Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu trebuie sa le povestești tot. Doar faptul că suferi din dragoste și v-ați despărțit. 

Mă rog, daca și tu crezi că știu cum să te aline.

E bine că ai vorbit cu cineva. Ce te-a sfătuit sau..cum te ajuta prietena ta?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Stu' said:

Nu trebuie sa le povestești tot. Doar faptul că suferi din dragoste și v-ați despărțit. 

Mă rog, daca și tu crezi că știu cum să te aline.

E bine că ai vorbit cu cineva. Ce te-a sfătuit sau..cum te ajuta prietena ta?

 

Am vb putin cu prietena mea,are copil si nu vreau sa stresez pe nimeni cu problema mea.Ea mi-a zis ca pararea este ca e suparat si prb ca ii e teama ca voi mai face asta si pe viitor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Gabriela1978 a spus:

Ba am gresit stiu,dar ce pot sa mai fac acum,nu stiu ca as face. numai sa ma ierte cumva ptr gestul asta.

Cred ca in primul rand trebuie să înțelegi TU gravitatea gestului. Nici dacă îl suspectai de o crima nu aveai dreptul să faci TU asta. 

Acum poti doar să... aștepți. Sa aștepți fără să faci ceva,  si sa mulțumești cerului ca nu te-a reclamat. Cu toate ca... timpul nu este trecut să o facă. Deci, atentie la neatenția, vorba Luciei. 

Acum 1 oră, Stu' a spus:

Eu nu te dădeam la poliție pentru atât.

Dar fiecare om alege cum să reacționeze.

Ținând cont că i a încălcat un DREPT, dreptul la VIATA PRIVATA, reacția ta ma miră. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar cred că e bine sa vorbești cu mai mulți oameni despre asta..

Și să îți dai șansa să fii mai fericita pe viitor. Și mai iubita.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca s-a suparat din cauza microfonului. Cred ca vroia de mult sa scape de tine si nu stia cum, asa ca a profitat de asta ca sa gaseasca o scuza.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Gabriela1978 a spus:

Am vb putin cu prietena mea,are copil si nu vreau sa stresez pe nimeni cu problema mea.Ea mi-a zis ca pararea este ca e suparat si prb ca ii e teama ca voi mai face asta si pe viitor...

Si asta, plus ca, părerea mea, nu te-a iubit atat cât tu sperai să o facă. 

Nu ii mai pune in cârcă tot ce ai facut tu pentru el. Nu te-a obligat, ai facut gesturi și pentru tine, asa te-ai simtit SI tu bine. Termina cu socotelile in iubire, că mereu iti va parea ca esti pe minus. 

Lasă orgoliul și mergi mai departe. Învață să îți certifici altfel bănuielile și cauta un om echilibrat. 

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Davi, nu te mira

Am trecut eu peste altele mult mai nasoale. Un om pe care susțin că îl iubesc să ajungă să simtă nevoia sa îmi pună microfon in camera - atunci încălcarea vieții mele private ar fi ultimul rand care m-ar îngrijora. 

poate pentru că nici nu am nimic de ascuns, sau poate pentru că pe lângă alte crime, asta mi se pare ceva minor, mai ales daca nu este ceva repetat și persoana nu a fost violenta cu mine.

Nu toți sunt că mine și nici nu trebuie. Voiam să subliniez că nu toți ar dă-o pe mana poliției, atâta tot.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Davi_ said:

Si asta, plus ca, părerea mea, nu te-a iubit atat cât tu sperai să o facă. 

Nu ii mai pune in cârcă tot ce ai facut tu pentru el. Nu te-a obligat, ai facut gesturi și pentru tine, asa te-ai simtit SI tu bine. Termina cu socotelile in iubire, că mereu iti va parea ca esti pe minus. 

Lasă orgoliul și mergi mai departe. Învață să îți certifici altfel bănuielile și cauta un om echilibrat. 

 

Nu ii pun in carca,am facut ca am simtit asta,dar aici cred ca a fost greseala mea,ca l-am facut pe el o prioritate ,daca eram mai detasata si mai indiferenta ,era mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Stu' a spus:

Voiam să subliniez că nu toți ar dă-o pe mana poliției, atâta tot.

Corect; nici eu nu as face asta, dar nici nu as mai vrea sa am de-a face cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Gaslight a spus:

Corect; nici eu nu as face asta, dar nici nu as mai vrea sa am de-a face cu ea.

Eu știu doar ce nu as face.

Nu i-aș întoarce spatele că ultimului om. As incerca sa rezolv problemele, indiferent care ar fi acelea. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×