Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 8 minute, Gabriela1978 a spus:

daca eram o straina intelegeam,dar totusi eram persoana ce fusese langa 3 ani ..

Poate de aceea se si simte tradat.

Nu strainii, ci oamenii de linga noi sint aceia care ne ranesc cel mai mult.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Gabriela1978 a spus:

Nu minimalizez gestul,dar de ce gestul asta il face sa caute asa repede alte femei ca si cum m-ar fi prins ca il insel?

Ba exact asta faci, îl minimalizezi. Doar infidelitatea contează ?  Asa crezi tu? Infidelitatea nici nu duce brusc la ruptură, din contră. Mai raman acolo sentimente, resentimente, chestii de lămurit. 

Ce ai facut tu, nu se face nici intre soți. Omul era in casa lui, in intimitatea lui. Acolo discuta intimitatea familiei lui. Eu te dădeam pe mâna poliției, nu după 3 ani, chiar și după 5 ani de mâncare și sex. 

De gestul tau discut, nu de el. Prea vrei sa para ca nu ai gresit.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Gaslight said:

Poate de aceea se si simte tradat.

Nu strainii, ci oamenii de linga noi sint aceia care ne ranesc cel mai mult.

Da,posibil ,de asta a si spus ca nu stiu cum simte el tot ce s-a intamplat.Ce pot sa fac ,asta e.Macar daca se termina din alte motive ,asa s-a terminat eu iesind o persoana josnica si fara caracter,asa cum m-a facut atunci cand l-a gasit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu te dădeam la poliție pentru atât.

Dar fiecare om alege cum să reacționeze.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Gabriela1978 a spus:

Da,posibil ,de asta a si spus ca nu stiu cum simte el tot ce s-a intamplat.Ce pot sa fac ,asta e.Macar daca se termina din alte motive ,asa s-a terminat eu iesind o persoana josnica si fara caracter,asa cum m-a facut atunci cand l-a gasit.

Tu nu știi cine ești?

Să cauți confirmare în alții, nu te ajuta. Din contra.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Davi_ said:

Ba exact asta faci, îl minimalizezi. Doar infidelitatea contează ?  Asa crezi tu? Infidelitatea nici nu duce brusc la ruptură, din contră. Mai raman acolo sentimente, resentimente, chestii de lămurit. 

Ce ai facut tu, nu se face nici intre soți. Omul era in casa lui, in intimitatea lui. Acolo discuta intimitatea familiei lui. Eu te dădeam pe mâna poliției, nu după 3 ani, chiar și după 5 ani de mâncare și sex. 

De gestul tau discut, nu de el. Prea vrei sa para ca nu ai gresit.

Ba am gresit stiu,dar ce pot sa mai fac acum,nu stiu ca as face. numai sa ma ierte cumva ptr gestul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Gabriela1978 a spus:

Ba am gresit stiu,dar ce pot sa mai fac acum,nu stiu ca as face. numai sa ma ierte cumva ptr gestul asta.

Nu îl poți forța să te ierte. Nici să victimizezi nu ajuta. Respecta-i dreptul la alegere.

Daca va alege sa te ierte, te va ierta- fara sa faci tu ceva pentru asta.

Dar tu nu vrei doar sa te ierte. Tu vrei sa se întoarcă la tine.

Asta vrei tu.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gabriela1978 a spus:

Ba am gresit stiu,dar ce pot sa mai fac acum,nu stiu ca as face. numai sa ma ierte cumva ptr gestul asta.

Intelege ca nu te va ierta.

In prima faza ar trebui sa te ierti singura, iar apoi sa iti asumi ce ai facut si sa traiesti cu asta.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Gaslight a spus:

Intelege ca nu te va ierta.

In prima faza ar trebui sa te ierti singura, iar apoi sa iti asumi ce ai facut si sa traiesti cu asta.

Poate o iarta.

Deci eu înțeleg că ce a făcut ea nu este de încurajat, dar nici crima groaznica nu este. Ba mai mult, trădează multa neîncredere în sine, suferință și lipsa de iubire pe care o simte cel)cea care acționează astfel.

Daca lui chiar îi pasă de ea și era om să gestioneze așa ceva, se comporta altfel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Stu' a spus:

Daca lui chiar îi pasă de ea și era om să gestioneze așa ceva, se comporta altfel.

Asta am spus si eu cu ceva timp in urma, adica faptul ca o ignora in mod calculat pentru a o face sa sufere. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×