva gen. 

Înțelegi unde ai ajuns? 

Lasă-l să își revină și, daca tu consideri ca merita, poate ai ocazia să ii arăți cum ești, nu cum te-a facut el să fii. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Davi_ said:

Draga mea,  dacă voua sa te faca sa suferi, sufereai de numa! A ales sa nu te reclame, ceea ce nu este putin lucru. Stiu ca ma repet, dar încearcă să intelegi ca ceea ce ai facut putea avea consecințe grave. Pentru tine, ca pe el in durea la bocanci. 

Uite, din tipa drăguță, disponibilă, înțelegătoare și iubitoare, în urmă acelui gest, ai devenit "nebună cu microfoane ". Sau ceva gen. 

Înțelegi unde ai ajuns? 

Lasă-l să își revină și, daca tu consideri ca merita, poate ai ocazia să ii arăți cum ești, nu cum te-a facut el să fii. 

Da asa este!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gabriela1978 a spus:

Si daca imi spunea clar in fata,ca nu ma mai vrea ,ca nu ma mai iubeste si m-a folosit etc si tot ma simteam mai bine si imi era mai limpede tot ,decat ce face acum....Asta e

Eu cred că e clar că lumina că nu te vrea.

Daca timpul va schimba asta, habar nu am.

Dar prezentul acesta e. Acum, nu te vrea.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×